Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz azokról a házassá...

Mit gondolsz azokról a házasságtörőkről, akik az ösztönökre kenik a felelősséget?

Figyelt kérdés

2011. márc. 22. 23:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
lehet lepontozni, de én megértem a férfiakat.
2011. márc. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
9%
Azt hiszem, most nagy lepontozás lesz a jussom, de el kell mondanom, szerintem a házasság elavult intézmény - pontosabban sosem volt TERMÉSZETES velejárója az embernek, mivel szociális találmány, s ezért nem az emberi természetből fakad.
2011. márc. 23. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
23%

Folyt:

Ebből következik, hogy az emberi természet nem tudja értelmezni, pontosabban komolyan venni a gátat, hogy egy életben mindig ugyan ahhoz az egy ellenkező nemű egyedhez nyúljon, főleg úgy, hogy sok esetben feltűnik az adott partnernél potenciálisabb személy is.

Ennek ellenére van rá mód, hogy két személy mégis egy életen át megtartsa magát egymásnak, mégpedig az, ha képesek időről időre bizonyítani egymás előtt, hogy igenis ők azok a potenciális személyek, akik méltóak a "párosodásra", illetve a mindennapi életben is versenyképesek.

2011. márc. 23. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
88%
Azt gondolom, hogy emberek vagyunk, tehát tudunk uralkodni az ösztöneinken. Van választásunk: lehetünk őszinték és megcsalók. De az ösztönre fogni nevetséges...
2011. márc. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Ó igen, a másik kedvencem "ő csak áldozat" :)


Miért? Pisztolyt tartottak a fejéhez és csípőfogót a f@rkához? :)


Gerinctelen féreg az ilyen!

2011. márc. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

szerintem aki az ösztönökre hivatkozik,az még ezzel is lejáratja magát (azon kívül,h megcsalta a párját), ugyanis ezzel azt mondja,hogy ő nem képes gondolkodni,uralkodni magán, az ösztönei irányítják,mint az állatokat.


Ugyanis ha valaki párkapcsolatban v házasságban él, akkor igenis legyen benne annyi,hogy ha nem működik,akkor véget vet neki, nem a megcsalás a megoldás a problémákra. Az két emberen múlik,hogy egy kapcsolat működjön,ez igaz, viszont a megcsalás az egyik fél döntése és szerintem nem ösztönkérdés - megkíván valakit,ez ösztön oké, de azért vagyunk emberek,hogy el tudjuk dönteni,hogy belemegyek ebbe,megcsalom a párom,vagy a kapcsolat nem ér annyit,h tönkretegyük egy testi vonzódás miatt és akkor nemet mondok és kész.

2011. márc. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ha már félred*gott, legalább vállalja a felelősséget, és mondja azt, hogy úgy döntött és kész. Én nem veszek be ilyen mellébeszélést.
2011. márc. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az ilyenek minek házasodnak?
2011. márc. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Gyenge kifogás, hiszen sokszor erős késztetést érzek, hogy ösztönből valakit jól szemen verjek (retorzióból, vagy megelőzésből) és mégsem teszem meg! Talán ez különbözteti meg az embert az állattól, nem? Egyébként csak egy üzekedő kutya a parkból; "az első szukát aki ideér megb....m!"
2011. ápr. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!