Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem kéri meg a kezem?...

Miért nem kéri meg a kezem? Nem szeret eléggé, nem velem akar élni?

Figyelt kérdés
A barátommal 6 éve vagyunk együtt, én 25 vagyok, ő 27 lesz. Együtt élünk, közös lakásunk van, autónk, mindkettőnknek munkája. Eddig úgy volt, hogy nem kell papír, legalábbis 3-4 éve így gondoltam, és teljesen jól elvoltunk így. De én úgy gondolom, hogy vele szeretném leélni az életemet, nem mással. A legjobb barátnőm kezét 1,5 év után kérte meg a barátja és basszus, engem miért nem akar feleségül venni a barátom? Ez egészen idáig nem is zavart, de 6 év nem elég idő arra, hogy ez tisztázódjon? Ennyi idő után is odavan értem, másoknak folyton úgy beszél rólam, hogy én vagyok a tökéletes nő, nálam jobbat el sem képzelhetne, ezt hallom vissza a barátaitól. De én olyan boldog lennék, ha letérdelne elém és megkérné a kezemet és 2 éven belül anya lehetnék. Most jött el az az idő, amikor ezt hiányolom az életemből. Eddig szórakoztam, tengődtem, kalandoztam, de már kezd sok lenni és nekem ott van a barátom, aki egy szörnyen helyes figura, vele szeretném összekötni az életemet igazán. Ő bizonyos dolgokban még gyerekes, de nem hiszem, hogy ne tudna felnőni a feladathoz. Tudom, még fiatal vagyok, csak értitek..fura ez az egész. Én erre vágyom, viszont nem állhatok elé azzal, hogy "vegyél feleségül, mert már ideje lenne", én nem vagyok ilyen, inkább magamban őrlődöm. Szerintetek mit tegyek? Várjak türelmesen és ne foglalkozzam ezzel? Nem akarom kierőszakolni azt, hogy megkérjen, az nagyon szánalmas dolog lenne, és szarul érzeném magam tőle, szóval semmi ilyesmit nem akarok tenni. Tudom, hogy szeret, de olyan rossz, hogy úgy érzem ezáltal, hogy lehet, nem is velem akar élni.
2011. ápr. 3. 00:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
"Szeretném, ha összeházasodnánk" - ezt mondanám
2011. ápr. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Finoman vagy nyiltan közöld vele hogy te vágysz az esküvöre egy biztosabb jövöre ne légy erőszakos de nyiltan megmondhatod mit akkarsz ha nem akkar elkötelezödni mondja meg nyiltan felnötek vagytok lehet nyiltan beszélni.
2011. ápr. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%
Én pedig nem mondanék semmit a helyedben.Ez vagy jön magától belőle, de kierőszakolni nem szabad.Hasonló kapcsiban voltunk mi is a férjemmel, mint most ti és az én férjemnek sem jött magától a dolog(mert egy mulya p.cs)én rákérdeztem, hogy ő hogy képzelte el a mi életünket a későbbiekben(5 évnyi udvarlás után), erre ő azt mondta, hogy ő már rég feleségül vett volna csak mivel sokba kerül a lagzi, azért várt ilyen sokáig.Na ez volt részéről a hivatalos lánykérés.Mai napig hiányérzetem van etéren.Ha rákérdezel, neked is az lesz.De nem biztos.
2011. ápr. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%
Megállapodtatok, hogy papír nélkül is együtt lehettek. Mi változott?
2011. ápr. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

"nem velem akar élni?"

"Együtt élünk"


Nemcsak hogy együtt akar veled élni, de már együtt is éltek.

2011. ápr. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

"Eddig úgy volt, hogy nem kell papír, legalábbis 3-4 éve így gondoltam, és teljesen jól elvoltunk így."


Nem értem mit akarsz, ha ebben állapodtatok meg.

Az, hogy közben neked megváltozott a véleményed, egy dolog, de szerintem a párod sem gondolatolvasó.

Őrlődsz magadban még egy ideig, aztán mikor eleget őrlődtél és megunod, akkor kiakadsz és leüvöltöd a fejét, amiért nem akar elvenni, ő meg majd csak pislog ott, hogy ugyan miből kellett volna tudnia, hogy te már másképp gondolkozol?!

Vezesd rá. Ha filmet néztek, sóhajtozz a lánykéréses esküvős jelenetek alatt, hogy milyen szép. Vagy valami hasonló. Nem tudom, még nem csináltam ilyet :) De neked kell rávezetned, vagy megmondanád, hogy már másképp gondolkozol.

2011. ápr. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
33%
Szerintem hagyd rá a dolgot, én pl. ellenzem a házasságot. Volt egy 5 éves kapcsolatom, és amikor el akartam jegyezni, akkor hagyott el. A házasság az csak egy papír, de ha véletlenül kiderülne nem az igazi akkor, baromi nehéz belőle kilábalni. Papír ide vagy oda, ha akar úgy is meg fog csalni, ezen egy papír és két gyűrű nem oszt nem szoroz. Nekem a havi bevételemből lehetne egy lagzit tartani, de felesleges, sőt sznob szokásnak tartom! Esküvői ruha, meg fotók, meg minden szar, csak irigyeljék a csajt a barátnői amiért micsoda lagzit csaptak. Felesleges az egész, min változtat a dolog? Veled van és kész...
2011. ápr. 3. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
49%

Legyél türelmes és várj. Nem érdemes ilyen "anyagi vágyakkal" elrontani egy szép kapcsolatot.

Szerelmet, Egészséget! :)

2011. ápr. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%
Kérd meg a kezét te. :) Csinálsz egy meghitt, romantikus vacsorát, aztán odaállsz elé: "Veled képzelem el a hátralévő életemet. Bla bla bla...Elveszel feleségül?"
2011. ápr. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%

manapság már nem fura, ha 1 nő kéri meg a pasi kezét,

DE! nem ösztönzés céljából mondtam de írtad, hogy ő még gyerekes szóval neki még nem ért véget ez a " tengődés korszak " szóval adj még neki pár évet, férfiak később érnek sose feledd..

2011. ápr. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!