Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak anyámmal? Már...

Mit csináljak anyámmal? Már az őrületbe kerget!

Figyelt kérdés

Hosszú mese lesz. Tehát apám nincs, meghalt rég. Anyám nevelt fel engem és 3 testvéremet. Ők már máshol laknak, én még anyámmal. Tavaly érettségiztem, szeptembertől kezdek egyetemet. Eddig dolgoztam, de 3 hete tönkrement a munkaadóm, így elküldtek engem és még 120 embert. Azóta keresek munkát, voltam is próbanapokon, de vagy nem vettek fel, vagy nem állandó a munka, hanem csak behívnak ha épp kellek. Anyám minden nap ordít velem és olyanokat mond, hogy nem kellett volna engem megszülni, meg, hogy lecseréli a zárat és menjek ahova akarok. Enni nem ad. Fürdeni lavorban szoktam, hogy ne használjak sok vizet, mert azt is hallgathatnám. A lakás úgy néz ki, mint valami putri. Térdig ér a szemét, de kidobni nem engedi, mert azok az ő "kincsei". Főzni nem tudok, mert a sok szeméttől nem férek a gázhoz sem. Ennek ellenére ordít, hogy nem csinálok semmit. A leépítés másnapján már kerestem munkát, az, hogy nem találok nem az én hibám. Nem csak neten keresek, járom a várost és mindenhol kérdezősködök. Mondtam már neki mindenhogy, szépen csúnyán kiabálva, semmit nem ért meg. Ha sokáig ez lesz eszem vesztem, pedig jelenleg nincs előtem perspektíva. Van valakinek valami ötlete, mit kezdjek anyukámmal, hogy ne ordítson folyton, mint egy eszelős?

18/L


2011. márc. 31. 15:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Azt írod, hogy vannak még tesóid, tőlük nem tudnál segítséget kérni? Nem tudsz valamelyikhez elköltözni?
2011. márc. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem, ők is másokkal élnek, szűkösen.
2011. márc. 31. 15:46
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

szeptembertől kollégium

koliba bejelentkezel önfenntartóként,kapsz szociális támogatást,suli mellett diákmunka,én 5.éve igy tartom fenn magam,albérletben (második diplomát csinálom már),megcsinálható


szeptemberig meg kihuzod valahogy

2011. márc. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt egyértelműnek tartom, hogy jobban jársz ha szeptembertől kollégiumba vagy lakótársakkal albérletbe költözöl, akár úgy hogy dolgozol egyetem mellett, akár diákhitelből.. Csak jobban jöhetsz ki bárhogyan. Talán némi támogatást és családi pótlékot is össze tudnál szedni, ha nem laksz otthon

Addig viszont még van 5 hónap, ami nagyon kemény lesz ilyen körülmények között. Nem hiszem, hogy tudnál vele mit csinálni. Nem látok rá okot, amiért így kellene viselkednie, tehát valami baj lehet a fejével szerintem.

Keress szorgalmasan melót, bármilyet! Anyáddal pedig igyekezz nem találkozni.. Úgyis csak balhé lenne belőle. Ha van némi megtakarított pénzed, akkor a lakótársakkal való összeköltözésen talán már most elgondolkodhatnál.

Egyébként eddig leadtad a teljes keresetedet otthon? Azért vagdossa a fejedhez, hogy ingyenélő vagy? Akkor tényleg jobb helyen lennél albérletben!

2011. márc. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős anyukád? Egészségügyi problémái vannak? Akár olyan amiröl esetleg még nem is tud (pl cukorbetegség)?


Anyukádnak is vannak komoly anyagi gondjai vagy csak neked? A komolyat úgy értem, hogy már a számlákat sem tudja fizetni, ételre is alig jut.


Ennyiböl a legjobb - ideiglenes - megoldásod a családtagoktól való segitségkérés. Ez nem fogja végelegesen megoldani a helyzetet, de segithet élhetőbbé tenni.

Ne anyagi segitségre gondolj, hanem arra hogy nekik is kötelességük édesanyjukat felvállalni, életében részt venni, igy némi terhet levesznek a nyakadról.

Ez igy segithet átvészelni, mig jobbra nem fordul az életetek, ha pedig lesz munkád és pénzed az édesanyád életére is pozitiv hatással lesz, akár közvetve, akár közvetlenül.

2011. márc. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Koleszba nem mehetek, mert saját lakásra gyűjtök különben sose szabadulok innen. Havi 40 ezret adok anyámnak, havi 40 lakáselőtakarékossági. Nem marad semmim, de legalább egyetem végére lesz lakásom. Ha lemennék vidékre, havi 15 lenne felutazni, 20 a kolesz és még nem ettem semmit. Egyetem mellett nem tudok keresni havi 80-at. Levelezős leszek, éppen ezért, mert a saját lakást tartom jelenleg a legfontosabbnak. Kibírom, a körülmények mindig ilyenek voltak, sose jöhet fel senki, nemhogy barátnő, még rokon se, ehhez már hozzászoktam. Csak a jelenlegi helyzet zavar, mert így is rossz, hogy a mamám etet a nyugdíjából és akkor még anyám ordibál. 18 évesen van 3 év munkaviszonyom, szorgalmas vagyok és nem egy ingyenélő, ezért rossz, hogy anyám ezt nem látja. :(
2011. márc. 31. 16:05
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon sajnálom...


Velem anyukám kiállja a gerincműtétet, veled meg kiabál...

Mennyire különbözőek az emberek..


Mivel hiszem azt, hogy anyukád nem "gonosz", boldog, hosszú életet kívánok neki, és jó életszemléletet!

Sok sikert!

2011. márc. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
anyukád egy őrült,amit csinál az egyik egy betegség az ilyen ember ugyanis nem bírja kidobni a szemetet mondván hogy kincs, a másik az elzárkózottság ami bizonyos szint után már beteges szóval a szemét problémájához kapott vagy egy depressziót vagy skizofrén is lett mindegy a lényeg,hogy minek akarod,hogy figyeljen rád?majd összegyűjtöd a pénzt addig valahogy kibírod max ide beírogatod a gondjaidat és aztán huss soha többet nem találkozol vele mert az ilyennel nem érdemes tartani a kapcsolatot még szánalomból sem.De nem árt ha néha kikapcsolódsz különben te is bedilizel majd az anyádtól.
2011. márc. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Véleményem szerint anyukád feszült, ennek egy csomó oka lehet, pl. a munkahelyén -ha dolgozik- esetleg nem jön jól ki a kollégáival, lehet h rendszertelenül eszik, és ez ingerlékenyebbé teszi...Sztem az lehetne a legjobb megoldás, ha kicsit megpróbálnád az ő szemszögéből nézni a dolgokat -tudom, hogy ezt mindig könnyebb a másiknak mondani- de próbáld meg, legyél hozzá kedves, de viszont ne mindig csak te alkalmazkodj hozzá!! Mert akkor csak magadat teszed tönkre, hogy állandóan csak nyelsz, és mindig csak te próbálsz alkalmazkodni, ő pedig nem.
2011. ápr. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem anyukádnak valamilyen idegrendszeri vagy lelki betegsége van. Gondold el, hogy megviselte az élet, apukád halála, három gyerek, és ki tudja mi minden még. Szerintem orvosi, pszichológusi kezelés kellene neki. Szólj esetleg a körzeti orvosnak, ha mondjuk megbízol benne, hogy jól fogja kezelni az ügyet. Bizony jó lenne, ha a testvéreid legalább beszélni hajlandók lennének erről. Nincs egy nagymama vagy nagynéni valahol?

Belátom nehéz, te vagy a gyerek, és neked kell anyaként viselkedni, na de mégiscsak az anyukád. Szeretned kell bármit tesz is, próbálj részvéttel lenni iránta. Mindamellett te is megérdemled a részvétet bárki részéről, én is részvéttel olvastam a soraidat.

2011. ápr. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!