Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretem a "kötelező...

Nem szeretem a "kötelező bemutatásokat". Ezzel én vagyok így egyedül?

Figyelt kérdés

Első barátomtól kezdve utáltam, hogy be kell mutatkozni a szüleinek. Egyáltalán nem érdekelt soha a rokonság, de hát azt ugye mégse mondhattam, hogy tojok rájuk. Később komoly veszekedésekbe is keveredtem, amikor exem le akart vinni vidékre a nagyszüleihez, végülis a kedvéért elmentem, de borzasztóan untam magam és fizikailag rosszul éreztem magam a helyzettől.

Mindettől függetlenül nem vagyok erre büszke, de mit csináljak, nem érdekelnek a rokonok én a sráccal járok és kész! Lehet ezt valahogy normálisan közölni? Most összejöttem egy sráccal, 3 hónapja járunk és már előre félek, mikor találja ki, hogy ismerjem meg a nagycsaládot!

Van olyan még rajtam kívül akit ez ennyire idegesít? Vagy csak én vagyok ilyen...? :S

20L


2011. márc. 24. 16:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem is zavar, de szerencsére nem igazán volt olyan, hogy na most megyünk bemutatkozni, max. valamiért arra jártunk. Hát így is hülyén éreztem magam tőle :S

Azt viszont nem tudom, hogy hogy lehet ezt normálisan kifejteni :(

2011. márc. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen, ez ellen nincs mit tenni.Szedd össze magad, és menj el, ez természetes.Bemutatkoztok, aztán kész, nem kell utána már olyan sokszor, meg sűrűn menni.Az első alkalmat kibírod mindenkinek vannak hozzátartozói, barátai ismerősei!Ha megszokod őket már nem lesz olyan kényelmetlen.Gondolom egyszer te is bemutatod őt a saját családodnak, biztos neked is rosszul esne ha nem menne el, mert őt ez nem érdekli.Ha komolyan gondolod a kapcsolatot ez az egyik bizonyíték rá.Ha meg csak d.gni jártok össze, akkor kár az erőfeszítésért.
2011. márc. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Az az érzésem, te a saját családoddal sem vagy túl követlen viszonyban.

Ha én szeretek valakit, akkor szeretném megismerni azokat, akik felnevelték és akik körülveszik, hiszen az élete részei, és így csak még jobban megismerhetem általuk a barátomat. Beszélgetni is van miről, hisz ott a fiuk..

Ha nem kedvelem őket, akkor az előbb-utóbb úgyis ki fog ütközni a kapcsolatban, én legalábbis hagytam már el pasit azért, mert nem jött ki a családommal.

Szerintem a kötelező köröket fusd le, kedveltesd meg magad, a továbbiakban pedig közöld a barátoddal, hogy te jobban szeretsz vele kettesben lenni, mert ahol többen vagytok, ott feszélyezve érzed magad én képtelen vagy lazítani (pl nyaraláskor). Ha azt mondod, hogy nem vagy kíváncsi a családjára, holtbiztos, hogy megsértődik.

2011. márc. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én anyának szoktam a srácokat egyedül bemutatni, ha hajlandóak eljönni, ha nem akarnak, akkor nem. Nem tudom miért akadnak ezen ki mások, ha valamihez nincs kedve minek erőltessem rá? Nem hiszem, hogy attól, hogy pl.: a nagyszüleim nem ismerik a barátom, a mi kapcsolatunk kevésbé értékes.

És igen, el tudok menni egy ilyen családi pofavizitre, ki is bírom, csak érdekelt, hogy van-e még rajtam kívül olyan ember, aki nem szereti?

2011. márc. 24. 16:16
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont így vagyok ezzel. De nem csak a rokonsággal, hanem bárkivel szemben. Utálom azt a mű kézfogást, a mű mosollyal és a robotszerűen kimondott névvel együtt.

Miért nem lehet csak simán: Helló, na, én vagyok, akiről a párom mesélt, mizu? Jó, tudom, ez eléggé tré lenne, de akkoris.

Meg utálom a családi vacsorákat (márha nem az én családommal persze, hanem pároméval). Beszélgetni a nagyonnagy semmiről, arcon a semmitmondó álmosollyal, hogy senkinek nincs egy normális témája, mert a legnagyobb sztori az, hogy izéke szakított izékével, amihez hozzáteszem senkinek semmi köze...


Nah, szóval utálom ezeket a bemagolt találkozásokat.

2011. márc. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Nálunk fordított esetben ha ide jön a párom, akivel összefut azzal köszönnek egymásnak, anyámnak utólag elmondom, hogy ki volt az, aztán ennyi. Nálunk valahogy nem szokás ez a bemutatósdi.

Az biztos, hogy anyámból jó anyós lenne, mert egy szót nem szól soha a páromhoz, semmi hiszti vagy kötekedés a részéről :D

2011. márc. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

16:16-nak.

Bocs, hogy belepiszmogok, de nekem meg pont az a bajom, hogy ŐK nem elég közvetlenek. Ha én meg lazább akarok lenni, már meg akarom törni a kínos csendet, akkor meg én "nem tudok viselkedni"...

2011. márc. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

16:21 -nek:

No hát akkor nekem ez lehet, ezért nem okoz akkora problémát..:) Én nem szoktam magamra erőltetni semmit.. Közvetlen vagyok és érdeklődő, ha nem tetszik, akkor többet nem hívnak át:)

De abszolút el tudom képzelni, hogy más nem tud órákig fecsegni a semmiről, és elég kényelmetlenül érzi magát a feszült csendben.

2011. márc. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Nekem a mód, ahogyan a párom megismeri a rokonságom, megmutatja, hogy milyen ember is voltaképpen. Aki csak nagy nehezen megy bele a bemutatásba, az nem tisztességes ember, önző, ki akar bújni a feladatok alól. Voltaképpen ez vár rám egy esetleges vita vagy probléma alkalmával, ami nem fekszik neki, az alól ki akar majd bújni, vagy csak nagy nehezen csinálja meg. Aki jól kijön a családommal, sőt, várja a bemutatást, azzal ilyen téren nem lesz probléma.
2011. márc. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

Van igazság a 16:32 szavaiban.

Tapasztalataim szerint eddig aki a kapcsolat komolyra fordulása után bemutatott a családjának, úgy mint "Ő az, a Barátnőm", és alig várta, hogy megismerje az enyémet, az valóban hozzám akart tartozni, megbízható volt, nyitottan állt az életemhez és kész volt a részévé válni.

Volt olyan is, akit majdnem egy év után tudtam hazacipelni, és a következő évek alatt is csak futólag találkozott a családommal: nagyon megbízhatatlan, link alak volt, került minden felelősséget, önhitt és önző volt, nem akart olyan közegbe kerülni, ahol nem ő az úr, hanem én vagyok hazai terepen, és neki tisztelettel kell szólni az emberekhez..

Ezzel nem azt mondom, kérdező, hogy te ilyen lennél, de nem lehet hogy csak nem találtad még meg azt az embert, akit lábujjából-fejebúbjáig szeretsz és elfogadsz, és része akarsz lenni a teljes életének? Lehet, hogy az ő családját már látatlanban is szeretni fogod, hiszen nekik köszönheted a párodat.. Ki tudja, mit hoz a jövő? Még csak 20 éves vagy, bármi megtörténhet!:)

2011. márc. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!