Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tehetném túl magam ezeken?

Hogyan tehetném túl magam ezeken?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok.

Általános iskolás koromban igazi kiközösitett voltam. Osztályelső, duci önmagát megvédeni képtelen kislány. Rengeteget bántottak,főleg a saját falubeli osztálytársnőim aláztak meg.

Aztán jött a középiskola, kikupálódtam, arcra soha nem voltam csúnyácska...igaz hogy nemvagyok nádszálvékony és állandóan fogyózni próbálok, rengeteget sportolok, nem az a puhány csaj vagyok.

Van 4éve barátom is.

Középiskolába már nem ezekkel a csajokkal jártam..

És évek során én próbáltam úgy tenni mintha elfelejtettem volna mik történtek de mindig rájövök, hogy ezek a gyerekkori sérelmek egyszerűen még mindig bennem vannak.

Sajnos jelenleg nem dolgozom, de sokáig voltam külföldön, nagyon sok szeretetet kaptam. Szüleim is fantasztikusak, mindig mellettem álltak.

Ma viszont jöttem haza a párommal a városból és egyikük úgy elkezdett nekem integetni mintha világéletünkben a legjobb barátnők lettünk volna.

Persze gyönyörű haja van, csodálatosan fel volt öltözve, és annak ellenére hogy nincs olyan jó alakja baromi jól nézett ki.

Én meg a barátom mellett az autóban egy kész csődnek éreztem magam.

Kötés a nyakamon, kissebb műtét miatt, aztán nincs munkám, még mindig nem olyan az alakom mint neki, pár napja szeretkezni sem tudunk mert gombás fertőzést szedtem össze.............szóval a barátom meg megkérdezte hogy miért enm barátnősködök vele????????????

Nah erre kiakadtam, percekig sirtam anyunak a telefonba....aki nem volt kiközösitett soha nem érezhette azt a kint, hiába mondják lépjek túl rajta...egyszerűen nem tudok. Könnyű azoknak mondani akiket soha nem bántottak. Hosszú lenne leirni mik történtek, és sok mindent itthon se mondtam el....nehogy a szüleimnek csalódást okozzak, hogy ennyire szerencsétlen vagyok.

Pedig olyan nagy szivem van, nem vagyok csunya sem.....de mégis rám mikor néz a Jó Isten és segit, nekem miért mindig a lúzerség jár, olyan szorongások vannak bennem hogy néha tömegben is azt érzem mindig mindenki engem néz. És mindenki szép vékony. Tökéletes frizurával.

Ők a sok rosszért soha nem kapnak fentről büntetést?

Én soha senkinek nem ártottam, azért barátnősködjek vele hogy elvegye a pasimat is????Mint ahogy régen is mindenet elvett tőlem.Igy is a multkor mentek el a hazunk előtt és hangosan mondták hogy menenk futni...Barátom el is kezdte most hogy járhatnál velük futni (nem az alakom miatt -ő elfogad,amugy meg már nem vagyok dagadt)persze ugy járnak futni hogy félut futás félut cigi.

Azt bezzeg senki nem nézi hogy néha 6km-t is lefutok, igaz én nem hirdetem ki, sőt olyan ehlyre járok hogy senki ne lásson még véletlenül se.....Talán hirdessek én is ki mindent???

Megtanultam egyedül lenni, nincs szükségem látszatbarátokra.

És elnézést csak rámtörtek azok a hülye emlékek....


2011. márc. 25. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért a csaj is változhatott, eltelt pár év nem?

Amúgy ne foglalkozz vele, inkább magyarázd meg a barátodnak, hogy miért nem szeretnél "barátnősködni"

Mondjuk, hogy ahhoz, hogy gombás fertőzésed van, nekünk mi közünk van,azt nem értem

21/F

Sok sikert!

2011. márc. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van barátod,vannak szüleid,akik melletted állnak,akkor mi a probléma? Saját magadat nyomasztod feleslegesen hülyeségekkel, mégis miért? Mi értelme van magad hergelni baromságokkal? Mert lehet,hogy az a lány fel volt szépen öltözve,meg minden,de attól még melletted ült ott a barátod, és Te csak magadnak tartozol számadással,magadnak kell megfelelned,mind külsőleg,mind belsőleg...nem értelek. Oké,hogy az embert érik rossz élmények,de hol van az már? Minek ezeket felhozni? Semmi értelme,felesleges,hidd el. Csak úgy tudsz túllépni ezeken,ha megtanulsz hálásnak lenni azért,amid van,azokért az emberekért,akik szeretnek... keress munkát,ne keseregj,ne hagyd el magad! Van,aki egyedül él,lehetőségek,emberek és szeretet nélkül...ők vajon hogyan élik túl?

Az,hogy sportolsz,teljesen korrekt,és nem kell senkinek kiteregetni a magánéleted,ha neked az nem kényelmes,sőt...senkinek nem kell tudnia,mikor mit csinálsz,mennyit futsz,ilyesmik.

A barátoddal elég komolyan el kéne beszélgetned, olvasd vissza,amit kiírtál,és rájössz,mire gondolok.

Ha még ezek után is el vagy kenődve,akkor azt javaslom,keress rá a youtubeon a "no arms,no legs,no worries" című videóra, az majd rádöbbent arra,hogy a múlton rágódni meg magad nyomasztani hülyeségekkel felesleges,időpazarlás és butaság.

2011. márc. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mit sajnáltatod magad?

Komoly kapcsolatod van, a pároddal gondolom teljesen jól elvagytok. Ha akarnál te is ki tudnál nézni úgy, ahogy ők, de miért is akarnál?

Te te vagy, ő meg ő. Egy olyan emberrel minek barátkoznál aki évekig csak bántott, és legfőképp minek nézel fel rá? Mert azt teszed! Nem magadat kéne sajnáltatnod, hanem elfogadnod magadat olyannak amilyen vagy, és a saját életedet élni, ő is had élje a sajátját. Nem kell vele barátnősködni, nem kell vele beszélgetni sem, ha nem akarsz és még mindig rosszul érzed magad a régi sérelmeid miatt. Ennyi. Felejtsd el és zárd le a múltat. Legyél erős, sztem az évek éppen eléggé megedzettek téged is!

Ő már rég elfelejtette sztem h milyen volt akkoriban, sőt lehet hogy csak poénnak fogja fel az egészet, de kit érdekel? Tojd le jó magasról.


És most jön a saját életem: Engem is sokáig bántottak általánosban, mint testileg mint lelkileg az osztálytársaim, évekig, de túléltem! Nem sajnáltattam magam, túlléptem ezeken a dolgokon. Felnőttem. Azóta nekem is van párom, élem a saját életemet és mindennek a pozitív oldalát próbálom felfogni, de soha eszembe nem jutna azokkal az emberekkel barátkozni, akik akkoriban bántottak engem. Én is vidéken lakom, tehát elég sokszor összefutok velük, de köszönésen kívül nem szándékozom velük szorosabb barátságot kötni.

És hogy az ő életük jobb-e? Nem mondanám. Nem látok bele az életükbe, a külsőségek meg nem árulják el, hogy valójában tényleg olyan jól is érzi-e magát. Attól még hogy szépen néz ki, jól öltözködik, jó az alakja és mosolyog mint a tejbetök, még nem azt jelenti, hogy értékesebb ember lenne, mint én vagy te! Sőt simán rá lehetne mondani, hogy csak a külsőségek embere, tehát felszínes.


23 éves létedre inkább próbálj meg felnőni és magad útját járni, nem pedig a múltban élni, hidd el ők sem teszik ezt. Fogadd el magad olyannak amilyen vagy, ez a lényeg!


22L

2011. márc. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A barátomra tudom miért céloztál kedves utolsó. Néha borzasztóan félek hogy elhagy egy szebbért jobbért. Nem akarom elvesziteni és bár néha tényleg hülye megjegyzéseket tesz, tudom hogy nem csalna meg. Ő ilyen.

És egyébként figyelmes velem, ő nekem akart jót hogy ne legyek egyedül,és egyébként azoknak a csajoknak is van barátjuk régóta.

De perszehogy minden férfi megnézi a szép nőket még ha tagadják is...sajnos,én ezt nem tudom megszkoni.Nagyon nehezen viselem..

Én is járok szoliba, törődök magammal, mosta hajamt akarom meghosszabbitani stb....de ennyi a maximum...plasztika nélkül soha nem leszek olyan mint ők...

2011. márc. 25. 15:05
 5/8 anonim ***** válasza:

A második válaszoló vagyok...és tényleg nem értem,mi bajod van magaddal. Ne süllyedj bele feleslegesen az önsajnálatba... abba meg pláne nem,hogy csak külsőségekben gondolkodsz,mert nagyon úgy látom,hogy erre felé halad el a dolog.

Én 24 éves vagyok,engem is bántottak eleget,még középiskolában is,de aztán megembereltem magam! És most,ha találkozok azokkal,akik régebben bántottak, felszegett állal nézek a szemükbe: mert túlestem az ő saját hülyeségeiken, és nem fogok pajtulni azokkal,akik anno belém rúgtak. Már felnőtt vagyok,az ilyesmit is lehet kezelni,higgadtan,felnőtt módjára... látnád az arcukat,amikor meglátják azt a rút kiskacsát,akit csúfoltak,csak mert nem volt sikeres,meg szép...most elismernek a munkahelyemen,jövőre diplomázom,és bár barátom épp nincs, büszkén,örömmel mesélem - ha kérdezik -,hogy mennyire élvezem ezt az állapotot is... egyszerűbb lenne csak simán otthagyni őket?Rágódni a múlton? Felhozni a régi sérelmeket vagy bunkón reagálni,ha megkérdezik,mi újság? Na azt már nem.Annál sokkal több eszem van.

Neked is ezt kéne tenned ahelyett,hogy baromságokon töprengsz,mert azt csinálod...tényleg ennyire üres és sekélyes az életed,hogy ilyesmikkel foglalkozz? A hajhosszabbítástól nem leszel több,pláne nem olyan,mint ők.Akkor leszel olyan,mint ők,ha ezen az állapoton nem lendülsz túl.

Ha túllendülsz ezen,összeszeded magad,megtanulod értékelni az életed meg azokat,akik szeretnek,nos, akkor SOKKAL TÖBB leszel,mint ők.

2011. márc. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem minden a kulso.Es szerintem mindenkiben van valami szep.Sajnalom,hogy ezt a szorongast nem tudod legyozni es ,hogy mai napig eszed magad a dolgokon,de szerintem itt az a legnagyobb problema,hogy nem vagy eleg magabiztos,es nem allsz ki kellokeppen magadert.Engem is nagyon sokszor megprobaltak kikozositeni,de nem mutattam ki ,hogy mennyire rosszul esik,hanem tettem a buszket,es azt mutattam ,hogy en vagyok az aki nem baratkozik akarkivel,nem pedig az akivel nem baratkoznak.Minden helyzetet lehet kezelni..Amugy a sulyproblemaddal pedig ne torodj,vannak olyanok ,akik jo formasan neznek ki jol.Es szerintem a sovanyak csunyak.Azok gyonyoru nok,akik szep formasak,ugymondd....noiesek.


Az a tanacsom,hogy ne szorongj,hanem probald meg kezelni a dolgokat.Ha valami nem tetszik,azt nyilvanitsd ki.Add ki magadbol mi nem tetszik.

2011. márc. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt a könyvet:

Louise L. Hay - Éld az életed

2011. márc. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Emelkedj felül! Te tudod, hogy értékes vagy, még azoknál is, akik csúnyán bántak veled. Ez a lényeg. Értékes vagy! És nem számít semmi más! :)
2011. márc. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!