Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szinte hihetetlen számomra,...

Szinte hihetetlen számomra, más is tapasztalt már ilyet?

Figyelt kérdés

Múlt nyáron munka kapcsán találkoztam egy külföldi családdal, segítettem nekik lakás vásárolni Magyarországon, mivel a fiúk egyetem miatt ideköltözött. Nagyon kedvesek voltak, így olyan dolgokban is segítettem, amire már elvileg nem terjedt volna ki a "hatásköröm". Bank, közművek, egyéb adminisztrációs ügyintézés. Az édesapa ezt minden ellenkezésem ellenére pénzzel is honorálta.

A fiú közben ideköltözött, ha apróbb dolgokban (pl. lakógyűlést nem értette) kellett, segítettem, de ő is bármikor, bármiben.

Néhány hónapja összeházasodtunk a férjemmel. Nászajándékba a szülőktől "utazási utalványt" kaptunk. Úgy döntöttünk, hogy az említett család országába utazunk.


A fiú nagyon sokat segített a szervezésben, egy profi utazási irodát is lekőrözött volna. A szállodai szoba foglalásakor kiharcolta a belföldieknek járó kedvezményes árat. Hajnalban kijött elénk a reptérre.


Úgy terveztük, hogy nekivágunk és térkép alapján körbejárjuk az országot kicsit, aztán megszállunk, ahol ránk esteledik. A család "trükközött" és mire odaértünk, eldöntötték, hogy nálunk fogunk lakni a köztes időben. A szülők szabadságot vettek ki, gyakorilatilag az egész országot megmutatták. Fizetni szinte semmit nem engedtek, pedig majdnem ölre mentünk a benzinkútnál, éttermeknél, stb.

Az első napokban csak pislogtunk, hogy mivel érdemeltük ki ezt a különleges bánásmódot, de az óvatos kérdésre csak annyi volt a válasz, hogy "mert szeretünk és aranyos vagy".

Hihetetlenül mozgalmas és kellemes két hét volt. A többi gyerekkel (huszonévesek) is megismerkedtünk, ugyanilyen barátságosak és segítőkészek voltak ők is. A lányuk simán otthagyta az 1 és 3 éves gyerekeit velünk (az adott nyelvet nem beszéljük, így korlátozottan tudtunk a kicsikkel kommunikálni), bíztatták is őket, hogy játsszanak velünk.


Még mindig hitetlenkedve állok a dolog előtt, szó szerint családtagként kezeltek bennünket. A szülők még azt is mondták, hogy csak azért nem fogadnak örökbe minket, mert egyrészt túlkorosak vagyunk, másrészt a szüleinket nem szeretnék megsérteni.


Élt át már valaki hasonlót? El merjem hinni, hogy létezik ilyen?


2011. ápr. 1. 17:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Gondolom megtehetik, mert van rá pénzük, de akkor is nagyon-nagyon rendes dolog tőlük. :) Jó ilyet is olvasni!
2011. ápr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Mielőtt külföldre nem utaztam volna, bennem is olyan kép élt az emberiségről, mint amilyet itthon tapasztaltam. De aztán kitettem a lábam - eddig 3 országhoz volt szerencsém - és elhűlve tapasztaltam, hogy máshol az emberek barátságosak, nyitottak, nem méregetnek gyanakodva, ha feléjük mosolyogsz, és kéretlenül is segítenek bármiről is legyen szó. A magyarok nagyom meg vannak keseredve sajnos számos okból, és igazi üdülés kikerülni ebből a pesszimista közegből..

Tényleg vannak ilyen önzetlen emberek, nagyon is sokan! Szerintem próbálgasd ápolgatni velük a kapcsolatot, és alkalomadtán biztosan tudod viszonozni a kedvességüket!:)

2011. ápr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy ezt megírtad, kiváltképp annak, hogy Izraelben esett meg a dolog. De elmondanám neked, hogy 1969-ben, a régi Csehszlovákia is ilyen volt, és 1989 után Ausztria is. Azóta mindkét ország megismerte a magyarok istenét.
2011. ápr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
:) tetszik ez a történet.
2011. ápr. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Hogyha hozzánk jönnek külföldi barátaink akkor mi fizetünk nekik szinte mindent (még ha nem is akarják), nálunk alszanak stb
2011. ápr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
cukik
2012. máj. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!