Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha a szüleim nem...

Mit tehetek ha a szüleim nem engedik meg, hogy ott aludjak valakinél?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok. Igazából az a probléma, hogy eddig még nem volt kapcsolatom. :( Ezért nincsenek hozzászokva a szüleim(legfőképp anyukám) hogy valakinél aludhassak vagy valakivel legyek... Tudom, féltenek, de attól, hogy ott alszok valakinél, nem feltétlen szeretkezem vele, de még ha így is történne, akkor sem vagyok kisgyerek. Sajnos anya ezt nem tudja higgadtan kezelni, alapból nem kedveli a srácot. Tudom, megtehetem, nagykorú vagyok, de akkor anyától semmi jóra nem számíthatok. :( Valószínű egy jó szava se lenne hozzám, nem is nagyon szólna se semmi. Nem akarok rossz viszonyt anyával sem, de a fiúval is szeretnék lenni. Mi ilyenkor a teendő? Úgy érzem, nekem itt a legnehezebb. :( Elköltözni egyelőre nem tudok (még tanulok és nincs megélhetésem, csak amit diákmunkákból összeszedek) és nem is akarok elmenekülni otthonról, de jó lenne ezen a helyzeten változtatni. Kérek mindenkit, aki tud, segítsen!
2011. márc. 22. 17:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mióta vagy a fiúval?
2011. márc. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kérd meg anyudat, hogy a fiú aludjon nálatok, hátha akkor nyugodtabb lesz és engedi.Ha nem akkor viszont előtted a döntés, lehet ideje önálósdodnod.
2011. márc. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdj el gondolkozni kollégiumon vagy albérleten, mert ennek nem lesz jó vége (ha sokan összeálltok havi szinten ki lehet hozni 15-25-e ft ból is akár)
2011. márc. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De a családdal se akarok haragot vagy rossz viszonyt, akár itthon élek, akár nem. :(
2011. márc. 22. 18:14
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

jajjj de könnyen mondogatja mindenki, hogy lehet önállósodni, mintha az olyan egyszerű lenne.... okosak.

Ahhoz, hogy önállósodjon talán pénz kellene nem?? egy bizonyos anyagi háttér.... mondani nagyon könnyű...


mindenképp csak azt teheted, hogy beszélsz vele. Azért 22 évesen na...:) ne már, ülj le vele, és szépen illedelmesen próbáld neki elmagyarázni a szitut.


22L

2011. márc. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Elsőre egyik szülőnek se tetszik, de hozzászokik. Komolyan, most azt várja, hogy 40éves korodban egyszer csinálod egy könyvelővel, szülsz egy késői gyereket, és ennyi?! XD

Elmész. Húzza a száját, morgolódik két napig, de mit tehet?

(amúgy meg a te korodban azért már eléggé csúnya dolog azt mondani a srácnak, hogy ott alszol, aztán nem lesz semmi... :D Mert úgyis úgy érti, hogy akkor te most le akarsz vele feküdni)

Ja és mondd meg muternak, hogy nem csak éjjel lehet szexelni. Akkor meg már nem mindegy?!

2011. márc. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hány évesen szült anyukád?Esetleg gondoljon vissza,hogy ö mikor kezdett nemi életet.

Vagy apácának szán?

2011. márc. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Őszintén beszélgess el anyukáddal,és mutasd be neki a pasidat!Ismerje meg,és akkor hátha megengedi,hogy együtt aludjatok!Hazudni,megsértődni egyébként szerintem nem érdemes,ő az anyád,bárhogy is van.Valószínűleg attól tart,hogy teherbe esnél esetleg,magyarázd el neki,hogy tisztában vagy a védekezési módszerekkel,stb...ha látja,hogy bízhat benned,akkor szerintem nyugodtan együtt alhattok majd!
2011. márc. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia:)

Teljesen megértelek! DE azért 22 évesen legyen egy annyi benned, hogy anyukád elé állj és megmond "anya xy-nál alszom" Ha mond valamit, hogy nem, vagy ilyesmi, magyarázd el neki, hogy nem vagy 13 éves és szeretnéd élni az életedet anélkül, hogy beleszóljon. Én ugyanezzel küzdöttem és még ma is ha jól belegondolok, de azért szépen leépítgettem már egy-két falat. Egyszer szóba hoztam a dolgot és megmondtam, hogyha nem szeretné, hogy teljesen eltávolodjunk egymástól akkor ne viselkedjen így velem, mert ezzel csak "elüldöz".

19 éves voltam, amikor 3 éve együtt voltam a párommal. Külön városba mentünk egyetemre, mivel a szakok nem találtak össze, sehogyse...így az következett, hogy bejelentettem anyukámnak, hogy megyek a páromhoz (mire ő fenyegetve annyit mondott, hogy "majd meglátjuk!"). Mikor eljött az első alkalom, bejelentettem, hogy megyek, elmentem, leszálltam a buszról, felhívtam anyumat, hogy megérkeztem. mire azt kérdezte, HOL FOGOK ALUDNI? (mikor tudta, hogy a párom albiban lakik, és én hozzá mentem...)

Na már most, azóta eltelt még egy év, már úgy megyek a páromhoz, mintha haza mennék, sőt gyakrabban járok oda mint haza, (közelebb van, szakmai gyakorlatot intézek ott stb)...

Otthon nem alszom a párommal, ha anyáék nem akarják, hogy otthon, oké elfogadtam, de hogy házon kívül mikor alszom a párommal akivel együtt vagyok négy éve, hadd döntsem el. Egyébként jövőben költözünk össze, én akkor fejezem be az egyetemet, anyukám azt hiszi, biztosan hazaköltözöm, nem tudom miért. Sőt, ő még mindig azt hiszi, hogy a párommal "semmi komoly, úgy is szakítunk":-S

Egyébként egy ideje már kezdi elfogadni, és szereti a páromat, úgyhogy jó úton haladunk.

Vannak anyák akiknek nehéz elszakadni...anyukámat nagyon szigorúan nevelték a nagyszüleim, ez ütött ki nála is...

Anyukádnál is lehet hasonló.

Egyébként mióta vagy együtt a pároddal? Lehet csak ez a baja?

20-L

2011. márc. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kedves utolsó! Írhatnék neked privátban? Vagyis nincs kint a címed, így megköszönném, ha írnál. Persze csak ha van kedved. :)
2011. márc. 22. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!