Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két egyke szülő tud megfelelőe...

Két egyke szülő tud megfelelően testvéreket nevelni?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok ebben a helyzetben, csak elgondolkoztam rajta. Mármint annyiból van közöm hozzá, hogy én egyke vagyok, de párom nincs, és gyereket se szeretnék, csak vagy 7-10 év múlva, és egyébként azt se tudom, hány gyereket szeretnék.


Én egyszerűen nem tudom, hogy lehetséges egyszerre több gyereket nevelni, nem tudom, milyen konfliktusok vannak testvérek között, és hogy azokat hogyan kellene kezelni. Vagy például az egyik iskolás, neki segíteni kellene a háziban, a másik meg még kicsi, azt szeretné, hogy játsszak vele, akkor mit csinálnék? Akkor az egyikről le kell mondani, és rossz lesz neki :( Persze olyan szempontból meg jó lenne nekik, hogy vannak egymásnak, meg mindig tudnak kivel játszani, én is mindig szerettem volna testvért, ezért is gondoltam rá, hogy nekem is több gyereket kellene szülnöm, dehát... Most elbizonytalanodtam a véleményemet illetően... Már csak az a reményem van, hogy majd olyan férjem lesz, akinek volt tesója, de mi van, ha ő is pont ilyen lesz, mint én?!


Bocsi, hogy túl sokat írtam

20/L


2011. márc. 26. 13:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán lehet többet is nevelni, akkor is, ha ti egykék voltatok. Felnőttként máshogy látod azért, mint gyerekként. Tudsz például osztozni, vagy igazságot tenni a gyerekek közt. Józan belátással eldönteni, hogy most inkább a háziban segítesz-e vagy a kicsivel játszol.

Anyukám is egyke (bár apának van két tesója), mégsem jelentett soha gondot neki.

2011. márc. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is anyum egyke volt, de rajta nagyon meglátszik. Sokszor előtör belőle az önzés és az akaratosság. Annak idején az idős szülei mindig azt tették, amit ő mondott, a saját szülei ugráltak neki, most tőlünk várja el ugyanezt, és őrjöng, ha azzal szembesül, hogy van már saját akaratunk is (főleg, hogy én már felnőtt vagyok) és nem mindig az van, amit ő akar. Mellette pedig sajnálja rám és a húgomra a pénzt.

Apám 3 testvér mellett nőtt fel, ő odaadóbb, főleg anyagiakban (nem valami érzelgősködő típus), nem sajnálja tőlünk, sosem sajnálta. Ráadásul a testvéri kapcsolatunkat is jobban kezeli, tehát igazából sehogy. :D Anyám folyamatosan csak egymás ellen uszít minket a húgommal, amit én már belátok 19 éves fejjel és nem hagyom, de a húgom még nem mindig látja meg. Nem szép dolog ez egy anyától. Lehet ezek a hibák nem az egykesége miatt van, bár én annak tudom be, főleg az önzést és a diktátor jellemét. Ha te nem ilyen vagy, ha megtanultál lemondani dolgokról, ha el tudod fogadni mások döntéseit és akaratát, akkor ilyen jellegű probléma biztos nem lesz veled anyaként. :) A leendő férjedet is próbáld meg aszerint választani, milyen apa lenne belőle később... elsősorban nem a családi háttér a fontos, hanem hogy milyen jellem.

2011. márc. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!