Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragszom anyukámra?

Jogosan haragszom anyukámra?

Figyelt kérdés
Haragszik rám,mert lefeküdtem a barátommal (kb.5 hónapnyi járás után) .18 éves vagyok! majd megpofozott, mert ott akartam aludni nála..nagy baj ha 18 évesen ilyet kérek? erre ő azzal érvel ,hogy még nem vagyok a felesége,miért kéne vele aludnom. Csak egy ártatlan együtt alvásról lett volna szó.
2011. aug. 30. 01:27
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Anyud nem bírja felfogni a korodat.Értesd meg vele hogy te 18vagy és igen jogosan haragszol.:)Sok sikert!
2011. aug. 30. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem neki van igaza. Nem értem, h ezen mit kell annyira tiltani. Igazán megbízhatna már annyira benned, h tudsz védekezni stb, akkor meg mit félt annyira? Sosem értettem az ilyen szülőket
2011. aug. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

18 évesen jogilag is felnőtt lettél, az állam által biztosított jogod, hogy azzal szexelj, akivel akarsz, cigarettát és alkoholt vásárolhass és választójogoddal élve szavazhass.


Ezzel együtt az is jár, hogy immár te vagy a felelős a tetteidért, ha teherbe esel a te dolgod, és ha cserben hagynak, az is a te dolgod.


A szülő meg melléállhat a gyereke mellé, vagy félreállhat az útjából. Ennyiben kimerül a lehetősége.

2011. aug. 30. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%

Hát jogilag tényleg 18 évesen lesz felnőtt az ember pszichológiailag pedig csak 21 évesen.

Amúgy a kamaszkor is 12-14 évtől 18-19 éves korig tart.

Ahogy írsz (ahogy fogalmazol és amit írsz) abból az derül ki hogy te még valószínű kamasz vagy. Hallgass anyádra! Tudom nehéz de ő szinte biztos hogy komolyan figyelembe veszi az érdekeid.

2011. aug. 30. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
51%
Próbáld meg az ő szemszögéből nézni a helyzetet! Te örülnél, ha a lányod 18 évesen teherbe esne? Édesanyád szerintem ettől félt. Szép a szerelem, de egy korán jött kisgyerek teljesen megváloztatja az életedet, a lehetőségeidet. S ugyebár arról is sokszor hallani, hogy a srác, ha bepottyant a baba, szépen lelépett. Másrészt - szerintem TE is tudod - ártatlan együtt alvás nincs :-)
2011. aug. 30. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem igazad van. Nem azért, mert jogilag felnőtt vagy, hanem azért, mert ebben a korban természetes igényeid vannak. Oké, hogy anyukád félt, én is féltem a fiamat, de értelmes tizenéveseknél nem egyenes következménye a szexnek a teherbe esés. Én legalábbis el tudtam kerülni ennyi idős koromban. Az meg, hogy nem vagy a felesége... hát, inkább nem kommentálnám, anyukád le van maradva pár évtizeddel.
2011. aug. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Miért? az nem elég ártatlan ha nem esek teherbe?:) nem kell mindjárt arra gondolni! Egyáltalán nem fekszek le vele gyakran! és igenis tudunk vigyázni! Fogalmam sincs,hogy hogy értessem meg ezt anyuval. Azon meg,hogy nemvagyok a felesége...gondolom neki se engedték ,hogy a barátjával aludjon mikor fiatalabb volt :/
2011. aug. 30. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!