Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tartsam fent 6 hetes...

Hogyan tartsam fent 6 hetes babám napközben hogy éjszaka aludjon? Vagy mivel?

Figyelt kérdés
2010. febr. 22. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem még nagyon pici, nála még nem válik el a nappal és az éjszaka. Mi a baj? Eszik éjjel is? ha igen, etesd meg, mert még pici a gyomra is. Ha meg nem hagyod nappal aludni, túl fog pörögni, feszült lesz, sírni fog és akkor se nappal, se éjjel nem fog aludni. Egy idő kell, míg meg tudja különböztetni a nappalt és az éjszakát. addig is ha éjjel eszik, ne kapcsolj erős villanyt, csak akkor cserélj pelust, ha kaki van, így nem fog teljesen felébredni. Ja! És ne várd meg, míg nagyon sír, hanem ha jelez, vedd fel, etesd meg!
2010. febr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy megetetem de ő utána nem hajlandó visszaaludni és vagy 3órán keresztül fent van!Az etetés nem gáz csak hogy utána nem alszik vissza délelőtt meg úgy alszik mint a bunda!
2010. febr. 22. 13:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy 6 hetes babának még sokkal több alvásra van szüksége, minthogy "trükkökkel" befolyásolni tudnánk, hogy mikor aludjon. Ő éjszaka azért is felébred, mert éhes. Ha anyatejes, még hamarabb kiürül a kis gyomra.

Nálunk (6 hónaposak vagyunk) még most sem működik az, hogy ha napközben keveset alszik, éjszaka hamarabb elalszik vagy átalussza az éjszakát. De van, hogy rengeteget alszik napközben, és aztán éjszaka is. Még nem jöttem rá, mitől van ez, szerintem az időjárás is befolyásolja, mint minket, felnőtteket is. De nálad még nem erről van szó. Szerintem az előttem szóló okos tanácsokat adott.

2010. febr. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még nem tudja a nappal és éjszaka közötti különbséget. Ha nem alszik, nem pihen napközben, mert nem hagyod, akkor komoly baj is lehet pl.:túl mélyen elalszik és elfelejt levegőt venni. Az én fiam nem alvós(összesen 9 órát alszik), de éjszaka sem alszik, aztán néha teljesen kidől és akkor rendszeresen beriaszt a légzésfigyelő. Már szóltunk a dokinak és most homeopátiás altatót kap, így alszik napközben és éjszaka is jobb a helyzet(csak 3x kel)
2010. febr. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy ilyen pici babánál még nem igaz, hogy ha nem hagyod nappal aludni, akkor éjszaka fog. Sőt, azt nem is szabad, mert teljesen túlpörög tőle. Az sem igaz, hogy ha nappal sokat alszik, akkor éjszaka nem fog.

Az én kislányom 4 hónapos, átalussza az éjszkákat, de nappal is alszik 3x1-1,5 órát.

2010. febr. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem 5 hetes a lányom, és velem is előfordult, hogy éjjel evés után nem akart olyan gyorsan visszaaludni. Én hallgattam egy könyvre és a védőnőmre, így nem hagyom nappal aludni etetések között csak maximum 2,5-3 órát. Megjegyzem most már többet van fenn, és az elalvás is kb. 20 perc, így nem is alszik ennél többet, sőt az átlag 2 óra 2 evés között. Így viszont éjszaka azonnal visszaalszik. Viszont akkor nincs semmi duma, minden halkan, félhomályban és gyorsan végzünk, hogy érezze, ez az alvás ideje.
2010. febr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ki kell tapasztalni mi jo neki,aludni viszont ugy fog es akkor amikor ő akar.ezen nem tudsz valtoztatni,de ne is akarj.hisz ő még olyan kicsi.ne aggodj hamarosan elviselhetőbb lesz,az en fiam amint elmult 4hos reggel 5-ig alszik es nappal de-tt 1ora,du-n 2-3ora,majd beáll.most ő a fontos bármi áron.
2010. febr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!