Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki katolikus hogy élte meg a...

Aki katolikus hogy élte meg a válást? Vagy inkább nem vált? Mert Isten előtt mindig házasok leszünk. Házasodtál ujra? Nem volt lelkiismeretfurdalásod?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A katolikus vallás nem a válásba egyezik bele, hanem bizonyos esetekben érvénytelennek tekinti a házasságot. Ilyen eset például, ha az egyik fél a házasságkötés után úgy dönt, mégsem akar gyermeket, vagy nem akar egynél, kettőnél stb. több gyermeket, míg a másik igen.

Valamint az anyagi érdekből megkötött házasság sem szent, tehát érvénytelen. Van pár kitétel, és egyházi bíróság tárgyalja az ügyet. Tehát nem elválasztják a feleket, hanem kérésre semmisnek nyilvánítják azt a megkötött házasságot, amiben bármelyik fél vétett annak szentsége ellen.

2011. ápr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nos mivel a kérdésben katolikus és nem hívő ember szerepelt, ezért sztem nem, aki mélyen katolikus, annak sok kell ahhoz h meggyengüljön a vallása és elváljon. Ugye vannak okok, amivel lehet kérvényezni válást, nekem is volt olyan távoli ismerős aki benyújtotta a pápához az iratokat, mert az asszony el akart válni, ő ugye nem akart. A protestáns vallások például azért enyhébbek, a katolikus alapján ha ver a férjed, az isten próbája és nincs a felmentés alatti indokok között, gyermektelenség, nászéjszaka el nem hálása...stb azt hiszem ami hivatalosan indok lehet. Ezért is van az, hogy nem nagyon lehet templomi második esküvő a katolikusoknál, mivel ugye számukra akkor is az első házasság érvényes.
2011. ápr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
40%

Nem Isten a jópofa, az emberek hülyék! Nem kéne szinte azonnal belerohangálni a házasságba hanem átgondolni hogy tényleg ő e az "életem". Ezzel kifejezetten az Isten előtti eskütételre gondolok!

Én nagyon szeretem a bnőmet és vele tervezek de nem kapkodom el a (divat) miatt!

2011. ápr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!