Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnétek így az életeteket?

Szeretnétek így az életeteket?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. Tökéletes szüleim vannak, imádnivaló nagymamám, szép ház, biztos anyagi háttér, egyszerűen mindenem megvan amit csak egy ember akarhat magának. Ami engem mindig is foglalkoztatott az az, hogy vajon tényleg nekem jár-e ez.

Szüleim 2 gyermeket akartak. Első gyermekük betegen született. Kittinek hívták, az orvosok nem jósoltak neki nagy jövőt. 1989-ben megszületett a bátyám is. És itt véget is kellett volna érnie a családalapításnak, ugyanis tudom, hogy szüleim 2 gyermeket akartak. De Kitti 3 évesen meghalt. Feltételezem, hogy csupán ebből kifolyólag, azaz az ő halála által lettem én. Mert hát apum nagyon szeretett volna egy lányt. Néha azt érzem ez mind mind a nővéremnek járna, aki semmit sem kaphatott ebből a sok jóból. Mi van ha haragszik rám? Olyan mintha elvettem volna tőle mindent, az egész életét. Nem foghatom egyszerűen arra, hogy ennek így kellett lennie. Vajon ő is úgy élne ahogy én teszem? Vajon hasonlítok rá? Szerintetek hihetek abban, hogy egyszer majd megismerem őt?


2011. ápr. 1. 17:33
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Én is úgy érzem, hogy valahol bennem él tovább. Nem létezik, hogy csak meghalni jött erre a világra. Régebben elég sokat sírtam emiatt, mert amikor összevesztem a bátyámmal mindig azt kívánta bár ne halt volna meg mert akkor én legalább nem léteznék. Amit eddig elértem az életben az azért van, hogy bizonyíthassak és hogy a nővérem büszke lehessen rám.

Köszönöm a válaszokat!

2011. ápr. 1. 18:25
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó kommentedre válaszolva, ez a legrosszabb, amit tehetsz magaddal. TE élj, MAGADNAK, ne azért, mert az általad soha nem ismert nővérednek akarsz megfelelni! Nem te tehetsz róla, hogy meghalt, ne akarj helyette élni. Azt tedd, amit te szeretnél.
2011. ápr. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha vannak jó dolgaid,legyél hálás érte!:) Gondolj esetleg arra,hogy Veled van és ha épp jól érzed magad,gondolatban mondd el neki,örüljetek együtt!

Ha gondolod egy pszichológust is felkereshetnél,nem hiszem,hogy terápiára kéne járnod,de adna tanácsot,hogy mit csinálj,hogy ne legyen lelkiismeret-furdalásod.

2011. ápr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!