Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy anyám...

Miért van az hogy anyám önbizalom romboló?

Figyelt kérdés

Ha valamit esetleg el szeretnék kezdeni akkor mindig az van hogy hülye vagyok hozzá, meg minek az felesleges, úgy se sikerül. De amit ő mond hogy mit hogyan kéne csinálni az szent és sérthetetlen. Mit tegyek ti ilyen helyzetben mit csinálnátok ?

21/F


2011. márc. 31. 11:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

Sokáig az én anyukám is így viszonyult a terveimhez, állandóan csak károgott, megállás nélkül. Aztán egyszer a sarkamra álltam: anyu, fogd be! Ez az én életem, ha elcseszem, majd tanulok belőle, de én fogom eldönteni, hogy mit csinálok!

Azóta érdekes módon elég egy szóval emlékeztetnem (kár), ha túlmegy azon a bizonyos határon.

2011. márc. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Celestial ***** válasza:
91%
Nekem mindkét szülőm ilyen. Hallgasd meg, aztán tégy úgy, ahogy te magad jónak látod. Bármennyire is szeretné édesanyád a te életedet élni, azért az mégiscsak a tiéd. :)
2011. márc. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

Mosolyogva hallgasd végig és tedd, amit te jónak látsz.

Ja és adj egy nagy puszit az arcára.

2011. márc. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Arra próbálok törekedni hogy a sarkamra álljak csak az a gondom hogy ez a önbizalom rombolás kihat sok mindenre az életemben (párkapcsolat, munka).
2011. márc. 31. 11:51
 5/19 A kérdező kommentje:
Meghallgatni meghallgatom de a puszit kihagynám ha nem gond. Nem nagyon szoktam puszilgatni max csak barátnőmet.
2011. márc. 31. 11:52
 6/19 Celestial ***** válasza:
100%
Igen, kihat. Ha hagyod. :) Az ember csinál marhaságokat, de utólag legalább csak saját magára haragudhat érte (vagy épp nevethet a butaságán), ha nem az elvárt eredményt hozza az élet. Így nincs belőle később konfliktus másokkal. Viszont, ha utólag kiderül, hogy mégis jól döntöttél, akkor az azért odatesz némi pluszt az önbizalmadhoz és az önértékelésedhez. Éld a saját életedet, hozz saját döntéseket, és viseld vagy élvezd azok következményét, a velejáró felelősséggel együtt. Elvégre nagyfiú vagy. :)
2011. márc. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hát vannak egy pár olyan dolog ami miatt haragszok magamra. Meg utálom is érte magamat de próbálom helyre hozni azt amit elrontottam. Csak kérdés hogy sikerrel járok e.
2011. márc. 31. 12:03
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen anyám. Párszor szépen leosztod, aztán majd csak megtanulja, mikor kéne csendben maradni. Én eleinte próbáltam szépen megkérni rá, de sz*rt rá, folytatta... azóta kicsit csúnyábban teszem... kellett neki. -.- 19 évesen ne akarjon lelki terrorban tartani, épp elég nyomot hagyott, hogy egész eddig ezt csinálta. Szóval csak keményen állj ki ellene, majd csak észreveszi magát. Eleinte készülj fel rá, hogy te leszel a világ legszemetebb gyerekének kikiáltva, de talán rájön majd.
2011. márc. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos én is ebbe a hibába esek folyton, azt hiszem, hogy én tapasztalt vagyok és mindent tudok, ez rémes. csak annyit mondj neki, hogy anyukám ne legyél már ennyire önbizalom romboló. Érteni fog a szóból.
2011. márc. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Celestial ***** válasza:
100%
Önmagunkkal kibékülni talán az egyik legnehezebb dolog. Ha felismerjük a vétkeinket, az már félsiker. A másik fele az, ha tanulunk is belőle. Senki sem tévedhetetlen, de a pofáraesésektől valahogy mégis érettebbek leszünk, mint a dícséretektől, nem igaz? :)
2011. márc. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!