Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tartsam ezt fent?

Hogy tartsam ezt fent?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, a féltestvérem 8 éves. Mindketten lányok vagyunk. És nem találkozunk nagyon gyakran, de olyankor minőségi időt töltünk el, beszélgetünk, játszunk. És nagyon imád, még mondani is szokta, hogy szeret, meg folyton ölelget. És én is nagyon szeretem őt, és azt akarom, hogy ez fent maradjon, ez a jó viszony:)

Mit tehetek érte?

(az édesapánk közös)


2011. márc. 31. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ugyanúgy, ahogy eddig:) találkozzatok amikor csak lehetőségetek nyílik
2011. márc. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%
Hallgasd meg, beszélgess vele sokat, beszéltesd magáról, az érzéseiről (de ne bíráld, ne nevesd ki és ne add tovább másnak), te is mesélj magadról őszintén. Hogy érezze, hogy benned megbízhat, bármilyen problémával fordulhat hozzád, te elfogadod és őszinte vagy.
2011. márc. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak szeresd Ot oszinten, mint eddig is!
2011. márc. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Persze, őszinte vagyok vele. De hogy lehet nem bírálni? Mármint elég kritikus vagyok (sajnos?), viszont megbízható, nem pletykálnám ki! Meg már régebben is magyaráztam neki az érzelmi dolgokat, mert úgy voltam vele, hogy amíg nem húz el értetlenkedéstől unottan, addig sose hasztalan. Valamit csak megjegyez/megért belőle, mégha nem is az ő "szintjén" mondtam. De nagyon fontos, hogy a jó viszonyunk megmaradjon akkor is, mikor hisztis idegesítő tini lesz, én meg egy munkából ki nem látszó elunalmasodó huszonéves.

A válaszaitokat köszönöm:)

2011. márc. 31. 22:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Nehéz,de megoldható.

Én 23 vagyok,nő,öcsém 10 éves lesz,anyánk közös csak.

Minimális közös téma,de nagyon hasonlitunk,ugyanolyan hisztis mint én voltam anno:)


amig kisbababa volt,könnyű volt,eljátszottam vele...de most már...

hiába internet,skype,egyre nehezebb vele beszélgetni,3 mondat után csend van

És ha lány lenne se hiszem hogy könnyebb lenne.

Imdom,ő is engem,sőt,múltkor példaképet kellett mondaniuk suliban és engem mondott:)

De hogy amig nem lesz legalább 17 hogy bármiről beszélgetni,addig nehéz lesz


Ahogy neked is még a következő kb 10 év



de kitartás, a testvéri szeretet pótolhatatlan

2011. márc. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

A nem bírálást úgy értem, hogy ha pl. egyszer majd elmeséli, hogy kipróbálta a füvet, akkor nem nekiesel, hogy jaj de hülye vagy csak tönkreteszed az életed, hanem hallgasd meg, hogy mikor, kivel, miért próbálta ki, ki vette rá, stb. Persze ettől helytelenítheted, elmondhatod hogy nem tesz jót a szervezetével, mik a veszélyei, de az legyen az üzenet, hogy te meghallgatod bármit is tett és te segítesz neki.


Vagy ha nem megfelelő ruhát választ akkor ne ess neki, hogy "hogy nézel ki, hogy tudsz ilyen ruhában az utcára menni?", hanem mondd meg, hogy neki mi állna jobban, hogyan lehet csinosabb. Ha pl. rondán sminkeli ki magát, akkor ne nevesd ki, hanem töröltesd le vele és segíts olyan sminket készíteni, ami kiemeli a szépségét.


Tanulás, rossz jegy: ne támadd le hogy miért rontotta el, hanem kérdezd meg, hogy kell-e valamiben segítség, és elmondhatod mennyire fontos manapság hogy valaki művelt legyen.


Na ilyenekre gondolok.

2011. márc. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A tanulásban meg műveltségben nem is lesz rám szükség, apám elég határozottan el tudja ezt magyarázni, meg az anyja is. A többi tanácsot megfogadom, bár sztem se a sminkelés, de a drogozás meg pláne nincs még a küszöbön, legalábbis hopefully.
2011. ápr. 1. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!