Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám miért ilyen önbizalom...

Anyukám miért ilyen önbizalom romboló? Miért töri össze az összes álmomat?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok. Egész életemben azt hallgattam, ahogy anyukám mondogatta, hogy 'Ne is reméld, az ilyenben kár hinni, nem lesz belőle semmi' Ezt már megszoktam... :( De most írni szerettem volna egy amerikai sztárnak, akit nagyon de nagyon szeretek. Néha úgy érzem, hogy szerelmes vagyok, és mindíg arra gondolok, hogy mi van, ha épp az én levelemet olvassa el? És mi lenne, ha pont engem követne vissza twitteren? De anyukám kerek perec megmondta 'Ez szánalmas. Úgysem fogja elolvasni. Ne higgy ilyen balf.szságokban. De ha neked ez jó... Ringasd csak álomvilágba' Szó szerint ezt mondta nekem, amitől el is bőgtem magam. Miért ilyen? Tudom, hogy nem valószinű, hogy elolvassa majd a levelemet, az esélye a nullát súrolja, de akkor is... Nekem egyedül ez jelent örömöt. Hogy rajongok érte, és reménykedek, hogy elolvassa, vagy találkozok vele. Most nagyon gyűjtöm a pénzem, hogy ha egyszer M.O.-ra jön vagy egy közeli országba, olyan jegyet tudjak venni, ami limitált és a színpad mögé szól. Vagy legalább olyat, ami előre szól, és látok is valamit. De anyukámnak ez se tetszik :( Szerinte, nem ilyen idiótaságra kéne gyűjtenem :S Tudom, nagy álmok ezek, de néha olyan jó álmodozni. Nekem más nem okoz örömöt. Akkora örömmel írtam azt a levelet, és gyűjtöm a pénzem már régóta, ő meg egyszerűen megmondja, hogy hülye vagyok, és semmi esély nincs arra, hogy valóra váljanak az álmaim. :"( Mit csináljak? Tudom, hogy nagy álmaim vannak, de én hiszek abban, hogy ha teszek értük, akkor talán van esély arra, hogy megtörténik. Nincs igazam? Akárhányszor elhatározok valamit, ő próbál eltántorítani. Bármibe belekezdek szerint lehetetlen, hogy sikerüljön. És már csak ezért is érzem úgy, hogy muszály bebizonyítanom, hogy igenis össze szedem arra a koncertjegyre a pénzem, és véghez viszem a céljaimat. Annyira szeretném egyszer bebiszonyítani az anyukámnak, hogy nem vagyok értéktelen, és nem vagyok akkora csődtömeg, aki nem tudja soha elérni amit szeretne. Mert szerintem ezt gondolja rólam :( Kamaszok, a ti anyukátok is ilyen? Vagy csak én reagálom túl? Mert nekem nagyon rosszul esik, hogy bármibe belekezdek ezt kapom 'biztatásul' :( Ti mit gondoltok?

Köszi a válaszokat, és bocsánat az esetleges helyesírási hibákért :(

14/L


2011. júl. 18. 13:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
69%

Simán csak kamasz vagy, és egy pár év múlva már te is nevetni fogsz magadon, és belátod, hogy anyukádnak bizony igaza volt. Ő már felnőtt, és tud olyan dolgokat, amiket te még nem, de nemsokára te is tudni fogsz. Hidd el, nem bántásból mondja, hanem azért, mert ő reális szemüvegen át nézi a világot. Tényleg olvass egy jó könyvet a sztárbálványozás helyett! Ez a kamaszkor velejárója, de pénzt ne költs rá, inkább hallgasd őt a neten.


Egy 25 éves lány, aki kamaszkorában maga is rajongott

2011. júl. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
50%
Talán csak megakar védeni a csalódástól, mert az esély nem a nullát súrolja hanem a nulla alatt van. Főleg ha egy híres "világsztár"
2011. júl. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
70%
lesznek ennél nagyobb álmaid is hidd el...
2011. júl. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Igazatok van, hogy meg akar védeni, de hallani a gúnyt a hangjában. A lenézést. És tudjátok ez fáj... sosem beszélget velem, pedig szeretnék. És egyszerűen kiröhög engem emiatt. Nem érzem, hogy jószándék vezérelni :( Inkább gonoszan mondja, bár nem tudom. De nem csak ebben a dologban :( Amikor azt mondtam, hogy ötöst fogok írni matekból, mert rengeteget gyakoroltam, akkor a képembe röhögött és mondta, hogy 'jaj, ne röhögtess, majd pont te fogsz ötöst írni" --> ezzel nem hiszem, hogy jót akart volna :S
2011. júl. 18. 13:51
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen megértelek, mert magam is ilyen helyzetben vagyok. Talán annyival jobb a helyzetem, hogy az én kedvencem egy magyar színész, és anyukám mindig is támogat az álmaim elérésében. Lehet, hogy most sokan le fognak pontozni, de én azt javaslom, hogy menj el a koncertre, írj neki nyugodtan, hátha válaszol! Miért ne lehetne szerencséd? Mindig hinned kell az álmaidban, és soha ne add fel őket, mert abban a pillanatban fognak teljesülni, amikor nem is számítasz rá! (Nekem például anya megszervezte, hogy a születésnapomon elmentünk megnézni egy előadását a kedvencemnek, amit előtte hetekig titkolt, és csak az autóban, útban Budapest felé mondta el.)
2011. júl. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:58

Köszönöm, köszönöm! Annyira aranyos vagy ♥ Most egyből jobb kedvem lett, köszönöm :") Én nem adom fel! Neked sikerült újra lelket öntened belém :)) Írok neki, és elmegyek a koncertjére, ha lesz; bebizonyítom anyukámnak, hogy véghez viszem a célomat! :D Köszönöm, felpontoztalak ♥

2011. júl. 18. 14:01
 7/24 anonim ***** válasza:

Ha gondolod, kedves Kérdező, írhatsz nekem privát e-mailt! Nagyon örülök, hogy egy kicsit jobb kedved lett, és hidd el: bíznod kell magadban, mert képes vagy bármire! :)


14/L


A 13:58-as válaszoló

2011. júl. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszi ♥ Írtam privit a másik profilomból :))
2011. júl. 18. 14:10
 9/24 anonim ***** válasza:
Oké, várom! :) Aztán ha megkaptam, válaszolok! :)
2011. júl. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Bocsi, írtam neked, csak nem tudom, hogy melyik profilodba! Szóval kérlek, nézd meg mindkettőt! :))
2011. júl. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!