Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinaljak? Tanacsokra...

Mit csinaljak? Tanacsokra lenne szuksegem!

Figyelt kérdés

Helyzet: ferjem es en jo allasban dolgozunk, megbecsulnek, mind a ketten azt csinaljuk amit szeretunk, es jol keresunk. Mivel itt nincs GYES meg GYED igy en hamar visszatertem dolgozni. Anyut kiimportaltuk, mert ocsemek is kijottek,nem akartuk anyut egyedul hagyni, de ocsemek anyankkal nem akartak egyutt elni, igy maradt nalunk anyu. O vigyaz a kislanyomra. Eddig meg nem lenne gond, de anyam tipikus fius anyuka, amit ocsem csinal az jo, amit en az ugy ahogy van sz@r. Ocsem evvel a helyzettel visszael, mert naposak a telefonok, van olyan amikor egy nap 2 oran belul 3szor csorog a telefon. Multkor mikor koltoztek hajnali fel egykor akart hozzank pakolni doglokat a garazsba, amivel nem lett volna gond de nem hajnali fel egykor mikor a kislanyunk alszik. Ugyanis a garazs mogott van a szobaja. Persze ki be jarkalt anyam a gyerek felebredt. a valasz kibirom majd visszaalszik. Mi adtunk penzt h hazat vegyenek kolcsonbe, egy csomot segitettem neki, en targyaltam le az egesz vetelt, en inteztem a visa-jat is, amiert egy ugynok tobbe ezer dollart ker el, de ennek ellenere is egy undorito onzo szemet sz@r alak vagyok. es hasonlo fenyegetesek, erzelmi zsarolasok mindennaposak. Amikor a kislanyom szuletett, sajnos nekem nem volt sok tejem es a kicsi lanyom szereti a kis pocakjat, igy kb 6 hettol ki kellett potolni neki az anyatejet mert egesz ejjel sirt h ehes. Akkor is ahelyett h lelkileg tamogatott volna h sebaj, le lettem szolva milyen bena vagyok h nincs tejem, mert neki anno annyi volt h o eladta a korhznak, mert nem tudott vele mit kezdeni es h en rosszul csinalom h nincs tejem. Nem tamogatott akkor sem mikor visszamentem dolgozni, pedig nagyon sokaig depis voltam nem tudtam h jol cselekszem-e, mai napig nem vagyok teljesen jol e teren es teljesen meggyozve h ez igy jo. Egyetlen jo szot nem hallottam tole. Itt is fitymal mindenkit a ferjem utalja, mert elege van a kicsi fiacskajanak a telefonjaibol. Ha a ferjem nem lenne annyira turelmes es rugalmas mar reg elhagyott volna mert epp esszel nem lehet ezt kibirni. Annak ellenere mi midnig visszuk anyut mindenhova szinte nincs sajat privat eletunk. Szinte allando a cirkusz es en nem akarom egy ilyen negativ erzelem szegeny kornyezetben a kislanyomat felnevelni.

Mar anyamnak mondtam amikor fenyegetett h megy haza, es mondtam neki ok, veheti a repjegyet es addig koltozzon az ocsemhez. Persze ocsem nem akarja ot. Pontosan a dominanciaja miatt. Ha egy bab vagy es ugy pattogsz, ugy csinalsz dolgokat ahogy anyamnak tetszik akkor jo a hangulat csak NEHOGY ellent mondj, mert az bun. Pl en kulvarosban lakok, imaodm a csaladi hazas kornyezetet a csendet a zold ovezetet, anyam meg a belvarosi nyuzsit szereti. Allandoan nap nem telik el h lefitymazza a hazamat h milyen sz@r, ronda, h a kornyek olyan mint egy temeto mert egy lelek sincs az utcakon. persze hisz dolgoznak az emberek. De az o lecsuppadt Bp-i lakasa, amiben semmi sincs szinte es ugy nez ki mint egy butorraktar az a jo. Na mindegy tul sok van a szamlan es tul hosszura nem akarom huzni. Betelt a pohar.

a kerdes:

- maradjak a jo fizeto allasomban es adjam a kislanyunkat bolcsibe 4 napra? Ugyanis hetente egy napot otthonrol dolgozom. Ilyenkor elozo nap ejjel dolgozom es akkor az egesz napom szabad a kislanyommal. alkalmazzak bejaronot aki hetente egyszer kitakarit? Igy lehetosegunk lenne kozelebb koltozni a melohelyemhez es kb a min 1oras utazas egy oiranyba csak 20 perc lenne, de kozelebb dragabbak a hazak. Telket mar vettunk de epitkezni kellene ra, es nem tudom h bele merjek vagni.

- masik megoldas lenne: h kilepek a munkahelyemrol, eladjuk a telket es maradunk ott ahol vagyunk, es veszek egy kisebb uzletet, amiben dolgozok es termel egy kis mellekest. Igy az uzletet kp-re meg tudnank venni. Ha mar a fizum fele befolyna az uzletbol akkor mar jol elvagyunk.


A kislanyom most 19 honapos. Szeretnenk meg egy picit de lehetoleg kettot, de meg egyet mindenkepp. es nem tudom h mi lenne a megfelelo opcio.

Meg hozzajon h tenyleg jo fizut kapok, hisz felso vezetokent dolgozom, tobbet hozok haza mint a ferjem es nagyon jo jutalomrendszer van, ha jol megy a cegnek van olyan h nettoban megkapom tobb mint ket havi fizum jutalomban. ehhez jon meg egy ceges kocsi, amit a ceg fizet, a lease dijtol kezdve a biztositasig, benzin, meg magan utakra is, laptop es ceges telefon. Nyilvan ha ezeket osszeadom egy kicsi uzlet orulok ha ennek a felet kitermeli. DE legalabb anyamtol fuggetlenedek!!!!

Meg annyi h az en hazamban lakunk, amit en vettem meg hazassagom elott, tehat anyunak a hazhoz semmi koze, egy centet sem adott bele. Beszelni anyammal felesleges mert vele nem lehet, hajtja az o huleysegeit es ordibalasba fordul mindig mert ha ellent mondasz az maga a bun. Es akkor erzelmi zsarolassal fejezi be. Ebbol nekem maximalisan elegem van, es nem akarok egy rideg kornyezetet sem teremteni a picinknek. azt hiszem en jobban ugy vagyok mint a ferjem nem tudok anyammal egyutt elni. Keptelen vagyok.

Ti melyik opciot valasztanatok??????


2011. ápr. 2. 04:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen jó állást én nem adnék fel,és ha jó környéken laktok,azon sem változtatnék

A kislányt adhatod bölcsibe,vagy felvehetsz egy bébiszittert is,és egy házvezetenőt vagy bejárónőt is.

Anyukád pedig menjen a testvéredhez,vagy haza!

Ha így is veszekszik veled,akkor az sem rosszabb,ha emiatt megharagszik. A kislányod és a házasságod fontosabb anyukád hisztijeinél.

2011. ápr. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy harmadikat: az anyámat elküldeném az öcsémhez, ha már annyira szereti és isteníti, ott lakjon. Jah, hogy az öcséd meg nem akar vele élni?? Egyék meg ketten, amit főztek!

Nekem a családom nyugalma a legfontosabb. Felőlem aztán kitörhet a balhé, de ha a Fiamról van szó, Ő szent és sérthetetlen. Az Ő nyugalma, békessége, egészséges lelki-testi fejlődése a legelső.

A Lányod egy ilyen környezetben nem fog megfelelően fejlődni, mert látja, hogy az anyja milyen megalkuvó a nagyanyjával szemben, látja, hogy ott használ ki Téged az anyukád, ahol tud. Mégis milyen mintát adsz így tovább??? (Elárulom: nem baj, ha folyamatosan megaláz valaki, azért még járj a kedvében!) Ez nem egészséges viszony.

Ráadásul rámehet a házasságotok is és akkor azt hogyan fogod elrendezni a lelkiismereteddel?? Elválasztod a Kislányodat az Apjától. Ha marad minden így, évek múltán a Lányod szabadulni próbál majd ebből a környezetből. És akkor a Ti viszonyotok is rámehet erre.

Én a helyedben biztosan különköltöztetném az anyámat.

2011. ápr. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha most nem állsz ki a saját családod védelme érdekében, könnyen rámehet a házasságod, a gyermeked nyugod és harmonikus gyermek-kora. A mamádnak nem vagy jó így sem, és úgy sem, teljesen mindegy ezek szerint, hogyan próbálsz neki megfelelni, a fejed tetejére állhatsz, akkor sem lesz jó neki.

A jelenlegi munkahelyedet ne add fel! A mamáddal határozottan "közöld", hogy vagy változtat a viselkedésén, vagy máris segítesz neki csomagolni és mehet, ahova akar!!!! Kiabáljon, ordibáljon a saját lakásában, ez a stílus nálatok nem szokás, és ha ezt nem tudja elfogadni, és betartani, nagyon sajnálod, keressen magának más helyet!


Addig, amíg a mamával kapcsolatos zűrök meg nem oldódnak, addig a munkahelyeddel kapcsolatban semmit se változtass, mert az ember életében két ilyen fontos terület egyidejű megmozgatása labilissá teheti a biztonság-érzetedet! Ha a mamáddal való probléma megoldódott, utána lesz időd nyugodtan átgondolni a munkával kapcsolatos döntéseket is.

2011. ápr. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értettem hirtelen, hogy a hosszú történet mesélése az Anyuddal való viszonyról hirtelen hogy tért a munkavállalás és házvásárlásra..


Eleve butaság volt Anyudat magadhoz venni, sejtettem tudtad eddig is, hogy a Ti viszonyotok nem épp egy mintakapcsolat.. Egyáltalán nem szabadna, hogy ez legyen a lányodnak mutatva..


Szerintem se add fel a mostani munkádat, ha ilyen jó minden szempontból. Tudom, azt írtad, hogy nem lehet beszélni Anyukával, de muszáj lesz. Nem beszélgetni kell, csak elmondani neki, hogy hálás vagy, hogy megszült és felnevelt, de az nem egészséges, hogy együtt laktok, így szeretnéd, ha vagy átmenne öcsédhez, vagy elköltözne máshová, hisz nem vagy hajlandó feláldozni a saját családodat érte. Punktum.

2011. ápr. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha anyagilag megoldható, keress neki (se nem túl távol, se nem túl közel) egy különálló kis lakást, és költöztesd oda. (Ha nem is megvásárolni, bérelni, ha ezt anyagilag meg tudjátok oldani) Ott élheti a saját életét, de mégis "közelben van", ha kora és egészsége miatt történik vele valami. No meg el tudja magát foglalni a saját háztartásával, a saját ellátásának feladataival.
2011. ápr. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz helyzetben vagy, ez biztos!

Anyukád nagyon csúnyán viselkedik...

1. a munkád szereted, így kezdted! Ne hagyd ott!!!

2. az építkezés nehéz dolgo és szeretsz ott lakni, ahol most laktok! Ne költözzetek!

3. a kislányodnak fogadhatsz egy bébiszittert pár hónapra, utána mehet bölcsibe, jót tesz nekik!

4. anyukád pedig minél messzebb kell tudni magatoktól! Nem teheti tönkre a nélküle tökéletesnek mondható életeteket!!!


Remélem sikerül megoldani ezt a problémát! Persze törekedni kell rá, hogy ne legyen megsértődés, de meg is kell neki mondani, hogy ezt az utat nem folytathatod a családod érdekében!

2011. ápr. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Miért nem adjátok el anyukád budapesti lakását? Azon kellene venni egy másikat a közelben, de nem túl közel :) Lakjon ott, ha egyik gyerekével sem tud jól kijönni...
2011. ápr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.

A kornyek ahol lakunk jelenleg OK, nem a legjobb de nem a legrosszabb is. Atlagos kornyek. egyetlen hatranya h nagyon kicsik a haloszobak, igy a kislanyunknak ket szobaja van. Ha szuletne egy kisteso akkor szukosen lennenk. De ez is megoldhato. A legnagyobb problema az utazas. Reggel 10re jarok dolgozni es 6-ig h a forgalmat elkeruljem. Ha 8-ra jarnek akkor tobb mitn egy orat vezetnek. kb 35 km. igy is sokszor min 40 perc egy iranyban, ez szorozva kettovel. Ferjem masfel orat vezet egy iranyba. igy mind ketten nagyon keson erunk haza es ez nem jo, faraszto, meg a picinek sem jo. A forgalom egyre rosszabb ahogy epul a kornyek, mert nem epitenek eleg utat es van ketto fout amin kitudok menni a keruletbol. ez a kozeljovoben nem lesz jobb.

2011. ápr. 2. 15:55
 9/13 A kérdező kommentje:

Hazvasarlas: ugy jon ide, ha maradok a jelenlegi allasomban siman meg tudjuk engedni a dragabb kornyeket es epiteni a meglevo telekre. A telek nagyobb, a kornyek joval jobb, biztonsagosabb, es mind a kettonk munkahelyehez de foleg az enyemhez joval kozelebb van.

Ha viszont kilepek es beinvesztalok egy kicsi uzletbe akkor kb a jovedelmem fele jonne be ekkor mar nehezen engednenk meg a koltozest epitkezest, tehat akkor maradni esszeru. De mivel az en uzletem igy a munkarendem sem olyan kotott, mint a jelenlegi es lehet uzletet a kozelben talalni, igy akkor nem kellene annyit utazni es a koltozes sem lenne annyira surgeto.

Tehat igy jon be h mit csinaljak.

2011. ápr. 2. 15:58
 10/13 A kérdező kommentje:
Sajnos bennem vhogy a tradicio van, h nekem otthon kellene maradnom a picivel es iszonyuan furdal a lelkiismeret h dologozom, es felek h ez art neki vmilyen formaban. lehet h ez csak azert van igy mert nem adatott meg h ket evig min otthon lehessek nem tudom. ez a lelkiismeretfurdalas vmikor jobb van amikor rosszabb. hetfok a legnehezebbek mert akkor mindig maradnek otthon es nehezen indulok dolgozni. de ha mar beertem akkor jol elvagyok es imadom. szeretek utazni is ami a meloval jar, es van amikor a picit is tudom magammal vinni a ferjemmel es mig en napkozben dolgozom, ok nezik a varost. Most is igy megyunk "nyaralni". Tehat tiprodom munka vagy haztartasbeli...
2011. ápr. 2. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!