Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülővel való együttélés....

Nagyszülővel való együttélés. Más hogyan oldja meg?

Figyelt kérdés

A szüleim meghaltak, a nagyimmal lakom aki 83 éves. Nemrég végeztem a suliban, most munkát keresek. Jó lenne már dolgozni valamit, így is 3 hónapja vagyok itthon, de a mama mellett sok dolgom van: én intézem a bevásárlást: egyszerre sok mindent nem tudok megvenni, mert messze a buszmegálló, és nem bírok cipekedni. Ő gyalogolni nem nagyon bír (rossz a szíve, a lába is fájdogál) ezért én intézek mindent. Szinte minden hónapban valamiért órákat kell az orvosnál sorban állnom, vagy el kell őt kísérni a helyi kórházba a vizsgálatokra (ezzel is napok telnek el) vagy elintézni a ház körüli teendőket, gyógyszertárba szaladozni + intézni az én ügyeimet.


Munka mellett nem tudom hogyan lehetne ilyesmiket elvégezni...Más hogyan csinálja? Suli mellett könnyű volt, mert az órarendem néha elég szabados volt, azokra a napokra intézem az ilyesmi dolgokat.


2011. márc. 23. 22:15
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Azért is rossz, mert nem igazán vannak barátaim, társaságba nem járok. Szeretném ha lenne végre párkapcsolatom, vagy legalább olyan akivel el tudnék menni ide-oda. De a nagyim miatt nem nagyon tudok...Azt mondja hogy érjek haza max 7-8 órára, ne csavarogjak. Már kezdem magam én is úgy érezni mintha egy öregasszony lennék. Rossz így...

Félreértés ne essék, nagyon szeretem a mamámat, megteszem neki amire megkér, de rossz ez...

2011. márc. 23. 22:18
 2/23 anonim ***** válasza:
50%
Hány éves vagy?
2011. márc. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudok segíteni, de szegény te:( És milyen hálás és áldozatos vagy, le a kalappal!
2011. márc. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem derült ki, hogy hol laksz, de minden városban vannak olyan házigondozói szolgálatok, ahol olyan emberek dolgoznak, akik segítenek az idős embereknek a mindennapos bevásárlásban, házhoz viszik az ebédjét, kiváltják az orvosságát stb.

Neked is nagy segítség lenne, ha nem minden a te nyakadba szakadna.

(Ha megírod, melyik városban laksz, megpróbálok neked megkeresni, hogy hol érdeklődj.)

2011. márc. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok.
2011. márc. 23. 22:23
 6/23 anonim ***** válasza:
64%

Fuhh... hát jó kérdés hallod... :S

De azért a munka is egy adott időben szokott lenni, lehet ahhoz igazodni orvossal, ilyesmikkel. Egy orvostól hazafele jöhet esetleg elintézheted a napi bevásárlást. Ha nehéz a sok cucc, javaslom, hogy szerezz egy kosarat biciklire. Lehet, hogy vicces, de mi anyával úgy szoktuk intézni a nagybevásárlást, mivel nincs kocsi, hogy mindent felkötözünk a csomagtartójára. Kicsit nehezebb úgy biciklizni, de nem nehéz cipelni.

Bocs, ennyit tudtam mondani... :S De kitartást, rendes dolog tőled, hogy törődsz a nagyiddal. :)

2011. márc. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
29%
Bocs, ha elsőre szemétségnek tűnik, de ezekkel a paraméterekkel nincs már neki 5 éve sem. Élvezd ki a társaságát, de tudd hogy már nincs sok hátra a rosszból sem!
2011. márc. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
69%

Menj el a családsegítőbe, ahol házigondozót jelölnek ki a nagyidhoz.Elintézik a gyógyszert, amikor segítség kell pl. a fürdéshez, az ételt, ha kell házhoz viszik, bevásárolnak.

Csak így tudsz munkát keríteni.

Mindezen gondjaiddal együtt is irigyellek.Szerencsés vagy, hogy a nagyid még melletted van.

2011. márc. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
63%

22.28 azért ez nem olyan biztos, az én dédnagyapám már 95éves, ráktól elkezdve minden nyavajája volt már alig lát alig hall, egy csomó gyógyszert szed, így van már vagy 20 éve és ő maga is mindig mondja, hogy őt majd úgy kell agyonverni.


Bevásárlás: Hátizsákkal. A vőlegényem külföldön van és én is meglepődtem, milyen egyedül cipekedni. Egy nagy hátizsákkal könnyebb.


Amit tudsz intézd el online. Még a gyógyszereket is ki lehet váltani online. Én a kaján kívül gyakorlatilag mindent így veszek meg.


Az orvosnál időpontot kérj, legyél erőszakos, hogy ha neked időpontod van, ne kelljen ott ülnöd egy órát. Telefonálj oda, ha recept kell stb. hogy mire mégy legyen kész és csak be kelljen kopogni. A mamám is így csinálja, aki az apukáját (fentebb leírt dédnagyapa) gondozza.

Az kórházba menéshez is lehet igényelni betegszállítást, max. valamennyibe kerül, nem tudom pontosan, de hozzák-viszik, nézz utána.


Nézz utána az idős gondozásnak, vannak ilyen vallásos szervezetek is és térítésmentesen is lehet igényelni, segítenek az öreg körül. Erre nem kifogás a falu, gyakorlatilag az isten háta mögötti mögötti településre is kijárnak az ilyenek, az egyik rokonom ilyen helyen vezető, a legutolsó falu legkintebbi putrijába is kiirányítja a gondozónőket, néha ő is körbejár. Van olyan, hogy naponta megy, vagy hetente kétszer stb.


A ne csavarogjra mondd meg neki, hogy bocsesz, 21éves vagyok, azért ezt nem gondolod komolyan, ugye?


Aztán akármilyen csúnya dolog, nézz utána az otthon dolognak is. Sok helyen a nyugdíjáért is beveszik, plusz fizetni kell valamennyit (mi most néztünk egynek utána, havonta a nyugdíja, plusz 200ezret kell befizetni)

Ha olyan beteges neki is jobb a felügyelet, meg a társaságot is szokták szeretni. Volt olyan öreg a családban, aki tiltakozott, úgy alakult, hogy átmenetileg be kellett adni, mert nem volt aki vigyázzon rá két-három hétig, utána meg kijelentette, hogy ő inkább nem akar hazajönni, tök jól el van.


21 éves vagy, nem kellene lestrapálnod magad a beteges rigolyás nagymamáddal, meg besavanyodni miatta.

2011. márc. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nem panaszkodásként tettem fel a kérdést, mert örülök hogy ennyire is még megvan. Amúgy főzni ő szokott, azt megcsinálja, nem fekvőbeteg, csak sokat nem tud sétálni. De amúgy a kertben is elgereblyézget meg ilyesmi. A nagyobb dolgokat szoktam én megcsinálni itthon.


Amúgy örülök neki, hogy legalább ő van nekem.

2011. márc. 23. 22:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!