Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A kör asztalos megoldásnál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kör asztalos megoldásnál kell ültetési rend?

Figyelt kérdés
nem szeretnék ültetési rendet,mindenki üljön ahova akar,viszont nem tudom hogy a kör asztal-oknál igy hogy müködik...
2010. febr. 24. 14:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem! A kör asztalnál is emberek ülnek emberek mellett, ugyanúgy van szomszéduk, nem?
2010. febr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
szóval úgy értettem a kérdést hogy nem lesz gáz ha 1 (5fö) család 2külön asztalnál ül mert már nincs hely az asztalnál.
2010. febr. 24. 14:12
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt úgy oldanám meg, hogy minden asztal közepére tennék egy viszonylag nagyobb névtáblácskát, a család vezetéknevével! Így a 6 fős "kovácsék" oda ülnek, a 4 fős "tóthék" meg amoda... Ha pl. barátokról van szó, akkor ráírnám vagy a teljes nevüket kisebb betűkkel, vagy pl: Kiss-Nagy pár... Szerintem!
2010. febr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
De az gáz, ha külön ülnek. Max ha a fiatalabbakat(16-20 éves) a fiatalabbakkal rakod össze és nem vadidegen öregekkel...
2010. febr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kell az ültetési rend, legalább annyira, hogy ne legyenek családok vagy együtt érkezők külön asztalnál. Az úgy hogy nézne ki? Valószínűleg nem is éreznék jól magukat, főleg, ha olyan asztalhoz kerülnek, ahol nem ismernek senkit. Gondolj bele ha van ültetési rended, akkor a 8 fős asztalhoz tudsz ültetni egy 6 fős családot és egy 2 fős párt, ha nincs, akkor lehet, hogy a 6 fős családnak már csak úgy lesz helye, hogy 2 együtt meg még 4 együtt..... Praktikus mindenképp....
2010. febr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Én még egy olyan esküvőn sem voltam, ahol megszabták hova üljünk és nem is volt ebből gond.
2010. febr. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Én sem voltam még olyan esküvőn,ahol ültetési rend volt.Általában az egykorúak ültek egy asztalhoz.A vendégek közül gondolom nálatok is sokan ismerik egymást.Egyébként a protokoll szerint családtagokat nem is szabad egymás mellé ültetni,sőt két azonos nemű embert sem.
2010. febr. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Megnézném én azt a protokollt, ahol le van írva, hogy rokonok nem ülhetnek egymás mellé!

Én csak olyan esküvőn voltam, ahol probléma volt az ültetési rend hiánya! Köztük a sajátom is, ahol a férjem rokonai elfoglalták az "ifjú pár asztala" közeli helyeket, és igy az én rokonaim, köztük a kerszetapám, aki a násznagyom volt, az asztal végére szorult. Nagy sértődés volt belőle. Mindenképpen ültetésrend párti vagyok. Általában aki ezt csinálja, jól át tudja látni a helyzetet, ki kivel ül szívesen egy asztalnál. Ez kisebb problémát okoz, mintha az utolsóknak érkezők csak "szórványban" tudnak leülni, mert minden asztalnál csak egy-két szabad hely maradt.

2010. febr. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%
Nézd csak meg azt a protokollt akkor, épp az a lényeg parasztosan szólva, hogy ne klikkesedés legyen.
2010. febr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

(Off-bocs)Megtennéd, hogy belinkelsz nekem, valami írásos anyagot erről, mert hogy kerestem, de nem találtam, és igazán kíváncsi vagyok az esküvői illemszabályokra. De ha lehetséges, ne valami női magazin négysoros cikkecskékére utalj, mert hát amit ott írnak, az inkább mosolyogni való, és sokszor semmi köze a valósághoz.

Miféle klikkesedés?? Egy esküvőn, pláne, ahol eleve "klikkek", vagyis szűk csoportba tartozó egyedek (a családra gondolok) jelennek meg. Úgy gondolom, hogy a lakodalomnak, mikor már egyben van a nép, 100-150 fő, vagy akár több is, ez leginkább már az étteremben történik, -több fázisa van. Kezdetnek a beszélgetős, ahol igenis előny, ha a rég nem látott, távoli rokonok kerülnek egymás mellé, mint szándékosan keverni az ismeretlenekkel, a másik fél családjához tartozókkal őket. Kényszeredett mosoly és nagy csönd lesz így, mert nincs miről beszélgetni, főleg akkor, ha tudják, hogy ez az első, és lehet, hogy egyben az utolsó találkozásuk is.

Amit említesz, az a helyzet partikon, céges összejöveteleken és bálokon igen hasznos lehet, ahol nem titkolt cél, hogy ismerettségek szövődjenek, új kapcsolatok jöjjenek létre idegen emberek között, ezáltal megkönnyítve a további együttműködést. De az esküvő nem erről szól, ott mindenki abban az időszakban akarja jól érezni magát, csak arról az egy napról szól, (a vendégseregnek mindenképpen).

Jobb esetben igy is tud olyan fergetes hangulat kerekedni, hogy boldog-boldogtalan összekapaszkodva, egymás csípejébe, vállába csimpaszkodva vonatozik körbe a terembe, nagyteremből ki, a konyhán vissza, nem nézve, hogy ismeretnen vagy éppen közeli rokon-e a másik. De ez inkább a zenészeken és a cm, vagy vőfélyen múlik.

Tehát: ültetődédula!

2010. márc. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!