Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátommal 2 és fél éve...

A barátommal 2 és fél éve vagyunk együtt, szeretem, de egyre többet gondolok arra, hogy milyen lenne mással. Bővebben -> (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szóval az a helyzet, hogy 2 és fél éve együtt vagyunk a párommal (nem élünk együtt, ritkán találkozunk), és az utóbbi hetekben sokat forog az agyam azon, hogy (csupán intim dolgokban) milyen lenne egy másik személlyel. Nem konkrét emberről van szó, hanem általánosságban, valakivel (persze nem mindegy, hogy kivel). Szeretem a páromat, csupán a testiség vonz, mivel nem igazán volt előtte szexuális kapcsolatom (kettő, de azok szinten aluli "élmények" voltak). Tehát nem szeretnék szakítani, viszont ez egy idő után fel fog őrölni. Talán az lehet az oka, hogy keveset vagyunk együtt, minden tekintetben?

Várom a tanácsokat, gondolatokat!

19/L.


2011. márc. 30. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nem tudom,nekem ez furcsa akkor is.Én 18évesen kezdtem a barátommal járni,mindkettőnknek ez az első kapcsolata(szexuális téren is).Én sosem éreztem,hogy másra lenne szükségem(pedig én is "csak" vele voltam eddig),mert ő tökéletesen megfelel és teljesen elég nekem ezen a téren is.Másrészt nagyon mélyen szeretem és egyszerűen nincs igényem ezáltal arra,hogy máson járjon az eszem.És ez kölcsönös.Szóval nekem ezért furcsa,hogyha szereted és vele jó elvileg(hiszen vele vagy),akkor miért hiányzik annyira ez,hogy már "felőröl"?Szóval nem tudom,érted-e mit akarok mondani,de igazából ilyen dologra nem kellene,hogy igényed legyen,ha szeretsz valakit.Más tanácsot nem nagyon tudok adni,mint azt,hogy mérlegeld a kapcsolatodat,hogy valóban szereted-e,megtaláltál-e benne mindent,amire szükséged van,mennyire mély a kapcsolat?Mert kicsit olyan,mintha kényszerítenéd magad ebbe a kapcsolatba.Lehet,hogy megmagyarázod magadnak,hogy 2 és fél év sok,de nem az!Mi is 3éve vagyunk együtt és egyre jobban szeretem.Egy házasság is több tíz évig tart,ott sem magyarázat az,hogy azért léptem félre,mert unom...Ha boldog vagy a pároddal,ilyesminek valahogy "nem szabadna" felvetülnie.Lehet,hogy mivel ritkán találkoztok ezért nem alakult ki olyan kötődés,mint amilyennek ki kellene.

21/L

2011. márc. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha ilyeneken agyalsz, akkor egyértelmű, hogy lazul a kötődésed és ezek a gondolatok időről-időre fel fognak bukkanni. Én a helyedben nem állapodnék meg semmiképp sem 19 évesen így. Nagyon fiatal vagy. Ha 40 éves lennél, azt mondanám, öld ki magadból ezeket, de te még nagyon fiatal vagy ahhoz, hogy ilyen kompromisszumot köss.
2011. márc. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez normális, nekem is megfordul időnként a fejemben, hogy milyen lenne mással. Ha nem vagy fülig szerelmes belé, (ami ugye nem egyenlő azzal, hogy nem szereted), akkor előfordul ilyesmi. Fiatal vagy, szerintem ne fogd fel ezt ilyen drasztikusan, hidd el, hogy mindenki gondol ilyenekre, csak van aki nem mondja ki :)
2011. márc. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A sógornőm is így érzett, csak az a gyanúnk, hogy ki is próbálta milyen mással. Gondolom nem jött be neki, mert végül feleségül ment a sógoromhoz. Az viszont érdekes volt, hogy abban az évben döntötte el, hogy mégis hozzá megy, mikor kiderült, hogy fiúzik... (persze tagadta ezerrel) Hogy mi lesz ebből, még várjuk, de volt már olyan, hogy nem megy a férjével sehová hosszabb ideig, mert hamar megunja a társaságát. Friss házasként ez gáz.

Amúgy a csajnak az első szerelme volt minden téren.

Szerintem válts, és próbáld ki mással is. Fiatal vagy, minek lekötni magad, 19 éves vagy, kellenek a tapasztalatok.Ha ez eszedbe jut már, akkor előbb utóbb úgyis az lesz a vége.

2011. márc. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az érzés tényleg erősödni fog, és ha máskor nem, akkor majd évek múlva elég kibírhatatlan lesz ahhoz, hogy megkeserítse a boldogságodat. Mindig ott lesz a fejedben, hogy lehet mással jobban éreznéd magad, szebb életed lenne, jobban szeretnétek egymást.. De addigra már 5-6 éves kapcsolat fog a hátad mögött állni, és még kevésbé szívesen lépsz ki belőle.

Igen, lehet az az oka, hogy keveset vagytok együtt, de ha sokat lennétek, ez akkor is természetes lenne abban az esetben, ha már nem lobogna úgy a tűz..

A baj éppen ebben gyökeredzik. Keveset látjátok egymást, így a problémák is csigalassúsággal kerülnek a felszínre.. évekig elhúzódik a szakítás, ha a szerelem kihűlésére vársz.

Szerintem legtöbb esetben a legjobb válasz a szakítás lenne. Abban a tudatban sem elég neked ez a kapcsolat, hogy a mostani párod volt eddigi legjobb választásod. Szerintem nem ő számodra a megfelelő férfi..

2011. márc. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!