Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális ha anyám...

Szerintetek normális ha anyám ilyet talál ki?

Figyelt kérdés

Már 10 hónapja együtt vagyok a barátommal.

Én 13 ő 17.

Anyum tök nyitott volt,jól viszonyul hozzá,nincs vele semmi baja,mondhatni,hogy ha nem vagyok ott akkor is elbeszélgetnek. :)

Anyum egyik nap mondta,hogy sokan mondták neki,hogy vigyen el engem nőgyógyászhoz.

Én néztem rá nagy szemekkel mire ő mondta,hogy nem azért,hogy megnézze szűz vagyok e még,meg nem kéne ott széttárt lábakkal lenni,csak gondolt a fogamzásgátlóra!

Itt néztem egy nagyot. :O

Azt mondta,hogy 13 éveseknek gyengébbet kéne én meg egyáltalán nem tartom jó ötletnek,és szerintem orvos se írna fel,meg amúgy se szeretnék meddő lenni. ://

Szerintetek?

13/L


2011. márc. 22. 16:05
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
60%
Nem hiszem, hogy egy 13 éves, fejlődésben lévő szervezet számára jó ötlet a fogamzásgátló tabletta. Szerintem egy értelmes nőgyógyász nem írja fel ilyen korban. Óvszerrel védekezzetek. Bár inkább azt mondanám, hogy 13 évesen még egyáltalán ne szexelj. Ne vedd sértésnek, de nagyon fiatal vagy még a szexuális élethez.
2011. márc. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
56%
Van köztettek szex is? Már bocs, hogy ilyen közönséges vagyok! 13 éves vagy 10 hónapja van barátod, anyád feltételezi, hogy már nem vagy szűz és Te vagy kiakadva? Az a minimum, hogy védekeztek, és anyádtól pedig az, hogy orvoshoz visz. Ha úgy érzed, hogy felelősség teljes felnőtt vagy akkor viselkedj is úgy. Én 13 évesen csak messziről néztem melyik fiú tetszik és max moziba jártunk.
2011. márc. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem örülj neki, hogy anyukád szabad teret enged neked ebből a szempontból. Nem mintha szerintem jó dolog lenne, ha 13 évesen az ember fiúzik, de gondolom akkor már inkább elfogadja a helyzetet, minthogy tiltson, és a tiniéveidet veszekedésekkel vészeljétek át.

A mai fogamzásgátló gyógyszerektől nem lesz semmi bajod, és folyamatosan ellenőrzésekre is kell járnod (pl évente májfunkció, stb), hogy biztos nem ártalmas-e a gyógyszer, amit szedsz. Megbízható nőgyógyászhoz menjetek, ő tudni fogja, mi való neked, és mi nem. Meddő nem leszel tőle, ne izgulj.. Sok fogamzásgátló még igen pozitív tulajdonságokkal is bír, pl. megszünteti a bőrproblémákat, stb.

Ettől függetlenül, ha nem akarod, nem kell szedned. Mondd meg anyukádnak, hogy még nem érzed szükségét, majd ha úgy látjátok ezzel a fiúval, hogy szükséged van rá, akkor szólsz neki és elmehettek együtt. Az látszik anyukádon, hogy nagyon nem akarja, hogy teherbe ess és egy megszületett vagy meg nem született gyerekkel kelljen tovább élned az életedet.

Én azt mondom, inkább ilyen legyen egy anya, mint akinek a 16 éves lánya nem meri elmondani, hogy nem szűz, csak aztán észreveszik hogy gömbölyödik a hasa..

De amúgy bőven ráérsz még gyógyszert szedni.. Vagy kérdezzétek megy nyugodtan a nőgyógyászt, ajánlaná-e egyáltalán neked, ilyen fiatal korban a tablettát.

2011. márc. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
52%
A 10 hónap majdnem egy év. Ergó kb 12 voltál mikor összejöttetek? Egy 12 éves KISLÁNYON mit eszik egy 16 éves gyerek? 12 évesen még szinte melled sincs, menstruáltál már egyáltalán akkor? Szerintem felejtsétek el az egészet..
2011. márc. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
43%
Mellesleg ha lefekszik veled a barátod az kiskorú megrontásának számít a Btk-ban, amiért 2 év szabadságvesztés szabható ki szóval szerintem az orvosnak elvileg nem szabadna felírnia fogamzás gátlót mivel akkor bűncselekmény elkövetését teszi lehetővé.
2011. márc. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem normáliabb az ilyen anya mint aki csak siránkozni meg szégyenkezni tud amikor becsuszik a lányánál a gyerek,de amikor felvilágositani kellett volna nem volt ott.Neked még nem a fogamzásgátlo a legjobb modszer sőt még sexelned sem kéne,de az biztos hogy az egyik legbiztosabb.Szerintem anyud csak attol fél hogy nehogy baj legyen.amúgy orvos lehet fel sem ir ennyi idősen vagy javasol valami mást.Nem leszel meddö föleg az ujabb gyógszerektöl már bajod sem lesz,viszont ne kezd el szedni ilyen fiatalon.Anyuddal nincs semmi gond.
2011. márc. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
53%

Tényleg nem lenne jó, ha tabit szednél.

Akkor inkább kérj tőle pénzt gumira, ha arra kerülne sor.. De 14 alatt ne tedd meg.. Még tényleg nagyon fiatalka vagy. :)

A 10 hónaphoz meg "gratulálok"! Ez ritka ebben a korban. :)

2011. márc. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
38%
Alig pedofil a barátod...hetedikes vagy azt fogta? Úristen...
2011. márc. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
41%
hát kevés ilyen anyuka van a mai világban, örülj neki hogy ilyen szülőd van, nem pedi olyan, amilyen már az első találkozásnál elítéli a lánya fiúját. Próbálj meg elbeszélgetni erről, és lebeszélni róla, hiszen nem kényszeríthet, de meg lehet ezt máshogyan is oldani...
2011. márc. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
53%
Vannak ma mát olyan fogamzásgátló tabletták, melyeket a hamvas korú lánykák nyugodtan szedhetnek. Annyira enyhék, hogy szoptatásnál is ezeket szokták felírni. Örülnöd kellene, hogy anyukád gondol rád és arra, hogy előbb utóbb nem csak piros pacsiztok majd a barátoddal. Ráadásul egyébként sem árt felkeresni egy nőgyógyászt. Semmi bajod nem lesz tőle, csupán kevésbé fogsz legközelebb reszketni tőle. Én díjazom az anyukád hozzá állását.
2011. márc. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!