Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megunják? A nők, vagy inkább...

Megunják? A nők, vagy inkább a férfiak? Vagy ez nem szabályszerű?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor hallom, hogy a férfiak (ritkább esetben a nők) gyermekük születése után nem sokkal "megunják" szerepüket, és elhagyják a családjukat. Egyszerűen felfoghatatlannak tartom, hogy ezt nem tudják mérlegelni a gyermek születése előtt? Vagy azt hiszik, hogy egy gyerek csak arról szól, hogy megszületik és magától (vagy az egyik szülő segítségével) felnő? Ti mit gondoltok erről? Mik a tapasztalaitok?

(Persze, hogy így nem mernek a fiatal nők sem gyermeket vállalni, mert félnek, hogy ha eltelik a szülés után 2-3 év, már nem lesznek olyanok, mint régen, és a férjük/élettársuk elhagyja őket!)

Természetesen ez igaz néhány nőre is, mert van olyan ismerősöm, aki férfi létére egydül neveli az 5 éves kislányát pár hónapos kora óta, mert anyuka úgy döntött, hogy ő még élni szeretne!


2011. márc. 28. 20:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt hogy a gyermek "magától" felnő, természetesen nem szó szerint gondoltam. :-)
2011. márc. 28. 20:27
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Nem szabályszerű STOP

Nem ezt látom a környezetemben STOP

Távirat vége STOP

2011. márc. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor azért,mert a mai anyukák elkényeztetik a gyereküket. Amikor megszületik,éjjel-nappal csak vele törődnek,a férjükkel már nem.

Ha a gyerek hónapokon keresztül éjjel-nappal sír,az apa nem tud pihenni,másnap dolgozni,természetes,hogy besokall.

Ha még beszélgetni sem tudnak egymással nyugodtan,akkor törvényszerű a válás.

2011. márc. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Nekem a nagynéném hasonló.

Nagyon nehezen lehetett gyereke, minden orvost bejárt, egymás után szült kettőt. Ahogy elérték az óvodáskort anyucira rájött a csavargás. Pedig már elmúlt 30 éves is. Ha neki szórakozni támadt kedve lepasszolta a gyerekeket nálunk vagy valamelyik nagymamánál, akár délután 4 volt, eset 6, vagy éjjel 11, és elment valamelyik szeretőjéhez.

Nem főzött rájuk,a nagymama önmagától vállalta fel a főzést, hogy egyenek az unokái főtt ételt. Most már mos is rájuk, a lakásukat is takarítja, mert anyuci csak csavarog, éli világát. Egy szülinapot nem ünnepeltek meg. Apuka mára fél halott alkoholista.


Számtalanszor gondolkodtam már el rajta, hogy annak idején miért akart ő annyira gyereket? És nem értem, miért nem foglalkozik velük...

2011. márc. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem unalom kérdése a gyerek nevelés rengeteg nehézségel jár sok lemondást követel és sokan nem hajlandok felnöni a feladathoz, ezzért kilépnek a kapcsolatból. Nök úgyanugy mintt a férfiak.
2011. márc. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem szabályszerű, de vannak ilyen családok. Sztem az a fő oka, hogy igazából az ember nem tud felkészülni arra, hogy pontosan milyen lesz, amikor gyereke születik. Mert hallja az ilyen-olyan sztorikat, de teljesen más, amikor élesben megy... (vagyis hát nekem még nincs gyerekem, de ezt szűrtem le eddig azokból, amit nekem gyerekesek mondtak) Vannak, akik nem képesek felfogni, hogy egy gyerek felnevelése nem könnyű meló-és arra, hogy a gyerek könnyű eset lesz, vagy épp minden éjszaka sírva felébredős-nyavalygós, ne adj' isten beteg, arra nem. És akkor jönnek azok a fajta problémák, hogy:

-a nő elhanyagolja a férfit, mert túlfélti a gyereket, és mindent megad neki

vagy

-a férfi megdöbben, hogy a gyereknevelés az igenis nehéz meló, és a felesége hullafáradtan várja otthon (mert hát házimunka, gyereknevelés stb.), mikor ő maga csak annyit lát a gyerekből, hogy max. esténként megfürdeti meg olvas neki... és nem bírja felfogni, hogy már sosem lesz olyan az életük, mint gyerek nélkül volt

2011. márc. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!