Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom tovább. Mi legyen? 11/L

Nem bírom tovább. Mi legyen? 11/L

Figyelt kérdés

2010.01.27.

Elvesztettem a Nagymamám,és egyben az egyetlen megértőm.

Mellrákban hunyt el.

Immáron több,mint egy éve elvesztettem.

Nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon hiányzik.

Voltam pszichológusnál, de nem használt.

Beszélgettem a családtagokkal....semmi.

Nagyon sokat sírok,nem bírom tovább.


2011. ápr. 8. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én egyik nagymamám meghalt amikor születtem(rákban), a másik nem törődött velem , apámat is régen nagyon sokat verték, kizárták a végrendeletből(2éve) és az ő kicsi "kislányára" hagyott mindent,szemét mocskos dolog volt, szerintem gondolkozz el ezen , és örülj neki hogy legalább te ismerted a mamádat , én a "rosszat" kb 5-6x láthattam egész életemben, annyira kiutáltak minket, azóta ő is meghalt, szóval nekem nagyon sokszor ettől van sírhatnékom, hogy egy nagyszülőt sem ismertem igazából:'(

16/f...

2011. ápr. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szükséged van valakire, aki átveheti a szerepét. Akiben ugyanúgy meg tudsz bízni, bizalmasan tudsz vele beszélgetni.. Legjobb esetben egy családtag, anyukád, testvéred, vagy akivel a legjobban megértitek egymást. Nyilván idő kell ahhoz, hogy ugyanolyan közeli viszony alakuljon ki köztetek, mint a nagymamáddal, de éppen ez az, amiből a legtöbb van neked..:)

Most nagyon magányos lehetsz, és ráadásul még a veszteséget sem tudtad feldolgozni. A te korodban én is veszítettem el közeli hozzátartozómat, sok évig nem tudtam túltenni magam rajta. Te most már mindig felnőttebb leszel, mint azok, akik ezen nem estek át gyerekként.

Az egyetlen, aki segíthet, az a család. Minél bensőségesebb viszonyt kellene kialakítanotok.. Beszélgethetnétek a nagymamádról is, idézzétek fel a kellemes emlékeket, és azt, hogy nekik hogyan sikerült elfogadniuk a távozását. Talán ha látod, másokat is megviselt, lesz valami ami jobban összeköt titeket.

A nagymamád biztosan nagyon szeretett téged, és biztos hogy nem akarta volna, hogy ennyit szenvedj miatta. Ha élne, azt kérné, csak a szép emlékekre gondolj, és soha ne felejtsd el őt.. Szerintem azt akarná, legyen az életedben minél több boldog pillanat, és olyankor mindig jusson eszedbe egy kicsit ő is, hogy tudd: veled együtt örül ő is. Én biztosan ez kérném attól, akit szeretek!

Ameddig a szívedben él, nem halt meg teljesen. Tudod, hogy milyen asszony volt, és hogy mennyire szeretett volna neked szép életet. Attól, hogy már nem segíthet az életben, te próbálj úgy élni, hogy büszke lehessen rád!

2011. ápr. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Írj egy levelet a nagymamádnak. Írd le, hogy mi történt azóta, mióta ő már jobb helyen van, hogy mennyire hiányzik, és hogy milyen jó volt, amíg akármit/akármikor meg tudtatok beszélni.

Aztán dobd ki a levelet, vagy égesd el.Ha akarod fel is adhatod, valami kamu címre.

Menj el sétálni valami nyugis környékre, és tisztázd magadban, hogy ez van, ennek így kellett lennie, le kell zárnom a múltamat, mert így nem lesz jövőm.

Próbálj meg nem gondolni rá, ne félj, nem fogod elfelejteni, ha szereted/szeretted, örökké a szívedben fog élni.

Nem tudom hiszel-e Istenben, vagy valaki másban, de akár még "beszélhetsz" is a nagymamáddal.

Tudom, most ezek hülyeségnek, és bogaras dolgoknak tűnnek, de hidd el, hogy hasznosak. Mióta naplót vezetek, sokkal könnyebben túl vagyok a dolgokon, mert kiírom őket magamból.És tudom, hogy oda úgy írhatok, hogy soha senki nem fogja látni, csak én. És néha elmegyek sétálni, és hangosan elmondom ami bánt. Nem hallja senki, de ha hallaná sem érdekelne, mert így könnye kitudom adni magamból.

Tudom, hogy nehéz időszakon mész most keresztül, de túl kell tenned magad rajta, élned kell az élted, ha másért nem, a nagyi kedvéért!Én drukkolok,hogy minél előbb túl legyél rajta.

2011. ápr. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Engedd el. Mondd neki: Menj utadra Drága Nagymama. Búcsúztasd el gyertyával, ezzel azzal. Egy idaig ne tedd ki a fényképét sem magad elé. Hagyd elmenni.
2011. ápr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bizony a szerettünk elvesztése sokáig tud bennünket kínozni. Dolgoznunk kell azon, hogy jobban érezzük magunkat. Mikor mamádra gondolsz, próbálj a jó dolgokra koncentrálni, és nyugodtan beszélgess vele hangosan. Én épp 10 éve veszítettem el mamámat és még mindig bármikor eltudnám magam sírni, de ilyenkor odafigyelek, és direkt valami szép emlékünkre gondolok, és hagyom magam mosolyogni, még nevetni is. Ő ha lát érez most téged - ki tudja - akkor biztos nem akarja, hogy mindig szomorú legyél miatta. Ez az élet rendje tudod sajnos, és te ezt elég hamar megélted, még nem teljesen érted akarod elfogadni. Lesz még jobb is , leszel még boldog ! Nehogy azt hidd, mostmár nem szabad jól érezned magad, mert micsoda dolog az. Nem ! Te élsz, és éld életed a legjobban, boldogabban ahogy tudod. Most dolgoznod kell ezen, de tudod mit ? Sokunknak !

Fel a fejjel, gondolj csak egy szép emlékre mamiddal ! :-)

2011. ápr. 9. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon Köszönök minden választ!! ♥
2011. ápr. 9. 11:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy vagy mostanság? Írhatsz privit ha gondolod, szívesen beszélgetek veled.

2011. júl. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kérdést.

Most,hogy nyári szünet van,eléggé unatkozom,ezért régi videókat nézek...ott van Mama :'(

Aztán tavaly nyáron még ott voltam nála...ez borzalmasan hiányzik....szóval nem túl jól. :'(

2011. júl. 15. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!