Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi a leghelyesebb?

Ilyenkor mi a leghelyesebb?

Figyelt kérdés
Amikor egy barátunk elmond olyan dolgokat amik miatt szomorú? Persze meghallgatom és utána mégis mit kellene mondanom? Igazából nem sok barátom volt eddig és őt sem régóta ismerem, hogy tudjam mi a jó neki. Most komolyan kérdezzem meg, hogy neki mi a jó ilyenkor, vagy hogy csináljam? Mert ha meghallgatom, mondok pár szót és utána viccelődök vele tovább akkor olyan érzésem van mintha nem érdekelne, pedig ez nincs így! Ha meg csak hallgatunk gyászosan, az sem jobb. :/
2011. márc. 28. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
öleld át, vigasztald, biztosítsd róla, hogy bármikor bármi baj van, neked elmondhatja, te megérted, és ha tudsz segítesz
2011. márc. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Öleld át, tudasd vele, hogy mellette vagy, legyen bármi is. A legfontosabb az, hogy csak akkor adj neki tanácsot, vagy tegyél bármit is az ügyben, ha arra külön megkér.
2011. márc. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen csak öleld át.A szavak sokszor nem is kellenek.
2011. márc. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én azt szoktam csinálni, hogy elmondom a véleményemet a helyzetről, kulturált formában, igyekezve tárgyilagos maradni, akármennyire meg van a véleményem, vagy épp magamban elítélem igyekszem nem kiadni ezt felé. Aztán, ha nagyon tanácstalan, és egy tárgyilagos külső szemlélő általi helyzetösszegzés nem segített, akkor sorra vesszük az esetleges megoldási lehetőségeket. Majd, ha nagyon úgy látom, hogy rossz felé akar elindulni, akkor óvatosan elmondom hogy én ezt hogy csinálnám, melyik utat választanám a lehetőségek közül. De persze mielőtt elmondom én mit tennék, mindig hozzá szoktam tenni, hogy nem vagyok a helyében, könnyű döntenem, hogy mit tennék és nem kell rám hallgatnia, de ha az én életemről lenne szó én ezt tenném.
2011. márc. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha csak ilyen szomorkodásokra nem tudsz mit mondani, helyesen mondják, hogy legfeljebb öleld meg.


Nekem olyan barátnőm van, aki minden problémámra, okfejtésemre ilyen értetlenséggel reagál. Pedig figyel is, - miután ezt megbeszéltük - tudom, hogy érdekli is, de nem tud rá mit mondani.. én személy szerint azt várnám, ha nem tud a mondandómmal kapcsolatban valami személyes véleményt hozzáfűzni, legfeljebb kérdezgessen bele, akkor az ember azt érzi, hogy legalább érdekli a másikat.

2011. márc. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :) Ez nem olyan dolog amiben véleményt kéne formálni, sem nem negatív, sem nem pozitív a dolog. Egyszerűen csak egy történés ami fájt neki és amit kevesen tudnak róla.
2011. márc. 28. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!