Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy az anyuka nem...

Van olyan, hogy az anyuka nem tudja elfogadni, hogy az imádott fiának gyereke született?

Figyelt kérdés

Én vagyok a fiú élettársa, nagyon akartunk babát, aki már fél éves. Ő anyósom egyetlen vérszerinti unokája. De van egy "unokája", aki nem vérszerinti, de annak tekinti, és őt még mindig jobban elfogadja.

Szereti a kisfiamat, de valahogy nem akarja a társaságát, olyan, mintha nem fogadta volna még el.


Mikor párommal összeköltöztünk (párom 22 éves volt), anyósom nem akarta elengedni, és napokig sírt. Engem sem akart elfogadni, pedig én jó fogás voltam/vagyok neki (nem egó vagyok, csak tudom, hogy nem velem volt baja, mert 18 évesen értettem a házimunkához, főzéshez, sütéshez, több végzettségem volt, és ezt dícsérte, szépnek is tartott, tudta, hogy jó hatással vagyok a fiára.) De úgy sikerült elfogadnia hogy velem van, hogy leesett neki kb. 2 év után, hogy engem választott (addig persze hetente vagy 3-szor találkozni akart vele, és mindennap hívta telefonon). Talán a fia imádatához lehet köze?


Kíváncsi vagyok, járt-e valaki így!


Köszönöm a válaszokat, és bocsi a hosszúságért! :)


2011. okt. 1. 12:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
Szia. Nálunk most lesz baba, de férjem anyja, akinek első unokája, még szóra sem méltatott ezzel kapcsolatban, úgy veszi, mintha nem lenne.
2011. okt. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
49%

SZerintem meg fel eves babaval nem tud mit kezdeni, csak gugyogni neki. Majd ha baba nagyobb lesz, talan tobbet fogja latni.

Tobbihez nem szolok hozza, mert sajnos a vege fele, nagyn magadfele szalltal. 18 evesen, vajon hany vegzettsegeid lehettek, amik praktikusak is?

Sok szerencset.

2011. okt. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%

Lehet, hogy tudat alatt még mindig fúj rád, mert elvetted tőle az egyszem pici fiát, és ezért nem fogadja el a babát, mert a "tiéd".

Tudatosítsátok benne, hogy az ő egyszem imádott pici fiának az egyszem imádott, nagyon várt pici fia, tehát nem a tiéd, hanem a TIÉTEK.

Esetleg többször is mondogathatod előtte, hogy tiszta apja, miben hasonlítanak, stb.

2011. okt. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
69%

FromOznak:


18 évesen sok hasznos végzettsége lehet vkinek. Pl fodrásznak tanult, lerakta az érettségit és mondjuk van 2 nyelvvizsgája, és mellette még valami OKJ-s végzettsége pl eladói, vagy akármilyen más gyakorlati. Ezzel sokkal jobban meg lehet élni mint egy kommunikációs diplomával.

2011. okt. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
63%

FromOz, te olyan marha okos vagy. Méghogy egy nő ne tudna mit kezdeni egy pár hónapos kisbabával? Ha a két nagymama nálunk van, akkor le sem teszik a gyereket, már úgy kell rájuk szólni, h etetés v alvás idő van.

Egyébként az engem is érdekel, h 18 év alatt hogy szerezhet meg több végzettséget. Itt nyelvvizsgára meg számítógépes vizsgára gondolsz?

Minden esetre tuti, h még mindig féltékeny rád és most már a gyerekre is a nagyi. Ne foglalkozz vele. Ha ilyen, az az ő gondja. Addig jó, amíg nem csinál valami galibát.

2011. okt. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
56%

Van ilyen, hogy valaki miatt a gyereket nem fogadja el. Igen lehet a féltékenységhez köze.

De mit értesz az alatt, hogy végül téged választott a fia, és addig hetente többször találkozni akart vele?

Mindkettőtöket kell, hogy válassza, ő az anyja, ő szülte, ő nevelte fel. Ebbe nem szabad beleszólni, hogy hányszor találkoznak. Ilyen játszmába ne menj bele, mert még több év után is járhatsz rosszul, ha valamelyikükben tüske marad ezzel kapcsolatban.

2011. okt. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
69%

82%

Nem hallottad meg, hogy csak azert mert "no", nem mindenkinek vannak anyai hajlamai, meg akkor sem, hamar 6 gyereket szult, Te Okos Tojas.

2011. okt. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
71%
A fiához és más gyerekhez meg van az anyai ösztön (nem hajlam), de a saját unokájához nincs? Ez tuti, h mentálisan gátolt érzelemmegnyílvánulás, nem pedig az anyai ösztön hiánya. Nem tartom magam nagyon okosnak, de a te hozzászólásaidat ovasva bizony tudom, h többet tudok mint te.
2011. okt. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
"olvasva"
2011. okt. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
47%
OK, orulj most nagyon, verdd a s.gged a foldhoz, hogy majom-voros legyen.
2011. okt. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!