Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 15 éve vagyok férjnél 2...

15 éve vagyok férjnél 2 gyerekünk van. Ebből én már 10 éve nem dolgozom a gyerekekkel vagyok otthon. Nincs közös vagyonunk ami van, minden a férjem nevén van a lakásunk pedig a férjem szüleié. Hogyan lehet igy normálisan elválni? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2009. febr. 24. 12:25
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
Ez nehéz kérdés mert így nem alap az hogy fele fel a vagyonnak a válásnál.Semmi képp ne hagyd magad kisemmizni ha másképp nem megy akkor jogosan "követeled"hogy amit te vittél be és amit te vettél az a tiéd is maradjon.Felvetődött már a válás kérdése vagy még csak magadban fogalmaztad meg?
2009. febr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Hát már beszélünk a válásról csak ugy gondoltam, hogy először egy ügyvéddel kell beszélnem pont azért, hogy nem szeretném ha azért mert nincs közös vagyonunk (elsősorban lakásunk) amiatt nehogy a gyerekeket el akrja tőlem venni. De válni fogunk az már biztos csak idő krédése.
2009. febr. 24. 12:45
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
jaj dehogy fogják elvenni a gyerekeket tőled - illetve neki ítélni - csak azért, mert minden vagyon az ő nevén van. a gyerekeket többnyire az anyának ítélik - ha nem alkoholista, stb - a férjed pedig köteles lesz az elmúlt 10 éves úgymond "kifizetni" neked, amíg a közös gyerekeitekkel foglalkoztál - ugyanis az is munka, nem pedig semmittevés, lustálkodás.
2009. febr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
53%
Hogy nem gondoltál erre 15 éve??? Nálunk is hasonló volt a szitu, mi a férjem örökölt nagyszülői házából fizettük ki a testvért.Természetesen anyósék és a nagymama is fel voltak háborodva, hogy mit akarok én, hisz nem vittem oda semmit.Sőt a férjem is úgy gondolta, hogy 100%-ig a nevére kerül a ház.Ekkor még gyerekeink sem voltak.Én meg beintettem és azt mondtam nehogy már szülök majd 1-2 gyereket , aztán meg 10-20 év múlva jön egy ribanc és majd még nekem mutatják meg, hogy hol a kapu?Kiharcoltam, hogy így a ház 1/4-e a nevemen van.Természetesen anyós is és a nagymama is ráterheltette a holtig tartó haszonélvezetet, ebbe bele kellett mennem,de akkor is a nevemen van.Azóta szültem 2 gyereket már én is itthon vagyok 5 éve velük És képzeld 10 év házasság után jött a ribanc és ahogy jött úgy ment is, mert a férjecském legnagyobb gondja az volt, hogy nem tudna engem kifizetni.Úgyhogy rohadt gyorsan észhez tért, mert belátta semmi esélye, hogy fizessen nekem úgy8-10 millát amellett pedig a gyerektartást is.Azért 8-10 milla mert több épület is van a telken,értékesek és nagyok.Úgyhogy az embernek erről időben kell gondoskodnia.És én most röhögök a markomban anyósomon, pedig annó de a pofámhoz vágták, hogy könnyen szerzett vagyonra tettem szrt, és most ő sem akarta, hogy a helyemre jöjjön egy ribanc a fattyaival.
2009. febr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
Ami a férjed nevén van mindenek kérd a felét a biróságon,megfogod kapni!
2009. febr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%
Van valami olyan törvény, hogy egy házasságban 15 év után minden közösnek számít.Már olvastam itt valahol ilyesmit keress utánna.
2009. febr. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
50%
A gyerekeket biztos nem fogják elvenni Tőled. Azt írod közös vagyonotok nincs, ill a férjed nevén. Gondolom nem nagy dolgokról van szó, ezeken csak nem fajul el a vita. A lakáshoz értelem szerűen semmi közöd :( Azt meg neked kell tudnod, hogy a gyerekekkel lesz-e menned valahova és találsz-e munkát. Nem kötekedni akarok, de én nem is értem, hogy lehettél otthon már 10 éve 2 gyerekkel. Nem azt mondom, hogy nem munka a gyereknevelés, de ennyire nem kellett volna kiszolgáltatnod magad senkinek.
2009. febr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%
Mi az,hogy a lakáshoz semmi köze?És a gyerekeknek?A bíróság eésősorban a gyerekek érdekeit nézi.Márpediglen a ház egy része a gyerekeké és az anya lesz a gyám, ha neki ítélik a gyerekeket.Márpedig neki fogják ítélni.
2009. febr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%
Jó, de a lakás a nagyszülőké. Őket nem kényszeríthetik, hogy mondjanak le róla.
2009. febr. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Fú hát ennyi biztató levélre nem is számítottam. Köszi nektek! Már nagyon bevoltam tojva, hogy mi lesz a gyerekekkel emiatt. Tehát akkor valamilyen módon csak ki tudok jönni jól ebből a dologból ha utána jár

ok a dolgoknak. Különben igaza van az egyik levélirónak, hogy gondolhattam volna rá 15 évvel ezelőtt. De nem gondoltam, azt hittem közösen fogjuk felépíteni a jövőnket. Hát ez lett a jövő!!! Ebből lett elegem, hogy én nem vagyok csak ő meg a szülők.

2009. febr. 24. 15:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!