Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem tudok spórolni...

Egyszerűen nem tudok spórolni a pénzzel! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szóval apukámtól, mivel anyuék elváltak minden kb. 2. hónapban kapok "zseb"pénzt. Azért raktam, macskakörömbe, mert ez a zsebpénz nem 2000, vagy akár 5000 Ft.- címletű, hanem 20.000 Ft. Ezt a pénzt azért kapom, mivel anyu munkanélküli, de nem szenvedek semmiben hiányt, mégis amit nem tud megvenni nekem, azt ebből a pénzből megvehetem.

A baj csak azzal van, hogy egyszerűen képtelen vagyok spórolni, vagy gyűjtögetni. Másnak ennyi pénz egy hónapnyi ennivalót jelent és meg kb. 3 hét alatt elszóróm ruhákra kajákra, gyorséttermekben is költök, kozmetikumokra és a nyuszimra. Amikor elfogy, hirtelen kapok észbe, hogy "De mire is költöttem?!" És mikor összeírom, rájövök hogy a legtöbbje kajára elmegy és mindig marad 3-4000 Ft. amit nem tudok hova tenni. Mivel csak úgy kézbe kapom a pénzt, nem tudok vele spórolni, nem érzem a pénz súlyát. Ezért nyáron diákmunkát fogok vállalni, és azt a pénzt egy fényképezőre akarom összespórolni.


Mit tegyek, hogy ne szórjam el a pénzt?


2011. márc. 26. 18:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Ha dohányzol le lehet róla szokni. Nem is az egészséged miatt, de szerintem magyar viszonylatban nézve 1 doboz cigi ára baromi sok. Majd" egy órányi bér..

Gyorsétterem. Kihagyható. Múltkor láttam McDonald's-os kupont egy menü teljes áron 1350 Ft volt. Őrület hova drágították.. ráadásul jól sem lehet vele lakni, legalábbis nekem nem elég egy BigMac..

2011. márc. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%

Hát nem tudom.. 20 ezer két hónapra az havi 10-es. Ez tényleg úgy elmegy, hogy fel se tűnik. Nem félelmetes összeg szerintem, pláne ha egy jobb cipő maga 20 ezer..

De ha takarékoskodni akarsz akkor váltsd fel a 20-ast. Egy tízest mindig rakj el borítékba, hogy ahhoz nem nyúlsz.

A maradékot meg költheted.

2011. márc. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
59%
bocs, most offolni fogok, mer én sem tom rá a választ, de én is ugyanígy vagyok vele, csak én nem 20.000ft.ot kapok 2havonta, hanem kib@aszott 3000 ft-ot, és nekem meg eleve semmit vesznek meg, és ennyi pénz még a mekis kiadásaimat is alig fedezi. am hol vállalsz diákmunkát? mer pénz az kéne...
2011. márc. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem dohányzok, nem járok semmiféle szórakozóhelyre egy hónapban kétszer szoktam elmenni kínaiba, vagy Mc' Donalds-ba. Köszönöm a választ, ja és 14/L
2011. márc. 26. 18:08
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

1. Mindig tegyél félre mondjuk 5ezer forintot és azt semmiképpen se költsd el!!!

2. Az még oké, hogy mondjuk a nyuszidra elmegy valamennyi, arra is kiszámolhatod hogy mennyit szánsz rá. /kozmetikumokat sem kötelező ám tömegszámra venni, ahogy ruhát se/

3. A kaját egyszerűen meg lehet oldani. (Gondolom suliba jársz még) Nem kell gyorsétterembe menni, meg ehhez hasonlók, hanem mindig veszel pár zsömlét és csinálsz magadnak másnapra szendvicset. Sokkal praktikusabb mint gyorsétterembe járni, meg kajákat venni össze-vissza.


Próbáld meg mert meglátod, hogy sokkal kevesebbet fogsz költeni...

2011. márc. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
utolsó vagyok, most hogy így olvastam a hozzászólásokat, nem muszáj ám mekibe menni...drága is, hízlal is, ki tudja mit tesznek a kajába és még sorolhatnám. egyszerűbb ha elkezdesz megtanulni főzni meg sütögetni és mindig össze lehet dobni otthon valami finom kajcsit. Nem szabad azzal ellustulni hogy nem vagy képes megfőzni magadnak otthon és inkább a könnyebb utat választod, mert így persze hogy elszórod a pénzed.... (ne érts félre, nem rád értettem konkrétan, hanem általában a mai fiatalságra, akik baromira ellustulnak. Jó, én is megyek mekibe de kb félévente egyszer, mert nem éri meg.)
2011. márc. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Utolsó köszi a választ! Meg a többieknek is! :)

Nálam ugyanígy van, hogy nem vesz anyu semmit. Mármint ruhát cipőt. Szóval valahol, azért be tudom, határolni hogy 4000ért vettem 3 pólót (2fizet + 1 ajándék) és egy gatyát 5000-ért. Így már elment egy tizes. Persze ezt nem minden hónapban, de pl. most igen. 4000 volt a nyuszim (rajta nem spórol semmiféleképpen sem) És akkor ott volt a kaja.

Ez jó ötlet, hogy borítékban elrakjam legközelebb tuti ezt csinálom.


Diákmunkát nagyanyámék által egy kertészetben. 14 évesen nem tudok vállalni munkát, csak feketén. Esetleg még ismerősöknél tudnék.

2011. márc. 26. 18:15
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Amikor megkapod a pénzt,akkor tedd két borítékba.

Előre döntsd el,hogy mit akarsz belőle megvenni,és azt írd össze.

Utána nézz körül otthon,hogy valóban kell-e,amit venni akarsz? Kell-e újabb kozmetikum? Valóban kell-e ruha és feltétlen 20.000.-es cipőre van szükséged?

De talán anyukádat is megkérhetnéd,hogy adjon tanácsot.

Ha nem tanulod meg beosztani a pénzedet,hiába dolgozol majd a nyáron,azt a pénzt is elfogod szórni.

2011. márc. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kérj segítséget az anyukádtól, add az ő kezébe.
2011. márc. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Ruhán is rengeteget lehet spórolni!

Járj turiba, hidd el nagyon jó ruhákat ki lehet fogni. Tapasztalatból mondom. Én általában mindig drága ruhákat veszek, ( 12.000 ftos fari) szóval nekem hihetsz, nagyon jó ruhákat lehet találni, csak idő kérdése! Az utóbbi időben én is rákaptam, tesómnak is és anyunak is hoztam már sok cuccot! :)

2011. márc. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!