Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szeretsz jobban: az...

Mit szeretsz jobban: az embereket, vagy az állatokat? Már több embertől hallottam, hogy az állatokat jobb szereti.

Figyelt kérdés

Nem tudtam hova írjam a kérdésem, ez tűnt legmegfelelőbbnek.

Csak ugy érdekelne :).


2011. ápr. 2. 15:44
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/120 anonim ***** válasza:
86%
Előttem írta egy hozzászóló, hogy az már nem normális ha valaki mondjuk egy vörösiszap katasztrófánál a saját macskáját mentené ki nem egy ismeretlen öregembert. Hát akkor én biztos nem vagyok normális, de én bizony a macskámat menteném meg, (akit imádok), nem egy ismeretlen embert (akihez nem kötődöm egyáltalán!). Szerintem meg az nem normális, aki nem egy olyan embert vagy állatot mentene meg, akit szeret, hanem egy ismeretlent akihez nem kötődik egyáltalán!
2011. ápr. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/120 anonim ***** válasza:
100%
állatokat.
2011. ápr. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/120 anonim ***** válasza:
63%

Aki azt írta, hogy az állatok nem bántanak, nem rúgnak ez emberekbe, még biztos nem érezett a hátán 60 kilós, támadó ebet. Én igen. Hihetetlen szerencsém volt, hogy megúsztam...

A macskákat nagyon szeretem, de a kutyákkal a fenti eset óta nem tudok kibékülni.


Itthon csincsillákat tartok, aranyosak, babusgatom őket, kinyalom a seggüket is, de sosem tudnám őket annyira szeretni, mint egy embert. Büszkének kéne lennünk arra, hogy nem primitív kis szőrgolyók vagyunk, hanem gondolkodó emberek.

2011. ápr. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/120 anonim ***** válasza:
79%
A kutya nem támad ok nélkül. Egy EMBER rosszul nevelte, vagy nem nevelte egyáltalán.
2011. ápr. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/120 anonim ***** válasza:
0%

A kutya ami megtámadott, igen jó kezekben van- csak rosszból került oda, minden bizonnyal későn. Menhelyről került igazi állatbolond családba, hatalmas tapasztalatuk van a kutyák nevelésében, egy korábbi kutyájuk sem mutatta minimális agresszió jelét sem. Akárhogy is, nekem jött- majdnem rossz vége lett a dolognak.

Én nem hiszek abban, hogy a kutya ok nélkül nem támad. Vannak nyugodt természetű fajták és igazi ölebek. Az utóbbinak bármikor bekattanhat az agya... hányszor hallottuk már a híradóban, hogy a kutya széttépte a gazdáját? Nem megbízhatóak. Lehet fogni nevelésre, erre-arra, de sosem tudhatod, mikor győzedelmeskedik a nevelés felett az ösztön.

Az utcán bóklászó ebektől meg egyenesen rettegek. Ha ott támad meg, nincs a gazdi aki leállítsa.

A végére egy halk kérés a kutyákat sétáltató gazdikhoz: könyörgöm, rakjatok rá szájkosarat!

2011. ápr. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/120 anonim ***** válasza:
66%

21:03 ha nem értesz valamihez akkor ne tegyél úgy mintha tudnád a tutit... Az állatok SOSEM támadnak ok nélkül vagy gonoszságból, úgy mint az emberek. Ha ők támadnak akkor az azért van mert nem nevelték őket jól, félnek, betegek, stb... És ha már az ember olyan felsőbbrendű, fejlett, akkor fel kéne fognia, hogy ilyenkor nem az állatra kell mérgesnek lenni. Ha téged valaki lelő akkor a fegyverre vagy mérges? Nem a kézre amely meghúzta a ravaszt? Mert ez kb ilyen.

Hidd el nem te vagy az egyetlen "hős". Engem hetente támadnak meg nagytestű kutyák mikor sétálunk. Mert ez egy ilyen elmaradott környék. És volt amikor komolyan is gondolták. Volt amikor a rottweiler majdnem megölte a kiskutyáim... Utána engem is elkaphatott volna. Mégse érzek egy szem haragot sem a kutya iránt és nem utáltam meg az állatokat. Ilyen esetben az állat a legnagyobb áldozat. Csakhát ahhoz hogy ezt belásd, fel kéne érni ahhoz a fejlettségi szinthez amit az emberről hangoztatnak. :)

Meg persze olyankor az állat nem primitív amikor kaját ad, védelmet, társaságot, amikor ő szenved ahhoz hogy aztán a beteg gyereked meggyógyulhasson (kísérletek) stb... Az állatok mindenhol ott vannak. Állatok nélkül sehol sem lennének az emberek sem! Úgyhogy szerintem gondold meg, kit nevezel primitívnek!

2011. ápr. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/120 anonim ***** válasza:
68%
Dolgokat hinni lehet. Én is azt hiszem hogy... Csak épp nem értek hozzá, aztán akkor hihetek amit akarok, attól az nem úgy van...
2011. ápr. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/120 anonim ***** válasza:
23%
Úgy tűnik, te a rágcsálóimnál is primitívebb vagy.
2011. ápr. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/120 anonim ***** válasza:
100%
Ja hát persze. Egyszerűbb támadni ha nincs valami okos mondanivalónk.. :) Én nem azt mondom hogy jobban kell szeretni az állatokat mint a szeretteid. Csak azt hogy egyesek el vannak kissé szállva és téves infók alapján alkotnak véleményt (ld te meg a támadások)...
2011. ápr. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/120 anonim ***** válasza:
63%
Ne haragudj, de ha letépi a kezem egy kutya, nem fogja megnyugtatni a lelkem, hogy jajj, szegénynek biztos rossz gazdái voltak, vagy beteg volt... Attól még tönkretette az életemet! Én elfogadom, hogy te ezt megbocsátanád neki, te pedig fogadd el, hogy én nem lennék képes rá. Ne hidd, hogy én ne szeretném az állatokat! A kutyákat is szívesen simogatom, akár ölelgetem, ha nem kell veszélyeztetve éreznem magam tőle. Sőt, ha egyszer lesz módom arra alkalmas házban élni, magam is szeretnék egyet. De ha este egy nálam 20 kilóval súlyosabb kutya jön szembe velem egy kihalt utcán... Számomra trauma volt, amikor megtámadott egy. Kész. Nem tudok mit kezdeni az érzéssel. Szeresd az állataidat, de légy toleráns a saját fajoddal is!
2011. ápr. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!