Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem kéri meg a kezem?...

Miért nem kéri meg a kezem? Nem szeret eléggé, nem velem akar élni?

Figyelt kérdés
A barátommal 6 éve vagyunk együtt, én 25 vagyok, ő 27 lesz. Együtt élünk, közös lakásunk van, autónk, mindkettőnknek munkája. Eddig úgy volt, hogy nem kell papír, legalábbis 3-4 éve így gondoltam, és teljesen jól elvoltunk így. De én úgy gondolom, hogy vele szeretném leélni az életemet, nem mással. A legjobb barátnőm kezét 1,5 év után kérte meg a barátja és basszus, engem miért nem akar feleségül venni a barátom? Ez egészen idáig nem is zavart, de 6 év nem elég idő arra, hogy ez tisztázódjon? Ennyi idő után is odavan értem, másoknak folyton úgy beszél rólam, hogy én vagyok a tökéletes nő, nálam jobbat el sem képzelhetne, ezt hallom vissza a barátaitól. De én olyan boldog lennék, ha letérdelne elém és megkérné a kezemet és 2 éven belül anya lehetnék. Most jött el az az idő, amikor ezt hiányolom az életemből. Eddig szórakoztam, tengődtem, kalandoztam, de már kezd sok lenni és nekem ott van a barátom, aki egy szörnyen helyes figura, vele szeretném összekötni az életemet igazán. Ő bizonyos dolgokban még gyerekes, de nem hiszem, hogy ne tudna felnőni a feladathoz. Tudom, még fiatal vagyok, csak értitek..fura ez az egész. Én erre vágyom, viszont nem állhatok elé azzal, hogy "vegyél feleségül, mert már ideje lenne", én nem vagyok ilyen, inkább magamban őrlődöm. Szerintetek mit tegyek? Várjak türelmesen és ne foglalkozzam ezzel? Nem akarom kierőszakolni azt, hogy megkérjen, az nagyon szánalmas dolog lenne, és szarul érzeném magam tőle, szóval semmi ilyesmit nem akarok tenni. Tudom, hogy szeret, de olyan rossz, hogy úgy érzem ezáltal, hogy lehet, nem is velem akar élni.
2011. ápr. 3. 00:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
71%

pont édesanyámmal erről beszélgettünk tegnap.

1-1,5 együttélés után a két félnek el kell tudni dönteni, hogy együtt kívánják elélni az életüket, vagy sem. minden más időhúzás!

elmesélte egy kollégája történetét, aki veled volt egykorú. 7 évig volt a barátjával, akinek az istenért nem fordult meg a fejében a házasság. Szakítottak, a lány annyira kesergett, hogy még az anyám, a főnöke is észrevette és elbeszélgettek. Biztatta a lányt, hogy jól döntött, ld. 2. mondatom. A lány félév után összejött egy másik sráccal, 1 évre rá összeházasodtak és most van 3 gyerekük és boldogok.

Aki 1,5 év együttélés alatt nem dönt, az vagy nem téged akar egész életében, vagy házasodni nem akar még jóideig.

Mivel tiköztetek volt egy "megállapodás", hogy nem kell papír, ezért én úgy gondolom, hogy jelezned kéne neki, hogy nálad ez változott, megnézni, hogy miként reagál, és után annak megfelelően dönteni.

Sok sikert!

2011. ápr. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
33%
00:46. milyen jó lehet a férjednek veled, ha mulya p*csnek titulálod.
2011. ápr. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
76%
Mi 14 éve élünk együtt. Időnként felmerül a téma, tisztán és érthetően tudtára adom, h hozzámennék, aztán semmi nem történik. Béna pasik...
2011. ápr. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem pedig még most tanuld meg, hogy a pasik nem gondolat olvasók és a kommunikáció a legjobb módszer arra, hogy kifejezzük a vágyainkat. Ne rontsd el a jó kapcsolatodat azzal, hogy ezen elkezdesz magadban örlődni, egyre jobban belespanolod magad a dologba és a végén már totál kikészülsz miatta (sok nő pörög bele ebbe teljesen), a párod meg mindeközben semmit sem sejt. Csak majd a végén a kirohanásodra fog nagy szemekkel pislogni.

Mindezt mondom úgy, hogy nő vagyok.

Amúgy nem csak az a módszer van, hogy "Vegyél el feleségül", finomabban is rá lehet vezetni, de több értelme van ennek, mint csendben várni.

2011. ápr. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ő még mindig azt hiszi, hogy te megelégszel az élettársi kapcsolattal és nem kell papír. Beszéltetek erről azóta? Ha nem, akkor lehet hogy eszébe sem jut a házasság, hiszen jó az papír nélkül is.

Tényleg simán működhet házasság nélkül, szomszédaink 20 éve élnek így, van egy 17 és egy 14 éves közös lányuk, boldog család.


De azt is megértem hogy esküvőt akarsz, én is szeretnék majd feleség lenni, hiába mondják hogy az csak egy papír. Viszont akkor szerintem utalj rá valahogy, hogy leessen neki.

Lehet viccesen - filmet néztek, esküvői jelenet, te meg: "ha majd én egyszer férjhez megyek,..."


A gyereket is szóba hozhatod. Hogy hamarosan szeretnél. Ez még nem azt jelenti, hogy kényszeríted a lánykérésre, hiszen lehet, hogy ő a gyereket is házasság nélkül képzeli. Ha beleegyezik, hogy oké, jöhet a gyerek, de nem kéri meg a kezed, akkor bizony ez a helyzet, és ha nem mondod el neki hogy te esküvőt akarsz, magától nem fog rájönni.

2011. ápr. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Finoman elmondhatod a véleményed meg,hogy te mit szeretnél mit vársz ettől a kapcsolattól pl:házaság,gyerek..stb..,írtad is hogy nem akarsz erőszakos lenni épp ezért ennyit mondj el neki aztán majd csak alakul valahogy,remélem:-).Te csak tovább akarsz lépni és ez jó:-)

De attól.hogy nem kér meg még szeret ezt te is tudod :-)

2011. ápr. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Én igazából nem értem a köntörfalazást a témában. A fél mondatot egy férfi legtöbbször ugyanúgy nem érti meg, mint az utalásokat. Az egyenes beszéd a legjobb.

Én is megbeszéltem a párommal, hogy mik a jövőbeli céljai és tervei, hogy tudjuk. Ezek nélkül nem is lehet hosszú távra tervezni kapcsolatot.


Egyszerűen beszéld meg vele, hogy eddig nem vágytál rá, de az utóbbi időben úgy érzed, hogy szeretnél majd egyszer a felesége lenni. Ő mit gondol erről? Szépen le lehet tisztázni, hogy csak beszélgetni akarsz a dologról és semmilyen kötelezettséggel ez nem jár az Ő részéről. Nem azt akarod kihozni a beszélgetésből, hogy márpedig holnap menjen el egy gyűrűért.


Ezt tök jól meg lehet beszélni egyenesen. Utalásokkal tényleg semmire nem lehet menni. A kérdezők között is van aki 14 éve utalgat..nem is ment vele semmire.

2011. ápr. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Mivel te magad írtad, hogy úgy volt papír nélkül is ellesztek neki valószínű fogalma nincs róla, hogy mit szeretnél. Üljetek le beszélgetni a terveitekről, mond el neki, hogy te hamarosan családot szeretnél, és úgy képzeled, hogy a férjednek szeretnél gyereket szülni. Kérdezd meg ő mit akar, ezekből fogja venni a lapot. Ha ezek után sincs kedve házasodni, akkor peched van, mert együttéltek, elvan a tökéletes kényelemben minden elkötelezettség nélkül. Szerintem minél több idő telik el a házasság nélküli együttélésben, annál kevésbé valószínű, hogy a férfi valamikor is házasodni akar, hiszen látja ígyis jó így is működik, és még mindig egyszerűbb így lelépni, mint válni. Remélem te nem jársz így és tényleg csak azért nem kért meg eddig, mert azt hiszi papír nélkül vagy boldog.
2011. ápr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! Igazatok van, szerintem is az a helyzet, hogy eddig úgy gondolta, én jól érzem magam így, és akkor Ő is elvan. Beszélni fogok vele erről, nem akarok kétértelmű mondatokat elejteni akár több éven át, csak hogy rájöjjön, mit szeretnék. Megmondom neki, hogy én szeretem Őt, és vele tervezem a jövőmet, de én házasságba szeretnék gyereket, szeretném egy ideig élvezni vele az újdonsült házaséletet, mielőtt gyereket szülök. Nem bántásból, de elég bamba néha, nem nagyon szereti a bonyolult dolgokat, szóval szerintem nem gondolkodott el azon, hogy mi van, ha én már megváltoztattam az eddigi elképzeléseimet.
2011. ápr. 3. 13:19
 20/20 anonim ***** válasza:
na beszéltél vele? :)
2011. ápr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!