Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor éreztétek, hogy igazán,...

Mikor éreztétek, hogy igazán, szívből szeretitek a párotok? Első látásra, vagy kialakult?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok a ti történeteitekre, de ha van időtök megkérnélek, hogy olvassátok el mi az én problémám.


21 éves lány vagyok, és még sosem voltam szerelmes. Éreztem már vágyat, izgalmat, vonzódást, de igazi feltétlen szerelmet még nem. Mindig találtam valami "kifogást", hogy na biztos ezért, meg azért nem érzem. De most találkoztam egy sráccal, akire semmi negatívumot nem tudok mondani. Elég sokat e-maileztünk, ami alapján tetszik, de mikor találkoztunk akkor ugyan jól elvoltunk, egyeztünk, viccelődtünk, nevettünk, de semmi nem mozdult meg bennem. Holnap már negyedszerre találkozunk, és eddig mondtam, hogy ne siessünk el semmit, de most már vagy mondanom kell valamit, vagy már előrébb kéne lépnünk, legalább egy csókig. Nem tudom mit tegyek. Nem akarok egyedül lenni, de kihasználni sem szeretnék senkit. Mert régen még beleestem abba a hibába, hogy élveztem, hogy szeretve vagyok, és ezért elnyomtam a dolgot magamban, hogy én nem is szeretem, de mostmár nem tudok elszámolni a lelkiismeretemmel.


Szerintetek mit tegyek?


Nem létezik az az érzés, hogy meglátsz valakit, és tudod, hogy ő kell, és valami olyat hoz ki belőled, amiről tudod, hogy igen az jó, ezt akarom, mindig, éjjel-nappal, hogy mikor meglátod és összeszorul a gyomrod, mikor alig várod, hogy meglásd, hogy rád nézzen, megnevettessen és hogy hozzád érjen? Létezik ez? Vagy túl sok romantikus filmet nézek?


2011. ápr. 2. 12:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Lehet, hogy létezik amit Te leírtál, de: igen sok filmet nézel:) Az élet nem olyan mint a romantikus filmek. Lehet, hogy van ez az első látásra szerelem, de az inkább szenvedély, elsöprő, hirtelen feltörő érzések...mélyebb szeretethez idő kell. Én pl. vonzódtam a páromhoz első perctől, de azt az igazán mély szeretetet és azt az érzést, hogy mindig vele akarok lenni már ezentúl azt egy év után éreztem, és érzem most is.

Szerintem a szerelemből lesz egy idő után az a "mély szeretetet" amiről beszélsz, ami sokkal több mint a szerelem:)

2011. ápr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
ja, most vagyunk több mint 3,5 éve együtt, 20-L
2011. ápr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Létezik, és már 15 éve együtt vagyunk.
2011. ápr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Létezik :)

Amikor én szerelmes lettem:Baráti társaságban ismerkedtünk meg,egész este együtt buliztunk,szinte nem is beszéltünk közbe a többiekkel :D Másnap úgy voltam vele,hogy tök jó volt,tök jó pasi,de ennyi,haver:D Aztán legközelebb pár hét múlva találkoztunk,vhogy nem is számítottam rá,hogy ott lesz akkor,de amikor megláttam,annyira örültem neki!!!És aznap megint egymáson lógtunk :D Na ezek után minden pillanatom róla szólt,nincs kétségem,tökéletesnek látom őt,minden porcikájáért oda meg vissza vagyok,imádom :)))) Ja és ennek már 2 éve.

2011. ápr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök, annak amit írtok, bár kicsit irigykedem is :-) Azért egy mondatot, akkor odabiggyeszthetnének a végére, hogy akkor szerintetek én mit tegyek. Hálás lennék, mert tökre őrlődöm.

És amúgy további sok boldogságot nektek!

2011. ápr. 2. 13:04
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Létezik első látásra szerelem(bár szerintem az "csak" fellángolás) de én ennek az ellenkezőjét tapasztalmat csak. Idő kell ahhoz, hogy valakit igazán szeress, nem csupán 4 alkalom. A szerelemnek több összetevője van:

-bizalom

-barátság

-ragaszkodás


Ezek szerintem nem egyik pillanatról a másikra alakulnak ki. Lehet, hogy olyan típus vagy aki kihagyja ezt a hatalmas "rózsaszín felhős" stádiumot és egy bizonyos idő után leszel igazán szerelmes. Amennyiben vonzódsz a sráchoz (jó ha hozzád ér stb) maradj vele (:


L/19

2011. ápr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Engedd, hogy megcsókoljon, aztán alakul minden magától. Ha meg nem, akkor majd megbeszélitek a dolgot....

Én a 17. szülinapomra gyűrűt kaptam tőle (nem eljegyzési, csak úgy) azzal a cetlivel, hogy "szeretlek" (akkor mondta először) Emlékszem a bűntudatra ami akkor bennem volt, de nem mondtam, hogy "én is". Nem éreztem, tehát nem akartam hitegetni...de ahogy telt az idő a vonzalomból szerelem lett, azóta pedig már szeretet is, és bármit megadnék, hogy ő legyen a férjem egy napon:) tehát nyugalom, alakul a dolog Nálatok is:)

Sok sikert

(első voltam)

2011. ápr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Értelet titeket. Köszönöm :-)


Utolsó: bűntudat, igen, tök jó szó, én is ezt érzem már most. Ha belőled indulok ki, lehet hogy tényleg hagynom kellene magam sodorni az árral. :)

2011. ápr. 2. 13:14
 9/13 anonim ***** válasza:

Az a javaslatom feléd, hogy NE érezz bűntudatot. Hagyd, hogy sodorjon az ár, és majd kialakul benned is a szerelem, csak idő kérdése. Legyetek minnél többet együtt stb.

Párommal mikor az első randink volt akkor már megvolt a vonzalom köztünk, de semmi más, Ő 1 hónap után érezte azt, hogy szeret, Nálam ez csak 2 hónap után alakult ki. Mikor kimondta, hogy szeret én akkor mondtam neki, hogy vonzódom hozzá stb..., de még nem érzek iránta szerelmet, ezt ő elfogadta. És lassan már 2 éve leszünk együtt. És tudjuk, hogy együtt akarjuk leélni az Életünket. Tervezgetjük már az eljegyzést is.


21/L

2011. ápr. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Szia!


Én kétszer lettem szerelmes, először a szemeibe és a kezeibe első látásra, aztán pár hónap után jött csak az elsöprő érzés amikor már azt éreztem, hogy nem vele tudnák élni hanem nélküle nem!

Ennek 9 éve azóta már a férjem, és még mindig izgatottan várom igaz már haza!

Szóval nyugi adj esélyt magatoknak!

2011. ápr. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!