Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Le mondjak az örökségemről?

Le mondjak az örökségemről?

Figyelt kérdés

Apámat nem ismertem,nélküle nőttem fel,mert elhagyott még egész kiskoromban engem és anyámat. Én a 2. gyereke vagyok,az első családja egész eddig nem tudott a létezésemről se. Apám kamion sofőr volt,és könnyen tudott kettős életet élni,de aztán döntött és engem le se szart.

Anyám jól keresett,nem volt szükság apám gyerektartására,hogy pereskedni kelljen.

Most meghalt apám,és megkerestek mert örököltem. Elég sok pénzt,és ingatlant is. A féltestvérem és annak családja azt akarja hogy mondjak le az örökségről,mert nem is tartottam apámmal a kapcsolatot. Azt mondták ha kell perre mennek,mert nekem nem járna semmi,hisz sose voltam ott mellette,és ha annyira akartam volna akkor én is megkereshettem volna. Ha pereskedni kezdünk van esélyem h megtartsam az örökségem? Jól jönne az a pénz,nem akarok lemondani róla


2011. ápr. 2. 14:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondanék le, hiszen apukád döntött úgy, hogy nem keres téged (persze később te is kereshetted volna). Ennyi -csúnya szavakkal élve - "jár", hiszen mást nem kaptál tőle soha.
2011. ápr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked is ugyanolyan jogod van hozzá, hisz a te vér szerinti apád is. Ő hagyott el, nem te őt.
2011. ápr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
pereskedjenek csak, nem neked kell a perköltséget fizetni, mert veszíteni fognak...és ne mondj le az örökségről, jár neked!
2011. ápr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Nehogy lemondj róla.


Az a pénz neked törvényesen jár. Arról nem te tehetsz, hogy apád milyen életet élt, hogy hazudott nekik. A kapcsolattartás meg...hát apádnak kellett volna ezt az egészet egyengetnie. Ne te bűnhődj az ő hibáiért.

2011. ápr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

én is úgy gondolom h ennyi jár

bár nem lennék rászorulva annyira az örökségre,de tudnék vele mit kezdeni. A féltestvérem és családja dns vizsgálatot is akar(pedig detto ugy nézek mint apám ennyi idős korában,láttam róla fényképet),meg perelni h ne járjon meg nekem semmi. hacsak magamtól nem mondok le az örökségről

2011. ápr. 2. 14:31
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Ha van egy kis eszük akkor csak fenyegetnek a perrel, értelmes ember tudhatja hogy ennyivel nem fogják megnyerni...

Ha meg nincs eszük, ne sajnáld őket, az örökséged jár neked!

2011. ápr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Soha ne mondjal le!!! Ha az apad,akkor nem gond a dns vizsgalat. Nem baj,ha beperel,nincs olyan torveny,ami ellened lenne!!!
2011. ápr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Na hagyd annyiban. Bököd a szemüket, mert tönkretetted a családot az ő szemszögükből nézve.

Ha apád nem akarta volna, hogy kapj valamit, akkor végrendeletben kizárhatott volna, méltánytalanság miatt, bár nem lett volna rá alapja, ugyanis ő nem keresett. De ha úgy jobban érzed magad, akkor bíróságon van jogi tanácsadás is, csak ki kell deríteni, mikor.

Szerintem teljesen jogosan jár a vagyon neked. A pert tuti nem veszíted el, azt a pár bíróságra járás meg szerintem megéri a dolog. Szerintem ők is tisztában vannak amúgy vele, hogy nincs esélyük a bíró előtt, szóval csak ezzel dobálóznak, hátha visszautasítod az örökséget, és akkor ők jól járnak. Szemét fajta.

2011. ápr. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

Ne ijedj meg tőlük az a lényeg! Azért mondanak ilyeneket, hogy hátha majd meghátrálsz és akkor nekik is könnyebb lesz. Egy válásban mindig a szülők dolga lenne gondoskodni arról, hogy a gyerek ne szenvedjen hátrányt semmiben és a gyerek a legkevésbé hibás bármiben is. Persze te is kereshetted volna, de a te helyedben én sem tettem volna, ha már rám sem nézett soha.

Ha akarnak pereskedjenek, veszíteni fognak valóban, mert vérszerinti gyerek vagy, neked is jár az örökségből. Jó sok pénzükbe fog kerülni. De ne hátrálj meg, ha arra kerül sor és ne mondj le róla. Sok sikert.

2011. ápr. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%

Azt irod, orokoltel. Apad irt vegrendeletet? Rad hagyta a penzt es ingatlant?

Min gondolkozol? Ha igy van, akkor apad akarta, hogy tied legyen egy resze, ne mondj le. Ha nem is igy van, akkor is jogos reszed, mert Te is gyereke vagy.

2011. ápr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!