Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2,5 év járás, egy év együttélé...

2,5 év járás, egy év együttélés után még lehet, hogy a rózsaszínköd miatt vagyunk boldogok egymás mellett?

Figyelt kérdés
Mindkettőknek ez az első komoly kapcsolata. Ő 24, én 22 éves vagyok. Már az eljegyzés is megvolt, jövőre házasodunk. Sokan riogatnak minket azzal, hogy csak azért ragaszkodunk egymáshoz, mert elsők vagyunk egymásnak, és még tart a rózsaszínköd, és majd egy nap felébredünk, és rájövünk, hogy mennyire nem jó ez így. Többen mondják, hogy túl harmónikus a kapcsolatunk. Az igaz, hogy nincs nálunk veszekedés (szóváltás van, de semmi komoly), mások előtt soha nem alázzuk meg egymást, és a legfontosabb dolgokban (nő-férfi dolga a háztartásban, gyerekek, házasság, pénzügyek) egyetértünk. Sok mindenen átmentünk már, végigcsinált velem a vőlegényem egy gyógykezelést, ami egy eléggé kínos betegség miatt volt szükséges. Távkapcsolatban is éltünk pár hónapig, de az is inkább megerősített minket abban, hogy egymásnak valók vagyunk. Többen tanácsolják, hogy várjunk még pár évet a házassággal, mert fiatalok vagyunk. Mikor mondjuk, hogy mi nem szeretnénk várni, mert tudjuk, hogy egymást szeretjük, akkor van, aki kinevet, van, aki fogadást ajánlott, hogy 5 év múlva úgyis válás lesz, mert még túl fiatal a kapcsolatunk, meg mi is. Honna lehet azt tudni, hogy eltűnt-e már a rózsaszínköd? Honnan érzi azt az ember, hogy ez már igazi szeretet, nem "csak" szerelem?
2011. szept. 4. 12:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ti teljesen jó úton haladtok, a fanyalgók csak irigykednek, ne törődj velük egy percig sem. Onnan lehet tudni, hogy már nem csak a rózsaszín köd dominál, hogy már képes vagy reálisan látni a párodat meg a kapcsolatot, a hibáival együtt és el tudod képzelni, hogy akár évtizedek múlva is együtt tudjatok érzelmi, kommunikációs, gazdasági szinten működni. Szerintem 2.5 év már elég idő ahhoz, hogy képesek legyetek ezt meglátni. Én sok boldogságot kívánok nektek és a későbbiekben is nagyon fontos, hogy folyamatosan dolgozzatok a kapcsolaton. Nagyon bízom benne, hogy nekem is össze fog ez jönni:)


25 N

2011. szept. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
én 35-38 évesen akarok házasodni
2011. szept. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

2,5 év egyáltalán nem rövid idő, főleg, hogy voltak már próbatételek. A rózsaszín köd nem szokott ilyen sokáig tartani. Legyetek (maradjatok) boldogok!


(A szex is a legfontosabbak közé tartozik. Az is rendben van?)

2011. szept. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
Teljesen jó, amit írtál...tényleg úgy tűnik, hogy jó úton haladtok. De tényleg nem értem, hogy miért siet mindenki a házassággal, manapság már anélkül is élhettek együtt, igazából bármit megtehettek, ugyanúgy, mint a házasságkötés után. Akkor meg minek, még egy "súlyt" a nyakatokba venni, ha enélkül is boldogok vagytok?
2011. szept. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor "rosszabbat" mondok, mi 4 éve vagyunk együtt, a párom Veled egyidős én egy évvel fiatalabb vagyok...

Sokan jönnek nekünk is azzal, hogy "majd megunjuk egymást"..."majd felébredünk"...de minket ez nem érdekel. Tudjuk, hogy nekünk egymás mellett a helyünk:) a 4 évből 2 távkapcsolat volt és hozzátok hasonlóan minket is inkább megerősített sem mint elbizonytalanított.


Én úgy érzem már nem "szerelmes" vagyok, hanem valami annál mélyebb dolog...egy olyan valami, hogy Ő az életem részévé vált és el nem tudom képzelni, hogy egy reggel felkelek és nincs nekem...a szerelmet, azt a kimondott tüzet, azt a vad rajongást ritkán érzem. Letisztultak bennem már ezek a dolgok. Nálunk sincsen megalázás, tiszteletlenség, szóváltás természetesen van:) de általában nevetés a vége...mi is egyetértünk a "Nagy Kérdésekben" és az az igazság aki ebben nem hisz, annak a véleményét meg se hallom...


Ne foglalkozz az irigyekkel, sok manapság az a pár, akik nem élnek boldogan ezért másban is a keserűséget keresik.


Nekem is Ő az első párom, pont hogy ettől különleges az egész:)


21-L

2011. szept. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a férjem volt az első fiúm 21 évesen. Most 10 év után csak azt bánom, hogy nem hamarabb házasodtunk :) Nyugi, létezik normális párkapcsolat is a világon, nem kötelező követni a trendet.

Sok boldogságot!

2011. szept. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: valakinek fontos a házasság, ezt tiszteletben kéne tartani és nem szőrszálhasogatni, hogy minek vesznek "súlyt" a nyakukba. Számukra (én számomra is) a házasság egy magasabb szintű elköteleződés, életközösség szimbóluma.
2011. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

12:39 vagyok


12:31-nek szántam.

2011. szept. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

12:39

Teljesen egyetértek! a 21-L

2011. szept. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Látjuk egymás hibáit, de ezzel együtt fogadtuk el egymást. A szex csodálatos. A betegség miatt ugyan volt egy kb. fél év szinte teljes kihagyás, de akkor sem volt ebből gond, mindig megoldottuk valahogy, miután meg meggyógyultam, ott folytattuk, ahol abbahagytuk. Ilyen téren nagyon összeillünk, egyformán őrültek és kalandvágyók vagyunk az ágyban.

A házasságot pedig nem érezzük súlynak. Miért lenne súly? Én inkább szabadabbnak érzem már magam az eljegyzéssel is, mert úgy érzem, hogy több mindnent megtehetünk a vőlegényemmel mint előtte. A házassággal mi szeretnénk kinyilvánítani mindenkifelé és magunknak is, hogy mi ezt komolyan gondoljuk, és valóban együtt akarunk maradni életünk végéig.

2011. szept. 4. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!