Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit választanátok? Egy külföld...

Mit választanátok? Egy külföldi jó álláslehetőséget vagy a szerelmet?

Figyelt kérdés

Találkoztam a napokban egy nőcivel és teljesen ki volt borulva. Kapot egy lehetőséget az élettől, hogy Brüsszelben felsővezetői posztot töltsön be, de a szerelme nem tudna vele menni.


Állítólag aztért nem mert nem tudna kint elhelyezkedni(tanár) valamint Magyarországhoz köti minden, nem szeretne külföldön élni.


Ti mit választanátok? Miért? Nemet és kort is írjatok! (:


2011. márc. 22. 21:59
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
84%

Ha a mostani szerelmemet nézzük, akkor a szerelmet.

És igen, álmodozó vagyok. Ami egy jó dolog.

29/N

2011. márc. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
84%

Elég filozófikus csengése van a kérdésnek, kedves kérdező...

Ez engem arra a kérdésre emlékeztet, amit a filozófia tanárunk tett fel nekünk anno. Ha vízbe esne a gyerekem meg a férjem, és csak az egyiket tudnám megmenteni, melyiket választanám?


Én a munkát választanám, mert, ha a pasi tényleg a szerelmem, akkor szeret engem annyira, hogy ami nekem fontos, az neki is az. Vagyis akkor támogat, és velem fog jönni külföldre. Ha pedig nem jön, akkor ennyit ért az a pasi.

(Pláne, ha átlagos intelligenciával rendelkező férfi, akkor átgondolja azt is, hogy külföldön sokkal több a lehetőség, a fizetés, stb.)

2011. márc. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
76%
Én mennék,de csak a párommal. Ha ő semmiképp nem tud jönni (bár szerintem ezt meg lehetne oldani),akkor inkább én sem megyek.
2011. márc. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
76%

maradnék itthon a párommal. amúgy meg ha tanár a ffi, akkor annyira azért nem könnyű, nem úgy van, mint más munkakörben, azért a tanártól elvárt szakkifejezéseket, stb-t megtanulni az adott idegen nyelven nem könnyű...szerintem.

másrészről meg amúgy sem vagyok híve ennek a menjünk külföldre dolgozni mániának.

18/L

2011. márc. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ.


Ha a nőnek meg van mindene az önálló élethez, tehát nem a pasi tartja el, hanem tényleg tisztességesen él, és ha szerényen is de megélnek és feltételezhetően lesz munkája itthon is a jövőben, akkor maradnék a helyében.


Ha meg még kell sok pénzt keresnie, hogy hasonló anyagiakkal lépjen a pasival közös életre, akkor 1, max 2 évet bevállalnék, és elmennék külföldre.


Én már volt, hogy lemondtam a pasi miatt erről-arról, és utólag bánom...

Ez attól is függ, mennyire komoly a fickó...

2011. márc. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
84%

Ha magamról és a páromról lenne szó, akkor külföld.

Ha a csajszi tényleg felsővezetői munkát kapna, akkor amíg nem talál munkát a partnere eltudná tartani. Ha csak azért maradna itt, mert szereti a hazáját, azt mondanám, szeresse. De nélkülem. Nem kell örökké külföldön élni, csak amíg az ember keres egy kis pénzt. Arról nem is beszélve, hogy utána itthon is könnyebb lenne elhelyezkedni. Tehát külföld.

2011. márc. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a válaszolat, úgyhogy érveimet lehet már elsütötték :)


Szóval szerintem nagyon fontos először is az, hogy itthon milyen körülmények között élünk. Hogyha tudunk normális életet élni, és a kóla se számít luxusnak, vagyunk olyan anyagi biztonságban, hogy nem kell ezen aggódni, valószínű nem tenném. De valljuk be, Magyarországon főleg csak a felső tízezer él így. Én pl utazás mániás vagyok, szóval nekem fontos lenne, hogy egy évben minimum egyszer kijussak Európából.


Viszont ha úgy élünk, ahogy az átlag magyar családok élnek hogy heti 3000 ft van kajára, lesni kell az akciókat, télen csak másnaponta fűtünk, a Balatonra elmenni már luxus.. Na, akkor erősen elgondolkodnék, és valószínű próbálnék kompromisszumos megoldásra jutni.

Pl én kimegyek előre, a páromat meg befizetem egy pár hónapos intenzív francia tanfolyamra.Havonta mindenképp találkoznánk. Ha beszéli a nyelvet, máris van esélye elhelyezkedni, igaz az első időkben valszeg csak a vendéglátásban, de nagy eséllyel így is sokszor annyit keresne, mint itthon keres.

Ha ezek után se jönne ki, nem igazi szerelem.

2011. márc. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
51%

A szerelmet. Már azt nehezen bírjuk, ha két-három napig nem vagyunk együtt, több időt külön pedig nem tudok elképzelni. Nagyon nagy bajban kellene lennünk anyagilag (tehát konkrét veszélybe kerülne a lakhatásunk, megélhetésünk) ahhoz, hogy esetleg, ha végképp nincs más lehetőség, bevállaljak pár hónapos külföldi munkát. Pedig most sem vagyunk valami gazdagok.

A páromnak is lett volna lehetősége fél évre kimenni, ő sem tudott itt hagyni.

2011. márc. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
77%
Állás! Ha a szerelmem nem támogatna, akkor annak úgyse sok jövője lenne! Kint is lehet szerelmet találni :)
2011. márc. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen a kapcsolat! De igaz szeretlmet, jól működő kapcsolatot, olyan embert, akivel az életemet tervezem SOHA AZ ÉLETBEN NEM CSERÉLNÉM LE A PÉNZÉRT!!!!!!!!!!!!
2011. márc. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!