Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után békülés? Lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után békülés? Lehet ebből jó? Fél éves közös baba, sok sok sérelem. Különböző életfelfogás, imádjuk a babát és egymás felé sem halt még ki teljesen az érzés.

Figyelt kérdés
2010. dec. 3. 14:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

1 szóval: Lehet.


Több szóval: Nehezen lehet, és akkor nagyon sok munka lesz vele. Nem árt, ha nagyon biztos vagy benne, hogy mindezt vállalod, és a másik fél sem csak egy rövidke fellángolásban van. Ez egy nagyon érdekes helyzet és biztosan nagyon sokat lehet belőle tanulni mindkettőtöknek. Én belevágnék, de nagyon nagy bátorság kell hozzá.

2010. dec. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de nem lesz könnyű
2010. dec. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
H szeretitek egymást, és ti szeretnétek megpróbálni, akkor rajta. Én 3× kezdetem újra a párommal. Igaz, hogy felmelegítve csak a káposzta jó, de ma már látom a hosszú boldog évek távlatából, hogy mi volt a baj. Volt hiba mindkettőnk részéről bőven. Az tolsónak úgy futottunk neki, hogy ha ez nem jön össze, soha többet em bántjuk egymást, szép csendben kilépünk egymás életéből. és láss csodát boldogabbak vagyunk mint valaha. Pedig sérelem aztán volt nálunk is bőven. Itt vagyunk példának, hogy talán sikerülhet.
2010. dec. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Kriszti83 ***** válasza:
100%
Lehetséges, de nagyon sok energiát igényel a kapcsolat helyrehozása. Az idő majd eldönti, drukkolok!
2010. dec. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi mondjuk házasság és gyerek nélkül vágtunk bele újra, év együttélés után 4 évig külön és most már 6 éve együtt. Azóta lett két gyermekünk is, bizton állíthatom, hogy rendben van a kapcsolatunk. Rengeteg energiát kell a kapcsolatba belefektetni. Mi azt csináltuk, hogy leírtuk egy papírra, hogy nekünk mi nem volt jó, mit nem szeretnénk, a végén már banális dolgokat írtunk, hogy ne hagyja elől a zokniját vagy ő írta, hogy szeretne többször rakott krumplit enni. De az elején komoly dolgok voltak nagyon. Az újrakezdés első 3-4 hónapjában többször elővettük a papírt, ha úgy éreztük a másik nem tartotta be a leírtakat, és lehetett lobogtatni, hogy látod, ez itt van, le van írva, mégsem érzem ,hogy betartottad volna. Így veszekedés nélkül túljutottunk a sarkalatos pontokon. Figyeltünk egymásra, ez nagyon fontos. Az érzelmek nálunk sem múltak el, ezért is lehetett újra kezdeni.
2010. dec. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Párterápiára kezdtünk járni. Igazából ott nem mondanak semmit. Mi felsebezzük magunkat a múlt félelmein, utána meg nem beszélgetünk magunkról. Minden nap jön a gyerekhez, de mintha róla szólna és nem a kapcsolatról. Azt mondta nem a gyerek miatt szeretné ezt, mégsem látom benne a hajlandóságot, hogy lépjen. Bár hete megy ez a folyamat. Én vagyok túl gyors? Több idő kell ehhez?
2010. dec. 3. 14:24
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb, hogy a sérelmeken tudjatok túllépni. Ha bármelyikőtök is akar még vele foglalkozni, akkor nincs esély. Ha ezek felejthetők, akkor nehezen de van.
2010. dec. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
Én is ebbe voltam pár éve!Majdnem vállás egy "K" miatt.Én voltam a szenvedö ártatlan s közös gyerekeink.Miután végetért a lamúr visszakönyörögte magát.Sok sérelem(aki a legtöbbet ártott nekem életembe),de az érzések nemhaltak ki bennünk azthittem menni fog-ezért visszafogadtam!Semmit nem változott(csak megigérte amikre vágytam).Óriási hiba volt!Ami nem megy nemszabad újra kezdeni soha!Mert senki sem változik.Ahogy a mondás tartja:fogadd el a másikat úgy ahogy van.Ha ez nem megy?Akkor egyszerü keresni kell olyat aki megfelel.Kár eltölteni egy életet boldogtalanul.A sérelmek visszajönnek minden negativ dolognál!Ha különbözik az életfelfogás abbol sose lehet jó kapcsolat.Mert 1 jó kapcsolathoz épp hogy tul sok mindennek kell egyeznie a 2 emberben.
2010. dec. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok újra.


Ami a legfontosabb: a tisztelet. Ha azt nem érzel iránta, a többi nem fog működni. A szeretet (mint cselekvés) elhatározás kérdése. Az érzelmek megjöhetnek út közben. Tisztelni viszont alapból kell a másikat. Hinni kell benne, elismerni, hogy joga van olyannak lenni, amilyen most.

2010. dec. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Az én véleményem az, hogy nem érdemes.

Azért, mert rengeteg olyan férfi él a világon, de nézzük csak Magyarországot, akivel boldog kapcsolatban tudnál élni. Szerintem nincs nagy Ő. Nem kell egynél leragadni (bocs a csúnya kifejezésért), ha nem működik köztetek valami. Lehet, hogy haragszol a férjedre, sőt, súlyos sebeket ejtett rajtad, Te is biztos adsz okot az ő haragjára. Az emberek egy kapcsolatban olyanok, mint két vegyület, vagy feloldódnak, vagy marják egymást, vágyva arra, hogy egyszer valamelyik oldódik. Ha nem megy, nem is fog később sem. Más kapcsolatban lehet, hogy ő sem követ el olyan hibákat, mint nálad, és Te sem követsz el olyanokat, mint nála. A helyedben időt adnék magamnak a regenerációra testileg és lelkileg, majd ha rendbejöttem, adnék esélyt másnak.

A túl sok seb pedig- hát nem hiszem, hogy be tud gyógyulni. Mint egy régi csonttörés, beforr ugyan, mert úgy "célszerű", de ha változik az időjárás, sajogni aztán tud. Hát még ha mégegyszer eltörik, utána "nem tudsz majd lábraállni",szigorúan metaforaként értelmezve.

Ezért tanácsoltam, hogy keress (vagy ne is keress, megtalál), vagy adj esélyt másnak. Kezdj el randizgatni, akár interneten ismerkedni (ha kész vagy rá), akár elmenni szórakozni barátnőkkel, kicsire addig vigyáz a nagymama. Én újra felfedezném önmagam, Te miért maradnál meg egy régi sablonban, ami nem volt jó régen sem?

2010. dec. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!