Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magyarországon tényleg törvény...

Magyarországon tényleg törvényes az olyan mesterséges megtermékenyítés, amikor eldöntheti a szülő a gyerek nemét?

Figyelt kérdés

Ma beszélgetünk erről az iskolában. A tanár és az egyik osztálytársam is úgy tudja, hogy törvényes, de szerintem ez nem lehet valóban törvénybe iktatva, hisz rettenetesen etikátlan egy teljes életet meghatározó dolgot ily módon manipulálni. Ez nem lehet törvényes. Vagy az?

19/L


2011. márc. 25. 13:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
67%
14:06 Ez igaz, de meg lehetne úgy oldani akár, hogy csak abban az esetben szülhet valaki mondjuk fiút, ha már van egy lánya és fordítva.
2011. márc. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
A második válaszolónak üzenem, h azért etikátlan mert jól néznénk ki, ha mindenki eldönthetné milyen nemű gyereket akar...lehet a terhesek 80%-a csak lányt akarna!
2011. márc. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Már a kérdésemben leírtam, hogy miért etikátlan. A gyerekkel szemben az! A szülő egy olyan dologról dönt, ami az egész hátralévő életét meghatározza majd a gyereknek, ez pedig a neme. Valljuk be, nincs teljes egyenjogúság még most sem, a nőket sok hátrány éri. Én személy szerint ha választhattam volna nemet, akkor MINDENKÉPP FIÚNAK SZÜLETTEM VOLNA.

De vannak nálam durvább esetek is, akik át is operáltatnák magukat, csakhogy másneműként élhessenek. Azokban egy örök tüske lenne a szülőkkel szemben, amiért a nem megfelelő nemet választották neki.

2011. márc. 27. 10:48
 14/15 anonim ***** válasza:

Jézusom, utolsó, azért nálad elég alapvető ismeretek hiányoznak... Ha kiválasztanak egy olyan sejtet, amiből fiú lesz, akkor az ő életére semmilyen hatással nem lesz az, hogy ha természetes úton fogant volna a szüleinek ebben az időpontban gyerekük, az lány lett volna.

Én örülök, hogy lánynak születtem, hátrány meg ott ér téged, ahol hagyod...

2012. aug. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nem az ismeretek hiányáról van itt szó, hanem vélemény és hozzáállásbeli különbségekről. Jó lenne ha nem kevernéd a szezont a fazonnal.
2012. aug. 25. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!