Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy zajlik nálatok a békülés-...

Hogy zajlik nálatok a békülés-megbeszélés?

Figyelt kérdés

Nem tudom, biztos nálunk nagy gond van mert párom nem hajlandó velem megbeszélni a problémáinkat. szerinte alszunk rá egyet, kettőt akár hármat és már nincs is gond :S

persze újra és újra feljön a probléma de ha megpróbálok leülni megbeszélni csak azt érem el, hogy elhúz máshova ahol "nem veszekednek vele" :S


2011. ápr. 3. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nagyon a megbeszélés híve vagyok. Sokszor, még arról is beszélek, amiről nem kéne. Viszonylag keveset veszekszünk, ilyenkor a párom rendszerint megsértődik. De nem sokáig tart, mert addig nem szállok le róla, amíg nem beszéljük meg a problémáinkat.
2011. ápr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem vagyunk veszekedős típusok, egyikünk sem, így egymással pláne nem. Ha netán mégis adódik valami, akkor kibeszéljük, egyikünk sem menekül előle, hanem próbáljuk minél előbb tisztázni, megbeszélni. Lefeküdni a legrosszabb úgy, ha nincs tisztázva a konfliktus..
2011. ápr. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%

A párodak tök igaza van már bocs.


Minek beszélni valamiről ha úgysem lehet megoldani?

A problémákat megoldani kell nem beszélni róluk.

Ha meg nem lehet megoldani akkor ott már gáz van akkor változtatni kell dolgokon.

2011. ápr. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

Előző, nem írtál valami nagyot.

Hogyan tudnák megoldani a problémát, ha nem beszélik meg, nem vesézik ki, hogyan kellene megoldani ? Persze, hogy így előjön ugyanaz ismét.

Én azt veszem észre egyre inkább, hogy a férfiak ilyenek, nem szeretik kibeszélni épp ahogy írod, eltelik egy két három nap, és elmúlt, mi pedig kiakarjuk vesézni, hogy segítsünk elkerülni a legközelebbi vitát.

Én ha ilyen van miután letelt a bizonyos három nap, utána szólok, hogy majd később szeretnék beszélni erről, nem veszekedni erről. Ilyenkor felkészül, nyugodtan áll hozzá, én is és sikerül. Azt nem mondom, hogy egyáltalán nem fordul elő újra hasonló vita, de ezen dolgozni kell nem egyszer, mert az ember nem tud csak úgy megváltozni elsőre, átmegy automatába egy idő után újra. Mint a gyerekeknél is többször kell mondani. Mondjuk nálunk azért ugyanaz a típusú vita nem igazán fordul elő.

Készítsd fel, hogy szeretnél egy beszélgetést, és nem vitát, csak szerinted megér a kapcsolatotoknak és neked ennyit a téma, hogy érezd, hogy értékelve vagy.

2011. ápr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát nálunk pont fordítva van. Én vagyok a lány, és a párom a megbeszélés híve, én viszont egyáltalán nem. Gyűlölöm a konfliktusokat, meg amúgy sem tudok vitatkozni. Én is a "később megbeszéljük" híve vagyok, és őszintén: a később általában soha. Mindketten nagyon makacs emberek vagyunk és tudom, TUDOM, hogy tök felesleges vitatkozni, úgysem ismeri el egyikünk sem, ha hibázott. Meg ő sokkal indulatosabb ilyenkor én meg megőrülök tőle, az idegesít fel, hogy ő ideges, meg ahogy beszél, ahogy affektál, egyszerűen fel tudnám pofozni. Nálam vannak dolgok, amikről nem tudok, és nem is akarok beszélni. Amúgy általában mindig belekezdünk a megbeszélésbe, én meg próbálom elterelni, az elején ment is most már szemfüles a Drága:)
2011. ápr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi általában sikeresen meg tudjuk oldani a problémáinkat,higgadt begbeszéléssel.Néha volt rá példa,hogy ha már nem tudott mit mondani a párom,akkor elkezdte,hogy hagyjam abba,mert szétrobban a feje,meg ő mennyire utál vitázni stb.Én ilyenkor igyekszem megőrizni a hidegvéremet és nyugodtan,nem kiabálva elmondom neki,hogy azzal nem oldodik meg a probléma ha a szőnyeg alá söpörjük,jobb ha egyszer és mindenkorra megvitatjuk és lezárjuk a dolgot,aztán mineden mehet tovább a maga megszokott rendjén és nem emésztik fel a kapcsolatunkat a lappango problémák.Ez általában beválik és sikerül zöldágra vergődnünk.
2011. ápr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!