Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elzavarhatom az alkoholista...

Elzavarhatom az alkoholista apámat a lakásból úgy, hogy a lakás fele az övé?

Figyelt kérdés
Anyukám él vele, már 20 éve elváltak, de apám egyre többet iszik, már szinte nem lehet vele kommunikálni, nincsenek emberi érzései stb. Nem mosakodik, egyetlen ruhában jár állandóan, csak káromkodik ha otthon van és alszik. Lenne hova mennie, mert van egy kertje egy házzal, oda mehetne. Kitaláltam, hogy lecserélem az ajtón a zárat és elzavarom. Ha elkezd vergődni és kijön a rendőrség, akkor kinek adnak igazat? Beviszik ha őrjöng, vagy éppen ellenkezőleg, minket vonnak felelősségre?
2011. márc. 31. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az apádnak joga van ott lakni, mivel a fél ház az övé.
2011. márc. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Hát felelősségre nem vonnak, viszont köteles leszel visszaengedni a papát, és kapsz egy ejnye-bejnyét. Miből él apád? Dolgozik, vagy miből tartja el magát? Szerintem meg lehetne valahogy utáltatni vele annyira az otthoni létet, hogy magától húzzon el.
2011. márc. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
A zsaruk semmit nem csinálnak!Az én apám késsel jött nekem és fel se vették a rendőrök a segélyhivót 3xpróbáltam szóval......azóta én is tesóm is eljött a házból és ő birtokolja az egészet és romba dönti!Nem tudsz vele mit csinálni sajna!Menekülj mig lehet!
2011. márc. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a lakás (akárcsak felerészben is) az apádé, akkor neki joga van ott lakni. HA kicseréled a zárat, és nem tud bejutni, akkor ELLENED indul eljárás, ha apád feljelent emiatt, ellene nem, mert az természetes, hogy ha valaki a SAJÁT lakásába nem tud bejutni, akkor nem veszi szép csendben tudomásul.

Ha anyád már elvál töle, akkor miért nem kérte a vagyonmegosztást - föként, ha van még egy lakás? Neki kellene ezt mielöbb elintéznie, kérje a biróságon a kizárólagos lakáshasználatot. HA megkapta, akkor attól kezdve ki lehet apádat zárni, elötte nem.

2011. márc. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nyugdíjból él, 120 ezer a nyugdíja. Egyébként már 73 éves, magáról gondoskodik, mi apróbb dolgokban segítünk neki. Sajnos a kerti ház az nem közös tulajdon, hanem az apámé, tehát nincs értelme vagyonmegosztásnak.
2011. ápr. 1. 09:05
 6/8 anonim ***** válasza:

És miért nem ment el magától? miért nem adtátok el a lakást, amiben jelenleg élnek?

Valami oka biztos van hogy még mindig ott él. Anyád főz-mos-takarít rá? Vagy ragaszkodik anyukádhoz? esetleg bosszú miatt maradt ott?

2011. ápr. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1. A vagyonmegosztásnak VAN értelme, mert a KÖZÖS lakást elosztják, és anyádnak joga lesz a KIZÁRÓLAGOS lakáshasználatra - ehhez semmi köze, hogy apádnak van másik (saját) háza.

2. "És miért nem ment el magától? miért nem adtátok el a lakást, amiben jelenleg élnek? "

Gondolom, itt jobb dolga van, mintha egyedül kellene élnie az apának. A lakást meg CSAK akkor lehet eladni, ha mindegyik tulajdonos beleegyezik - és gondolom, az apa ezt nem akarná.

2011. ápr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért nem ment el magától, mert tisztában van a jogaival és tudja hogy a lakás fele az övé. Takarít meg mos rá anyám, főzni csak hétvégén. Szüksége van anyám gondoskodására. Ha meg eladtuk volna a lakást és a pénzt ketté osztották volna, akkor anyukám nem tudott volna venni egy kisebb lakást sem magának, mert annyi pénzből nem lehet.
2011. ápr. 2. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!