Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem képes anyum elfogadn...

Miért nem képes anyum elfogadni a személyiségemet?

Figyelt kérdés

Mindig is nagyon jóban voltunk, elég fiatalon szült, 17 van csak köztünk, ő megmaradt nagyon fiatalosnak. Külsőre is, belsőre is, érdeklődése is ezt mutatja. Nagyon társasági ésatöbbi.

Én visszafogottabb vagyok, nem nagyon szeretek bulizni sem (diszkóban például), de szoktam szórakozni, csak nekem az más takar, mint sok más fiatalnak. Engem egy múzeum, egy koncert, egy kiállítás tud inkább kikapcsolni, vagy egy jó könyv olvasása a szabadban...

Néprajzot kutatok, emiatt sok emberrel kapcsolatban is állok, leginkább nálam idősebbekkel. Hagyományos értékrendet képviselek, de nekem ez így jó...

Anyukám mostanában egyre többet piszkál, hogy járjak diszkóba, menjek többször fiatalok közé... Miért nem érti meg, hogy nekem nincs többre igényem?

Így is megvan a kapcsolat a kortársimmal... Bent vagyok civil szervezetben, egyetemen... Szerinte ez nem elég, "nem megfelelő réteg".

Nagyon szeretem őt, de egyre inkább zavar... :S

Mit tegyek? :(


L(21)


2011. márc. 31. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mint velem . Ugyanilyen vagyok, de se anya, se a testvérem nem akarja elfogadni és megakarnak változtatni. Hiába mondtam, hogy nekem így jó és én így érzem magam jól ahogy. Nem értik meg.
2011. márc. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

Rajtad keresztül szeretne részesülni a fiatalságból, ami neki a korai gyerekszülés miatt kimaradt.

Ez olyan, mint amikor a 120 kilós anyu viszi a lányát balettozni, mert ő soha nem lehetett balettáncos, és nem érdekli, hogy a gyereket sírva kell berugdalni az órára.


Nem akar neked rosszat, és majd belenyugszik.

Ne aggódj, ez egy átmeneti időszak, hamarosan leszokik róla. :)

2011. márc. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

talán azért, mert neki családja volt ilyenkor - és egy kicsit aggódik, neked mikor lesz.. Voltaképp elég sok problámát vet fel, hogy korábban érnek -későbbig tanulnak ma, és elhúzódik ez az időszak. De azért biztos örül, hogy ilyen komoly gondolkodású lánya van!

Arra kell vigyázni (disco-disznóól nem neked való) - hogy értelmi és érzékenységi szintednek megfelelő társaságban legyél. A boldog jövendőbelid min. egy szellemi szinten veled, vagy több, mert az úgy jó.

2011. márc. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
Bocsánat, de sztem anyád egy lotyó....ki nem állhatom az ilyen nőket, akiknek x évesen még a diszkón stb. jár az eszük, aztán még másokat kritizálnak, h naaah gyere má diszkóba. Még jó, h nem veled akar elmenni férfiakat fölszedni közösen.. Sztem ez szánalmas..... áá
2011. ápr. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1.) Nem látom sehol leírva, hogy az anyja diszkóba megy, csak azt, hogy társaságot szerető ember, és a LÁNYÁT küldené diszkóba.

2.) 40 éves vagyok, nekem is van társaságom, barátaim, sportolok egy klubban, sőt a múltkor egy munkahelyi ereszd-el-a-hajamat után a kollégákkal egy diszkóban kötöttünk ki, igaz, nem tizenévesek közt.

Most akkor lotyó vagyok? Szerintem egy kicsit el kéne gondolkodnod azon, hogy célravezető-e ilyen hirtelen és sarkosan ítélkezni. Véleményem szerint itt egyszerűen csak más az életfelfogásuk, az igényük, és ezt nem fogják közös nevezőre hozni, csak az lehet a megoldás, hogy anyuka elfogadja, hogy a lánya másként boldog. Az én anyám sem képes a mai napig elfogadni, hogy nekem nem az élvezet netovábbja, ha leülök és vacsorára jól teletömöm magam, velem nem lehet órákat beszélgetni a főzésről és a ValóVilágról, és ha találok egy jó könyvet, akkor kb. nagy ívben lesz...om, hogy anyám felfogása szerint naponta a lakást kéne pucoválnom, hogy mindig csilivili legyen, hanem leülök és elolvasom. Eddig sem értette, ezután sem fogja. Csak egy ideje ha belekezd, akkor lazán közlöm vele, hogy az a te életed ez meg az enyém, nekem így jó, és nem vagyok se robot se hülye, hogy az életem a mosás-főzés-takarítás körül forogjon. Még mindig nem érti ugyan, de egyre ritkábban szól bele, mert azt sem tűri, ha ellenkezik vele bárki, márpedig (a családban egyedül) én megteszem. Úgyhogy szerintem annyit tudsz csinálni, hogy ha anyukád megint cseszeget a szerinte neked való életmóddal, akkor keményen és határozottan közlöd vele, hogy a sajátját élje ne a tiedet. Ha szeretitek egymást, akkor lehet, hogy eleinte megsértődik, de abba fogja hagyni.

2011. ápr. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%
Érdekes, látod én meg pont ilyennek szerettem volna a lányomat, mert én is kb ilyen voltam, mint te, a lányom meg pont ilyen diszkózós csinibaba lett. :) Én is nehezen fogadom el, hogy nem inkább egy könyvmoly lett belőle. De azért nagyon szeretem, de persze néha én is célozgatok, hogy nem csak a külső a fontos, stb, de tényleg fölösleges. Anyud piszkálásával szerintem ne törődj, csak szeretetből piszkál, engedd el a füled mellett.
2011. ápr. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!