Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek hatással...

Hogyan lehetek hatással anyukámra?

Figyelt kérdés

Anyukám a negatív gondolkodás mintapéldája... így engem is és testvéreimet is erre nevelt, ráadásul nagyon rossz kapcsolat alakult ki köztünk.

Saját elmélkedés, könyvek, internetes cikkek, fórumok segítségével én már "átneveltem" magam. Teljesen pozitívan gondolkodom, leszoktam az önsajnálatról és van önbizalmam. Anyukámmal is javult a kapcsolatunk, de valami zavar.

Édesanyám máig is sajnáltatja magát. Folyton. Amikor fáradt akkor nyilván többet, néha viszont egy kis ideig leáll. Folyamatosan arról rinyál, hogy milyen rossz élete van. Ez azért idegesít engem, mert csodálatos lehetőségekkel van körülvéve.

Apám elég jól keres, Budapesten a második kerületben lakunk, nagyon szép környéken, lakóparkos társasházban. Balatonon nyaralónk van. Egészségesek vagyunk. Anyukám szemészorovs, amire szerintem büszke lehetne. Egy normális ember önbecsülésén biztos sokat dobna az a tudat, hogy nap mint nap embereken segít. Ráadásul csak napi 6 órát dolgozik.

Tehát engem néha az őrületbe kerget, hogy ilyen körülmények mellett rengeteget rinyál. Roppant idegesítő. Hogyan tudnék rá hatással lenni?


2011. ápr. 3. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Keress neki egy pszichológust. Mondd neki, hogy vagy változtat, vagy senki nem fogja szeretni, mert egy kicsit fárasztó mindig az önsajnálkozását hallgatni. Az én anyám pl. tök keveset keresett, egyedül nevelt, mégsem siránkozott folyton, inkább a megoldáson törte a fejét. Meg még most is ilyen. Ne legyen gyenge, mert a gyengék nem előrébb viszik a fejlődést, hanem hátráltatják. Darwin-természetes szelekció.
2011. ápr. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerinted anyukadnak boldognak kellene lenni, mert hat hogy mindenetek meg van. Sajnos a depresszio nem logikus. Elojon az minden szituba, csaladba. Anyukadnak profi segitsegre van szuksege, hiaba orvos O is.
2011. ápr. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

első: teljesen igazad van. Egy átlag bolti eladónak jobb a kisugárzása.

De még mindig nem tiszta, hogyan csináljam.

"Szia, tököm tele van azzal, hogy folyton sajnáltatod magad. Segítségre van szükséged, menj el pszichológushoz, mert az őrültbe kergetsz." Így kéne?

Még van pár ötletem:

Pl egyik sajnálkozási rohamánál közbevágni: "Tulajdonképpen mi is a problémád az életben?" és elbeszélgetni vele, rávilágítani a lehetőségeire.

Harmadik kicsit talán durva, de kiparodizálni. "A következő öt percben sajnálni foglak. XY szerény körülmények között élt..." és komikusan elmondani, hogy milyen szar élete van. Ez elég durva, de talán kinyitná a szemét.

2011. ápr. 3. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!