Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szeretsz jobban: az...

Mit szeretsz jobban: az embereket, vagy az állatokat? Már több embertől hallottam, hogy az állatokat jobb szereti.

Figyelt kérdés

Nem tudtam hova írjam a kérdésem, ez tűnt legmegfelelőbbnek.

Csak ugy érdekelne :).


2011. ápr. 2. 15:44
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/120 anonim ***** válasza:
100%

Az nem intolerancia ha nem érdekel minden ember csak a családom meg a barátaim...

Felfogom hogy ezt te nem tudtad felfolgozni de attól még nem azt jelenti, hogy igazad is van és az állatok ok nélkül támadnak és lehetnek gonoszak meg stb... És nem arról van szó hogy én megbocsájtanám. Hanem arról hogy tudom kin verjem le. Ezért jelentettem fel a támadó rottweiler gazdáit és próbáltam meg normális emberekhez helyeztetni a kutyát.

2011. ápr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/120 anonim ***** válasza:
37%

Azért mégsem jelenthetem fel a legjobb barátom családját... Pontosan tudom, hogy kényeztetik azt a kutyát, velük teljesen normálisan viselkedik, a tenyerükből eszik.

Én nem követtem el semmi ellene, sosem bántanék, provokálnék egy kutyát (se másmilyen állatot) szándékosan. Valamiért nem tetszettem neki és vérszemet kapott. Pontosan az rémiszt meg az egészben, hogy nem tehet róla! Valami azt diktálja neki, hogy csinálnia kell... semmi köze az emberi kegyetlenséghez, nem tudatos, mégis legalább annyira veszélyes.


Egyébként sem azt kértem, hogy sajnálj, csak hogy fogadd el az álláspontomat. Egyébként van egy olyan sanda gyanúm, hogy meglehetősen félreértetted a mondandómat, a támadó hangnemű, degradáló hozzászólásodból ítélve. Én nem vagyok ellensége se a kutyáknak, de a kutyásoknak, de abban nem hiszek, hogy emberi módon lennének képesek felmérni és kezeli a különböző stresszhelyzeteket. Akármennyire szeretjük őket, tegyünk különbséget ember és állat között.

2011. ápr. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/120 anonim ***** válasza:
100%

Ki a halál mondta hogy emberekhez hasonlítom őket? :) A kérdés az volt kit szeretsz jobban. Ha valaki a kutyákat szereti jobban (amit nem írtam, hanem azt hogy egyformán a szeretteimmel) az még nem azt jelenti, hogy egy szintre emeli őket. Az ember és az állat két különböző dolog.

Az ismerőseiddel meg talán pont az a baj, hogy kényeztetik a kutyát. Látod megint képbe jön az 'azt hiszem' meg a téves elképzelések. Ilyenkor miért nem érdekes hogy a kutya nem ember? Hiszen az előbb pont te hangsúlyoztad. Akkor ilyenkor miért magukból indulnak ki, hogy mi lenne jó az állatnak. Engem meg leszólnak az emberek amiért szigorú vagyok a kutyáimmal és "uralkodom" felettük. Hát nem érdekes? Azon kívül lehetne még sorolni a lehetőségeket... Pl, hogyha tudják milyen a múltja akkor ne engedjék oda akárkihez, vagy vigyék rehabilitáló képzésre (mert ilyen is van). Drága? Nem is muszáj ilyen kutyát hazavinni. Stb, stb...

Azt meg megintcsak te hiszed hogy nem követtél el semmit. Attól még az állat gondolhatja máshogy.

Na de ne veszekedjünk ezen... Én nem mondtam hogy az állatokat mindenek felett szeretem, és azt hiszem kicsit jobban otthon vagyok a viselkedésük témájában mint te...

2011. ápr. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/120 anonim ***** válasza:
100%
Most gondolj bele... Ha valaki azt állítja hogy az állatokat jobban szereti mint az embereket akkor az nem vág egybe azzal hogy egy szintre emeli őket. Hisz ha nem szereti az embereket, akkor nem akar hozzájuk hasonlóval barátkozni... :) Én azért szeretem az állatokat mert az állatok érdekelnek. Nem valami pótlékot keresek. Nem akarom, hogy másra hasonlítsanak, azt akarom, hogy olyanok legyenek mint az állatok. Ha az emberek hiányoznának akkor azokat keresném. De belőlük pont elég aki eddig van nekem.
2011. ápr. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/120 anonim ***** válasza:
74%

Igenis fontos, hogy a kutya nem ember. Pontosan azt írtam, hogy ez teszi számomra félelmetessé a dolgot! Vagy direkt forgatod ki a szavaimat, vagy tényleg nem érted mit szeretnék mondani.

Nem értem, mit erőltetsz ezen az 'azt hiszed' témán. Nem hiszek semmit. TUDOM, hogy nem követtem el a kutya ellen semmit, mert álltam egy helyben és bámultam a világba, amikor nekem esett. Arról, hogy ő ebben valami fenyegetőt látott, nem tehetek.

Elhiszem neked, hogy sokkal jobban értesz hozzájuk, mint én! De a véleményedet el lehet mondani normális, kevésbé offenzív stílusban is. Sokkal jobban értékeltem volna, ha minden lealacsonyítás nélkül magyarázod el a dolgokat. Tényleg nem értem, mit vétettem, amiért rögtön támadni kellett. Leírtam az élményemet és hogy milyen kellemetlen érzésekkel járt ez számomra, erre megkaptam, hogy félidióta vagyok a hozzáállásom miatt és unintelligens az emberi fajhoz viszonyítva. Ezt nem érzem jogosnak.


Végezetül, ha még mindig maradtak téves elképzeléseim, nyugodtan javíts ki, bár az én életemnek egyelőre kevésbé képezik részét a kutyák és jelenleg nem tartoznak a fő érdeklődési körömbe. Minden bizonnyal ezt tehetjük felelőssé a tudatlanságomért. Való igaz, hogy felesleges a vita, ami- tulajdonképpen- nem is tudom miért alakult ki, ugyanis az elveink nem állnak szöges ellentétben egymással.

2011. ápr. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/120 anonim ***** válasza:
100%

'Büszkének kéne lennünk arra, hogy nem primitív kis szőrgolyók vagyunk, hanem gondolkodó emberek." Legfőképp ez a rész dühített fel, mert valakinek meg ez sértő... Az állatok képesek bántani minket. És? Az emberek is. Semmi nincs áldozat nélkül.

Fontos hogy az állat nem ember, ezt úgy értettem, hogy ennek ellenére teljesen természetesnek veszed, hogy az ismerősök kényeztették a rád támadó kutyát. Pedig ez pont egy része annak amikor tévesen emberként kezelik. És amiből baj lehet. És nem tudhatod mit követtél el. Lehet hogy az ember aki bántota piros ruhában volt, és te aznap piros ruhát vettél fel... Érted? Ennyi. Mit vársz tőle? Ő egy 3-4 éves gyermek szintjén van. NEM vagy hibás, de az nem jelenti azt hogy a kutya ok nélkül támad és hogy ő hibás.

2011. ápr. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/120 anonim ***** válasza:
100%
Általában véve az állatokat. Persze ez nem azt jelenti, hogy jobban szeretem a kutyámat, mint pl. az anyámat. :)
2011. ápr. 3. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/120 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el az összes választ, így bocsánat előre is, ha ismétlek.

Valaki jött a Gyulai kolbásszal és az ösztönnel. Azért egy kutyánál lehet tudni, hogy a kolbászt választja, mert az ösztöne hajtja, szerintem ez megbocsátható. ért utálni fogtok, de nekem még az is "megbocsátható", ha egy állat széttép valakit, ösztönösen cselekszik, védi magát.

Egy ember ettől független teljesen TUDATÁBAN van, ha gyilkol, ha mások életét megkeseríti, neki van VÁLASZTÁSI lehetősége, hogy most szereti-e a másikat vagy tönkreteszi az életét. Na, ez nem megbocsátható.


Nem választom az állatokat. De az embereket se, mert képesek csak úgy heccből is valakit bántani úgy, hogy gyomorgörccsel élje le az életét. Tisztelet a kivételnek persze, csak az emberi gonoszság határtalan, míg ugye az állat nem a lelkében élő sötétség miatt tesz meg számunkra rossz dolgokat.

2011. ápr. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/120 anonim ***** válasza:
80%

00:00


Amikor azt írtam, hogy primitív kis szőrgolyó, határozottam a csincsilláimra gondoltam :))) Esznek, isznak, alszanak- és esznek. Nagyon édesek és szeretem őket, de örülök, hogy nem csincsilla lettem. Mindössze ennyit szerettem volna mondani azzal a mondattal. Ha belegondolsz, a kutyák nem is annyira hasonlítanak szőrgolyókra... :))

2011. ápr. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/120 anonim ***** válasza:
100%

Az állatokat szeretem jobban általánosítva, de pl. tesómat jobban szeretem minden állatnál.:)


Viszont a papagájaimat jobban szeretem a keresztanyámnál.:)

És ez nem vicc.

2011. ápr. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!