Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt szûlôként...

Hogy lehet ezt szûlôként feldolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!

én a làny vagyok a kisebbik testvér... Adott egy 4 tagù csalàd, Anya, Apa, Bàtyò, Hugi! Màsra nagyon nem szàmìthatunk, sajnos a rokonaink szarnak a fejûnkre, de nem is hiànyoznak, kicsikoromtòl kezdve ez a normàsil szàmomra, hogy csak apa van anya, meg a tesòm.. Se nagypapi, se nagymami... senki... Anyàék nagyon fiatalon hàzasodtak ôssze, 16-18 és a bàtyàm is egybôl megérkezett, majd én... A kôrûlményekhez képest csodàsan neveltek minket, soha nem voltunk elkényeztetve, de mindig megvolt mindenûnk, sôt anyàm amennyit csak tudott velûnk volt, tényleg tiszteletre méltò szûlôk, amit ôk végigcsinàltak, az egy igazi csoda. Lassan 30 éves hàzasok, gyerekek felnôttek (25-27) és mindkettô kûfôldôn él, én eu-n belûl, tesò màsik kontinens... Sokszor hìvom anyut, heti 2-3 alkalommal is òràkat tudunk beszélgetni... Ahogy nekem is rettenetes ez az elszakadàs, ùgy neki is, elveszettnek érzi magàt, néha haragszik rànk, hogy ilyen messzire mentûnk, de azt is mondja, hogy ha mi boldogok vagyunk, akkor ô is az... Apàmmal jò a viszonyuk, de apa sosem volt az a beszéds fajta, szòval egyûtt szòrakozni nem nagyon szoktak, de ettôl még nem vàlnànak el, tôbbet éltek egyûtt mint egymàs nélkûl... Bennem sokszor felvetôdik, hogy jò lenne vissza kôltôzni Magyarorszàgra, de egyszerûen, ott kételen lennék elhelyezkedni, a pàrom meg nem hisem, hogy meg tudna tanulni magyarul... A bàtyàm szinte esélytelen, ô nem adnà fel a luxust csak azért, hogy kôzelebb legyen hozzàjuk...

Mi a véleményetek? Mi lehetne megoldàs ilyen helyzetben?


2011. márc. 23. 10:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a megoldás még nem merült fel, hogy a szüleitek költözzenek oda, ahol te élsz? Barátnőm is az USA-ba ment férjhez, és egy évre rá a szülei is odaköltöztek.
2011. márc. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ugyan ezt akartam én is írni, hogy a szüleid is kiköltözhetnének,még ha nem is találnak munkát egyből, azért könnyebben meg lehet élni kint és könnyebben rájuk ragad a nyelv is, ha nem beszélik!
2011. márc. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem, nem hagynàk el magyarorszàgot...
2011. márc. 23. 11:00
 4/16 anonim ***** válasza:

..de miért nem?


Nálunk Apum mondja, hogy itt nincs jövő, ahová halad az ország összetétele... és ha tudunk, menjünk ki, és ha sikerült, vigyünk magunk után őt is... teljesen igaza van.

2011. márc. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
*vigyük
2011. márc. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

*magunkkal

..bocsi.. :D

2011. márc. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Idősebb korban nem költözik szívesen az ember.

Külföldön élek és Anyukámat ki sem tudtam bombázni Magyarországról.

2011. márc. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Bár az én gyermekem még kicsi,ez a legszörnyűbb rémálmom,amit te most leírtál.Persze tudom én,hogy a az élet rendje,hogy kirepülnek a gyerekek egy idő után,de hogy másik országba,pláne kontinensre,nem tudom hogyan dolgoznám fel.Persze jó megoldás,ha a szülő a gyerek után megy,na de jelen esetben melyik után?Én azt látom megoldásnak,ha anyagi helyzet engedi,hogy minél sűrűbben találkozzatok,akár ti repültök haza,akár őket viszitek magatokhoz.Ez különösen akkor lesz fontos,ha unokák is lesznek.
2011. márc. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%

a megoldás az idő múlásában van....

majd egyre jobban és jobban vágysz haza (én így voltam).. és végűl nem számított, hogy itt milyen esélyek vannak a megélésre a honvágyam hazahozott!!!

jó itthon...

2011. márc. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%
Honvágyam nekem is van, de én nem mennék haza, itt él a férjem!
2011. márc. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!