Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincsenek barátaim, nem bízok...

Nincsenek barátaim, nem bízok senkiben. Van más is hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Régebben 2 nagyon jó barátnőm is "hátba támadott", akkor dühös voltam, azt mondtam nem is kellenek barátok, mert úgyis csak átvernek. Ez odáig jutott, hogy most már nem tudok barátkozni, mert egyszerűen nem bízok meg senkiben. Távolságtartó vagyok az emberekkel, hiába próbálkozok, nem sikerül közel engednem magamhoz senkit. Mivel egy kis faluban lakom, nem is nagyon van választási lehetőség, itt mindenki ismer mindenkit. Magányos vagyok, más is van így? Ilyen akarom is, nem is helyzet, mert szeretnék barátkozni, de itt mindenki pletykál, és utálkozik, ilyen barátokat nem akarok. Remélem érthető nagyjából, igazából én sem tudom mi lenne jó.
2011. ápr. 4. 17:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló helyzetben voltam még egy pár hónapja, bár nekem nem volt annyira rossz mint neked. Barátok mindenkinek kellenek, mert különben erős idegzet kell minden gond megoldásához. szerintem jól teszed, hogy nem tisztelsz meg mindenkit a bizalmaddal, attól vagy különleges hogy vannak titkaid. Próbálj meg barátkozni, legyél jófej, de az emberekben csak annyira bízz, amennyire ismered őket:S. Lassan avasd csak be őket a bizalmadba.

"Az igaz barát akkor jön amikor mindenki más megy."

Remélem segítettem

2011. ápr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 tetris ***** válasza:
70%

Ezzel a magatartással csak magaddal szúrsz ki. Mindenkinek szüksége van társakra, barátokra. Attól, hogy csalódást okozott két barátnő, még nem kellene általánosítani. Az ember az élete során sok barátra tehet szert, de hogy ezek közül ki az igazi barát, az sok-sok év, és sok-sok tapasztalat útján derül ki. Ez a két lány megbántott, tehát nem igaz barátok, de azért havernőnek még jók lennének.

EGyébként pedig másutt is szert tehetsz barátokra, nemcsak a faluban, vagy suliban. Vegyél részt közösségi összejöveteleken, néptánc, színjátszás, könyvtár, ilyenek. Ott is lehet ám barátkozni. De az nem megoldás, ha teljesen begubózol, és senkit sem engedsz közel magadhoz.

2011. ápr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a helyzet, de én ezt a fővárosban adom elő.

Valahol bennem van a vágy, hogy legyenek barátaim, de igazából csak idegesít mindenki. Van 1-2 haverom, de ők is inkább email haverok.

Amúgy sem voltam soha az a lelkizős-beszélgetős fajta, ha lenne kivel, akkor sem osztanám meg, mert mi köze hozzá bárkinek is?!

2011. ápr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem ilyen buta, gyerekes megbántásról van szó, amikor azt mondom, hogy a két csaj megbántott. Nem gyerek vagyok már.

Az a baj, hogy ez már kb 2,5 éve megy, annyira megszoktam, hogy egyedül vagyok, hogy azt sem tudom, hogy kezdjek az egészhez. Hétköznap dolgozom, barátom van, de vele nem járunk sehova, mert ő is olyan otthonülős típus. Nekem ugye nincs kivel mennem, és ismerkedni sem nagyon van alkalmam. Ha 1-2 órát is van olyan helyzet, ahol ismerkednék, igazából nem élvezem a lányok társaságát, kicsit félek, vagy én nem is tudom, és már nem is érzem jól magam. Ellenben fiúkkal nagyon jól elbeszélgetek, viszont velük azért vagyok távolságtartó, nehogy a barátnőjük, vagy ők maguk azt gondolják, hogy akarok valamit. Nem tudom, hogy kezdjek neki a változtatásnak. Nagyon sokáig arról szóltak/nak a napjaim, hogy reggeltől munka, aztán itthoni dolgok, délután, este elvagyok magamban, vagy a párommal.

2011. ápr. 4. 17:57
 5/13 anonim ***** válasza:
Én meg mindig túl őszinte és bizalmas vagyok és sokan ezzel élnek vissza. Elegem van nekem is az emberekből, de tudom, hogy nekem is rengeteget kell változnom.
2011. ápr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudod én dettó ugyanebbe a helyzetbe vagyok!!!Engem is a legjobb barátnőm támadott hátba,amit talán sosem fogok kiheverni!!!Sőt a legtöbb "barátjelöltnek"csak addig kellettem még jól kihazsnáltak!!!!Amikor ezekre a dolgokra rájöttem,ugy döntöttem hogy nincs is szükségem ilyen emberekre!!!Nehéz..de inkább így,minthogy csalódjak mégegyszer egy nagyot!!!!Azóta én is tök távolságtartó vagyok..és nem lehet beférkőzni a bizalmamba!!ez van!ne izgulj,nem vagy egyedül!!!!
2011. ápr. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én is azt hittem jobb így, néha még mindig így hiszem, viszont vannak pillanatok, amikor hiányzik 1-2 jó barát.
2011. ápr. 4. 18:26
 8/13 anonim ***** válasza:
Többen vannak mint hinnéd!Nyugi én már csak 4 éve vagyok így!
2011. ápr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És Rád nem jön néha Rád ez.., hogy hiányzik valaki az életedből?
2011. ápr. 4. 18:43
 10/13 anonim ***** válasza:
de nagyonis de nem tudok mit csinálni amíg nem kerülök másik környeztbe majd csak lesz vhogy vagy megszokom v megszökök!Tudod 4 év után már feladtam!
2011. ápr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!