Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két gyermekkel otthon levő...

Két gyermekkel otthon levő anyukák! Minden nap van időtök foglakozni a gyerekekkel külön-külön és jut idő a sétára is?

Figyelt kérdés

2 hónapos és 2,5 éves Fiaimmal vagyok itthon. Kíváncsi lennék rá, hogy Nektek jut időtök minden nap külön-külön foglalkozni a gyerekekkel (eltérő igényeik miatt) és tudtok menni a játszótérre vagy sétálni? Ha igen, mire mennyi időt fordítotok egy nap?

Én, a viszonylag sűrű szoptatások miatt, és mivel a nagyfiam még több dologban nem önálló, úgy érzem, hogy a házimunkával együtt ez nem sűríthető be egy napba. Nem tudok annyit foglalkozni, játszani velük, amennyit szeretnék, annak ellenére, hogy a nap 24 óráját

Velük töltöm.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. máj. 30. 13:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves kisfiam és 8 hónapos kislányom van.

Most így telik egy átlagos nap:

fél 7: ébred a kicsi, szopizik

7 ébred a nagy, kakaót kap, én kávét

7-8 közt nagyágyban mesenézés, kicsi a földön kavar, közben beágyazok, elmosogatok, reggelit készítek, öltöztetés, pelenkázás, pisilés naggyal

8-fél 9 körül reggeli a naggyal

fél 9-10-ig kicsi alszik az erkélyen, naggyal főzök, közben ő autózik a konyhában, vagy rajzol vagy a szobában mesét néz. Ha kell mosni, terigetni, hajtogatni azt is ilyenkor szoktam. Ha olyan a kaja, hogy előkészítem és mehet a sütőbe, akkor marad időm leülni a naggyal játszani.

10 kicsi szopizik, utána mindhárman együtt játszunk fél 12-ig, ha van még házimunka, vagy a főzéssel tennivaló, közben azt csinálom

fél 12: kicsit etetem, nagy eszik

12: játékok elpakolása, konyhába gyors összepakolok, mesét olvasok, mennek aludni

2-negyed 3 körül: kicsi ébred, ilyenkor egy fél- egy órám van vele

3 körül ébred a nagy

fél 4 uzsi, ha kell porszívózni ilyenkor szoktam

4 indulás játszóra

fél 6 apa csatlakozik, fél 7 körül jövünk fel, vacsi, nekem gyors tusolás, gyerekek negyed 8 körül mennek fürödni, kicsinek utána szopi, 8-kor alszik.

Apa öltözteti pizsibe a nagyot, meg próbálja csendben tartani amíg kijövök a kicsitől.

nagynak mese, összebújás, kb. fél 9-kor alszik, utána visszük a helyére.

kicsi éjjel 2* kel, nagy 1* olyankor bebújik közénk és alszik tovább.


Az elején (kb. 8 hétig) nekem a kicsi evett, aludt, így volt bőven időm a nagyra.

Amikor csökkent a nappali alvás 3-ra akkor a délelőtti-délutáni alváskor játszóra jártunk, addig kicsi aludt, a déli alvást már az elejétől igyekeztem összehangolni, így olyankor van kb. 1,5 óra pihi nekem is. Ha kell ilyenkor vasalok, de általában netezek, olvasok, meg akkor ebédelek.


Lejárt a szabadidőm, a kicsi ébren.


Jó babázást!

2011. máj. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az első 3 hónapban rendeltem a kaját. Az sokat segített. Ha megoldható, ajánlom.
2011. máj. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nálunk apa szakács, ezzel nem kell foglakoznom.Egész délelőtt velük foglakozom.Apa hazajön, ő játszik velük én addig összepakolok.3 éves kislány és 9 hós kisfiú
2011. máj. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Erre én is nagyon kíváncsi vagyok,mert július elején érkezik a tesó. Az első napirend nagyon szimpi nekem. De a kaja rendelés is jó ötlet az elején:) Fontos a korán kelés,hogy korán is feküdjenek és az alvásidő összehangolása. Az első hetek rémesek lehetnek,főleg ha a nagy féltékeny és nem fogad szót:S Igény szerint biztosan nem fogok szoptatni,mert ahhoz bejárónő kellene és úgy aludni sem lehet az éjszaka,ha ahhoz szokik hozzá! Pláne ha annyi tejem lesz,mint az elsővel,mert kezdetektől pótolni kellett. Játszótérre muszáj mennünk,mert sosem fárad el a nagy,nyáron bűn kihagyni! Én a téltől már előre félek itthon az emeletben bezárva egy majd 3 évessel és egy picivel. Sötét reggel,sötét délután. Tavasszal beíratom az oviba,akkor legalább a délelőttünk nyugodtabb lesz.
2011. jún. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem 3 éves és 6 hetes fiaim vannak. Hát...nehéz. Pedig a nagytesó ügyes, önálló, szobatiszta, nem féltékeny, egyedül elvan órákat, miatta inkább a bűntudat rossz, hogy kihasználom ezeket a tulajdonságait, hogy a picivel meg a háztartással törődhessek. Úgy szoktam, hogy mindent kommentálok, ami történik, ez szól mindkét gyerkőchöz egyszerre, úgy beszélek, mintha mindketten értenék. Gyakran teszem őket egymáshoz közel, mármint kiveszem a picit, dajkálom, közben a nagy odajön, nézi, puszilgatja, együtt simizzük, éneklünk neki. Vagy beteszem a babaülésbe míg ketten kajálunk, így megint csak szólhatok mindkettőjükhöz, foglalkozhatok külön-külön is velük, csak ilyen 1-2 percenként felváltva. A pici 1-2 óra fentlét után elalszik, ekkor csak a nagyé vagyok, együtt háztartáskodunk, vagy játszom vele, már ha igényli. (mint írtam eljátszik egyedül is). A picúrt folyamatosan nézem szopi közben, pelenkázón szeret lenni, ekkor is alaposan megnézzük egymást, nevet rám, simizem, puszilgatom, persze ha ott a nagy is, akkor őrá is figyelek közben. Játszótérre délelőtt, ügyeket intézni (bolt,posta) délután megyünk el, sétál mellettem a nagyfiam, én tolom a kocsit. A játszót úgy időzítem, hogy a pici ne akkor legyen ébren, így tudok aktív lenni a naggyal. Este a nagyfiú fél 8kor már alszik, mert délben nem tudom már letenni, de a pici csak fél 9 fele dől ki, így tudunk babázni apával este :) aztán lefektetem a picit, és egymásra ekkor van időnk. De én is érzem, hogy néha kevés vagyok kettejünknek, de ilyenkor meg arra gondolok, hányan nőnek fel 5-6 tagú családban...az még nehezebb lehet!
2011. jún. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát, nem akarlak elkeseríteni, de ez később csak még rosszabb lesz. Persze csak bizonyos szempontból. Mert mondjuk ha már nagyobb lesz a pici és nem szoptatod, akkor azért könnyebb lesz összerakni a napirendet. Viszont ahogy nő a pici is, annál nagyobb igénye lesz a konkrét foglalkozásokra. Nálunk 21 hó van a két fiam közt. Az első hónapokban nekünk nem volt problémánk, a pici sokat aludt, addig a naggyal lehet játszani, séta együtt, a picit pedig csak szoptattam, egy szobában a nagyobbal, ő addig elsertepertélt mellettünk. Este már otthon volt apa is, fürdetésnél már segített. Főzni is tudtam, amíg a kisebb aludt, a nagy meg segített.

Nehezebb akkor lett a helyzet, amikor a pici is elkezdett érdeklődni a dolgok iránt, kb 6 hónapos kor után, vele is sokat kell játszani és nyilván nem ugyanazt, mint a testvérével. Most 1,5 és 3 évesek, hát nem egyszerű az élet. Együtt még csak most kezdenek játszani, ez többnyire fogócska, bújócska, hancúr. Amúgy meg mind a ketten azt várják, hogy én játszam velük.

Igen, kevés a nap 24 órája. Külön-külön csak úgy tudok foglalkozni velük, ha valamelyikük elkezd játszani magában (ez igen ritkán van), vagy, ha otthon van apa is. Mi többnyire mindent együtt játszunk, vagy egymás mellett. Pl amíg gyurmázunk a naggyal, addig a kicsi hintázik. Sétálni nyilván együtt megyünk, pici babakocsiban, nagy általában motorral. Most már néha együtt játszóterezünk is, bár nehéz kétfelé rohanni.

Korán kelünk, fél 6 körül. 8-ig mindenkit felöltöztetek, ágyazok,reggeli stb. Aztán elmegyünk hármasban boltba, hazajövünk, főzök (heti 2 x, plusz hétvégén), aztán ebéd, alvás, fontos, hogy egyidőben, mert csak így van 1-2 órám szabadon.Utána kicsit játszunk, uzsonna után még egyszer séta, közben hazaér apa. Ilyenkor valami közös program, vagy otthon játék. Este vacsi, majd fürdés, együtt, aztán alvás 8-tól.

Bocs, hosszú lett.

2011. jún. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Egy aprócska hozzászólni valóm van:

Bölcsiben, oviban nem ritka, hogy tíz picur jut átlagban egy felnőttre (pedagógus/gondozó/dadus). Tehát kivitelezhető ,ág a differenciált nevelés is (azaz külön-külön, egyénileg is lehetséges, sőt, szükséges valamilyen szintig). Négy év alattiakkal mégis különösen nehéz, olykor még 2-3 ilyen korú csöppséggel is olykor. Gondolj arra azonban, hogy vannak szülők, akik fogyatékkal élő, sérült, súlyosan beteg gyermekeiket nevelik, akár egyszerre többet is. Csak azért jelzem, hátha ez erőt ad számodra ahhoz, hogy könnyebben vedd az akadályt. ;) Nekem se bizonyult könnyűnek, amikor egyszerre több, 4 év alatti gyermekkel foglalkoztam, még ha átlagosról volt is szó. Arról nem is szólva, hogy egy egészséges négy év alatti meg különösen energikus. :) Az se kizárt, hogy a te gyerekeiddel esetleg nehezebb foglalkozni, netán sérültek, bár ezt senkinek nem kívánom, magamnak sem.

Viszont hátha erőt adtak neked soraim, ha mások esetleg nehezebb helyzetére gondolsz. :)

Kitartást kívánok. :)

2011. jún. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, nem tudom, a kérdezőre hogy hatott a válaszod, de ha én kérdeztem volna, biztosan nem erőt adott volna, inkább még jobban elkeserednék, mert "bezzeg másnak több gyerekkel is megy".

Emellett úgy gondolom, nem lehet összehasonlítani a pedagógus óvódai/bölcsödei foglalkozását egy anya 24 órás szolgálatával.

Amúgy biztos vagyok benne, hogy jó szándékkal írtad, amit írtál.

2011. jún. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
nem rosszbol irom utolso elottinek, de mas amikor egykoru gyerekekrol van szo bolcsiben es oviban. bocs hogy nem a kerdesre valaszoltam
2011. jún. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

2,5 éves, 7 hónapos

Minden nap megyünk a játszótérre, délelőtt és délután is. A házimunkát valamikor közben csinálom, és mindkettőre van időm külön-külön is. Nagyon jó napirendünk van, leírom kb:

7-kor kelünk, pakolás, takarítás, etetés, főzés...

9:30- 12-ig játszótér (itt alszik a pici a babakocsiban)

12 ebéd, alvás du. 3-ig

ezután játék

kb fél 5-től fél 6-ig játszótér

fél 6-kor apa hazajön, játék (én közben pakolászok)

fél 8 fürdés, vacsi, szopi, 8-kor alvás

A pici szinte csak szopik, de nagyon jól beállt,mindig ugyanakkor eszik.

2011. jún. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!