Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A féltestvérem és az anyám...

A féltestvérem és az anyám rákényszerített, hogy mondjak le az örökségemről, amit apukám hagyott rám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sajnos ez úgy történt, hogy uzsora hitelt vettek fel a házra, és mivel a ház a nevemen volt, később ezt az összeget tőlem kérte a hitelező. Én nem tudtam fizetni, zaklattak és inkább a 20 milliós házról egyszerűen lemondtam. Mint kiderült átvertek, a cél az volt hogy lemondjak a házról, némi megfélemlítéssel. Ma felhívott az anyám, hogy látni akar és hiányzom neki.
2008. szept. 1. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mikor történt az eset. Ha nemrégiben, akkor fel is jelentheted az uzsorásokat. Mostanában harapnak rájuk a zsaruk, hál' Istennek. :) Mégis mi szerepelt az adásvételin, hogy eladod nekik, vagy mi?

Ne hagyd magad, és ne hagyd az örökségedet sem elveszni. De nem kellett volna lemondanod a házadról.

Azt, hogy beszélj-e az anyáddal, ennyi információ alapján elég nehéz megmondani, de szerintem egy próbát megér. Csak ne hagyd magad belevinni semmibe.

2008. szept. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
szóval: fontos volna tudni, hogy mikor történt ez az eset. Egyébként bűncselekmény szaga van, annak amit leírtál, és elég buta voltál, anno, hogy belementél ebbe. Azonnal keress fel egy ügyvédet ( nem valami ismeretlent)egy minden hájjal megkent öreg rókát, erre nem szabad sajnálnod a pénzt, nagy szükséged lesz rá, de simán pert nyerthetsz a drágalátos családoddal szemben. Ne legyél buta, ne hagyd magad, és főleg ne engedd magad becsapni. Ha anyukád látni akar, akkor legyen szives vegye fel a kapcsolatot az ügyvédeddel. Egyébként az a szerződés, amit tévedésbe ejtés/tartás, megfélemlítés, erőszak stb. hatására köttett, az mind semmis. Szóval a lemondásod abszolút érvénytelen. A fentiek egyébként semmisségi ill. megtámadhatósági okok, úgyhogy irány az ügyvéd.
2008. szept. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Ha ügyvédet fogadsz, akkor olyan szerződést kössetek, hogy sikerdíjat kapjon. (Tehát akkor lásson ő pénzt, ha te viszontlátod a házadat. Mert ha nem sikerül, akkor az ügyvéd pénzét is a semmiért dobtad ki.)


A családodnak meg én megbocsátanék. (Tehát a szeretetemet nem vonnám meg tőlük.) De ha tényleg igaz, ami történt, akkor a bizalmamat viszont jó ideig igen. Tehát nagyon óvatos lennék velük. Ez csak egy vélemény.

2008. szept. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom az utolsó hozzászóló hol él, ilyen úgymond sikerszerződésre az ügyvédek nagy része egyátalán nem hajlandó. Legalábbis nem ekkora kaliberű ügyekben, ahol egy 20 millás ház a tét.
2008. szept. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben adás-vétel volt, akkor a tévedésbe ejtést nem lesz egyszerű bizonyítania.

Bár elég kusza a sztori. Nem igazán értem a "lényegét".

Volt egy háza a kérdezőnek, amire azt hazudta az anyja, hogy uzsorahitelt vett fel. [Már kérdés, hogy hogyan tudta az ingatlant "fedezetül" bedobni.]

Aztán mikor az anyuka nem fizette a hitelt, akkor a kérdezőn, mint ingatlantulajdonoson kezdték el számonkérni, aminek hatására ő lemondott a házról. De kinek a javára? Milyen jogcímen? (Adás-vétel?)

Itt még tisztázni kellene egy pár dolgot, hogy tényleg érdemes legyen tanácsot adni.


Anyukával kapcsolatosan pedig az a véleményem, hogy valószínűleg azért hiányzol, mert kell neki valami. De ne legyen igazam.

2008. szept. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen fordulj ügyvédhez ez az összeg tetemes,nincs joguk elvenni tőlled.Látni akar az anyád,vagy talán fél,hogy valaki felnyitotta a szemed és minden kiderül.Ne bízzál meg bennük,ha igaz amit írsz lehet,hogy ismét valamire készülnek!
2008. szept. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
A második hozzászólónak teljesen igaza van,az a szerződés amit megfélemlítés következtében kötnek semmis,csak bizonyítanod kell tudni,hogy meg voltál félemlítve.
2008. szept. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen nem anya.Melyik normális szülő semmizné ki a gyerekét?

Ami nincs a tulajdonában arra nem vehetett fel hitelt,az uzsorástól talán,mert az nem a bank és bizony van olyan uzsorás akit nem érdekel,hogy hogyan és kitől kapja vissza a pénzét kamatostul.Azonnal menj el egy ügyvédhez és jelentsd fel őket.Itt valószínű az édesanyádat és a féltestvéredet is bele kell keverned,de ne hagyd az örökséged elveszni.Hívd fel az anyukád,mond meg neki,hogy ügyvédnél voltál és feljelentést teszel,ha nem csinálja vissza.Egy napnál többet ne várj és tedd meg!

2008. szept. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha írásban lemondtál a házról és a földhivatali bejegyzés is megtörtént, nem sokat tehetsz, az anyádnak meg mondd meg hogy te nem akarsz vele többé kapcsolatot..legalábbis én nem akarnék ekkora szemétséget a saját gyerekével...ha jól sejtem nem is voltak igazi uzsorások, de minden résztvevőt feljelenthetsz, ha van rá pénzed végigvinni egy pert...nem könnyű. Nem tehettek volna semmit, a házzal, legfeljebb te rakhattad volna ki őket, mert te örökölted..ezenkívül tuti nem volt semmihitel a házra, mert nélküled nem tudtak intézkedni, viszont annyit tehetsz, hogy ha nem akarsz pereskedni, hogy szépen elfelejted az egészet, mert buta voltál és ezt előbb kellet volna megkérdezni, mert már lemondtál nincs mit tenni..uzsorahitelt sem tudtak volna a te neveden lévő házra..hogyan???-akkor egyszercsak elkezd engem is basztatni egy uzsorás, hogy adjam oda a házamat mert valaki ezt adta fedezetnek..na szépen menne is oda ahonnan jött..kb ennyi köze volt az uzsorásnak a te házadhoz..

Hát szépkis családod van!

Nekem ilyen nem kellene.

2008. szept. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vidd peres útra a dolgot és ne foglalkozz senkivel csak magaddal!!!!

ha egyszer így átvertek, átfognak máskor is!!!!!!!!!!

2010. okt. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!