Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt az édesanyá...

Miért csinálja ezt az édesanyám? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Huhh... Elég nehéz helyzetben vagyok most. Először is leírom a jelenlegi helyzeteket, hogy érthető legyen a történet. Anyám és Apám elváltak. Egy városban lakunk a nagyszüleimmel. Nekik van egy házuk, meg nekünk (anyám és én) amit a mamám adott anyámnak. (A múltban több házat, boltot elveszített, nem törődömségből...) Szóval anyámmal élek abban a házban. De nem ez a lényeg.


Általában ha tehetem, lejövök a mamámék házába (iskola után) (8.-as vagyok), mert otthon már nem bírom idegekkel, ilyeneket csinál, hogy felteszek neki egy kérdést : Felhoztad a mamáméktól a gyógyszereim? (beteg vagyok) Erre 2 perc csend, 3. percben megszólal : Ne alázzál engem. Mikor hagytam én lent bármit is? (Például a kosarát, telefonját, fésűjét, pénztárcáját, mindent...), de nem ez a lényeg, hanem az, hogy teljesen hétköznapi átlagos kérdésemre ez a reakció.


Aztán a mamámmal a viszonya.... Az életben mindent neki köszönhet, most amiben lakunk ház, azt is tőle kapta, anyám jelenleg munkanélküli, magyarul a mamám tart el minket... És akkor az a ráadás erre, hogy az anyám utálja a mamámat. Úgy beszél vele mint egy kutyával...


Anyám Apámat imádja, szereti, olyan szinten, hogy apám már össze-vissza verte rúgta, megalázta, és ennek ellenére is szereti az anyám (szerintem ez már beteges). Szóval az Apám ezt tudja, hogy mindig is szeretni fogja, ezért azt játssza, hogy mikor kell neki segítség akkor hívja, mikor megcsinálta azt mondja anyámnak "1 perced van hogy eltakarodj" következő nap megint ez...


Szóval anyám mindenkibe beleköt egyszerű kérdésekbe is "pl a gyógyszeres kérdésembe" meg még sok másikba is amit vagy én vagy a mamám tesz fel. És ma elmondtuk neki, hogy nem kellene így viselkednie... Neki állt feljebb mint mindig, most már ilyenekkel fenyegetőzik, hogy a vonat elé veti magát... Hát most nem tudom mit csináljak :/


Az a másik, hogy Anyámat úgy lehetne jellemezni, hogy nem törődik semmivel, a fenti ház amiben lakunk, az olyan, hogy a WC-t nem lehet lehúzni, A fürdőkádban nem folyik a víz, a zománc lejött a kádról, tiszta kosz, mocsok pókháló minden. Ma pl.: otthon maradtam (beteg vagyok) és csinált nekem reggelit -> Penészes kenyér. Meg se nézi mit ad nekem enni... Jelenleg terhes, pár nappal ezelőtt tudtam meg. A 10. hétben van elvileg, azt mondta, de már nem hiszek el neki semmit sem... És ugye a 12. hétig lehet elvetetni (nem tudná vállalni) szerintem azt is le fogja tojni magasról... Nem törődik azzal sem...


Egészségi állapota sem jó -> Májrák, tüdőgyulladása volt, nem szedte a gyógyszereket, mert nem volt pénze (azzal sem törődött), és most olyan hogy lehuzatol 2 ágyat és majd megfullad...


Ha lejövök tanulás után, tök jól megvagyunk a mamámmal, este 5-6 fele lejön ő is, és akkor csak vita van -> Mainak ez a mondat volt a vége, amit ő mondott : "Vigyázz, mert a vonat elé vetem magamat és akkor egyedül maradsz" Ugye apámmal elvált, mamám meg.. 75 éves, nem tud vállalni. Apám meg egy bunkó f***.


Nem tudom mit csináljak, egyáltalán nem tudom :S Félek, hogy tényleg öngyilkos lesz és akkor tényleg egyedül maradok, de ha nem csinálok semmit, hagyom hogy mit művel állandóan belémköt (szerintem üldözési mániája van -> ezért vált el apámtól) akkor meg nekem lesz valami bajom (idegi)


Nem tudom mit csináljak, segítsetek.


Ja és az idióta válaszolók gondoljanak bele -> képzeld magad a helyemben utána írj baromságokat :(


Köszönöm a segítségeket előre is....


2011. szept. 21. 15:38
 1/9 A kérdező kommentje:

Az apámtól terhes, de ezt csak én tudom meg anyám...

És nem költözhetek a mamámhoz, mint már említettem 75 éves, nagy gond lenne neki


Azt még elfelejtettem leírni, hogy anyám teljesen normális volt még gyerekkorában. Középiskolás korában az egyik tanárral viszonya lett, felmentek a lakásba mikor nem voltak otthon mamámék, de még előbb hazaértek, és ott rajta kapták a tanárt meg anyámat, a papám megütötte, erre anyám elrohant, beszedett rohadt sok gyógyszert... Az orvos azt kérdezte mikor már korházban volt anyám, hogy "Hányas tanuló volt a lánya"? Mamámtól , erre mondta Kitűnő, mindenből ötös, erre az orvos : Mostantól nem lesz az.


Amugy meg papám, nem igazi papám, mamámmal lakik együtt, de nem jó a légkör, hogy miért azt nem fogom leírni, mert az most lényegtelen, az nem ide tartozik. Esténként a papám mindig részeg "any*zik, erőszakoskodik" lehet hogy az én Anyám is ezért lett ilyen? 14/F

2011. szept. 21. 15:38
 2/9 anonim válasza:

Azért irok mert ez nekem most hosszú

de mivel ilyen hosszú ezért kiváncsi letem:)

majd késöbb elolvasom remélem.

2011. szept. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnállak, hogy ez van...:(nem tudom, mit lehetne tenni, mert az anyád elég súlyos esetnek tűnik...estleg a mamáddal együtt kellene ismét nyomatékosítnai, hogy mi az, ami nektek nem jó, és ezt következetesen, hármasban megpróbálni átbeszélni..anyád nagyon felelőtlen, úgy értem, magáért képtelen felelősséget vállalni, nagyon labilis.Próbálj meg hát mamád segítségével beszélni a fejével, mond el őszintémn az érzelmeid, mindent, amit érzel.
2011. szept. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hurcold el a mamádat a gyámügyhöz és kérd hogy had lehess a mamádnál, szerintem ő is örülne neki ha vele laknál. és én egy nevelőszülőket ajánlok...
2011. szept. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon sajnállak! Ne haragudj, hogy ezt mondom, de mamád helyében két akkora pofont adnék anyádnak, hogy örökre megemlegeti. Mi az, hogy öngyilkossággal fenyegetőzik. Meg semmi nem jó neki. Vegye fel szépen a kis p.csáját, és takarítson ki. A mamáddal, aki ha jól értelmeztem az anyukája, pedig tisztességesen beszéljen, ha már eltart titeket, és adott egy házat. Akkor az a minimum, hogy rendben tartja, és kulturált módon mondja el a véleményét bármilyen dologgal kapcsolatban.

Ne haragudj, a csúnya kifejezésekért, de ez betette a kaput. Minden jót!

19L

2011. szept. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. Anyukad beteg, lelki nyomorek. Idegosztalyon lenne a helye, a majrakkal meg plane orvosi segitsegre szorulna.

2. Ettol fuggetlenul nem szep, hogy az apaddal szembeni aggresziojat veletek szemben vezeti le. De mindig azokat bantjuk, akik minket szeretnek, mert tudat alatt tisztaban vagyunk vele, hogy nem hagynak el minket.

3 Anyukadnak pszichologusra van szuksege.

3 Nem tudom, neked mi a betegseged, de egy 14 eves, 8.os lany mar kitakarithat, kenhet maganak kenyeret, elmehet a boltba stb...

4. Az en anyam, felevente zsarol, hogy ongyilkos lesz, ha egyuttmaradok a baratommal, ha apam melle allok egy vitaban stb....

Egy dolgot tehettem, befejeztem tisztesseggel az iskolat, es elkoltoztem kulfoldre. Parszor meg beporbalkozott az ongyilkos dumaval, de latta, hogy mar nem birja osszetorni a lelkem, igy feladta.

Tarts ki. Ha van ra modotok, kezeltessetek anyukad. Szolj a haziorvosnak, mivel fenyegetozik. Mar a fenyegetozesnel is ki lehet hivni a mentot, sajnos tapasztalatbol tudom, akkor 3 napig benntartjak a pszichiatrian.

Mast nem tudok tanacsolni, mert te gyerek vagy, o meg felnott, ha apad szereti, te nem fogod jobb belatasra birni. Esetleg elj mamaddal, es segits neki, fozni, mosni takaritani. Tanulj jol, es allj hamar a sajat labadra.

Kitartas!

27/N

2011. szept. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Májrákja van? Az szinte halálos.Egyébként a nagyidnak nem pátyolgatni, hanem párszor elengedni kellett volna a kezét. Sajnálom a picit nagyon, meg téged is.
2011. szept. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

Utolsó:

nem, a májrák az 100%osan halálos:D....

2011. szept. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
úúgy sajnállak! szerintem beszélj vele, mondd le, hogy mi bánt.A mamáddal, vigyétek el orvoshoz, ha tudjátok.Talán mutasd meg a kommenteket, amit ide írtak, viszont nem tudom, mlyen hatással lessz ez az anyukádra.Végső esetben nevelőszülők.A mamád nem mindig lessz ott veled,ha most 75 akkor számolj ezzel.Beszélgess a barátaiddal erről, de csak azokkal akikben megbízol.Hátha ők tudnak mondani valamit a problémádra...
2011. szept. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!