Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek, ha az...

Szerintetek mit tegyek, ha az apukám élettársa állandóan belémköt?

Figyelt kérdés
Szerintetek mit tegyek, ha az apukám élettársa állandóan belém köt? Például februárban nem mentem el az unokatesóm farsangjára, mert nem éreztem jól magam, erre az apukámnak az élettársa azt mondta, hogy akkor ő sem megy el az én farsangomra! Meg nem rég vettem egy szép ünneplős cipőt 3000 forintér(tudom kicsit drága) erre az apukámnak az élettársa állandóan azt mondogatta, hogy milyen drága ez a cipő(de ha az anyukám adott rá 3500 forintot?) Annyira félek, hogy újra belémköt, hogy el sem merek menni ezen a hétvégén apukámhoz! Szerintetek mit tegyek?
2011. ápr. 5. 18:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Apukáddal beszéld meg ezt a dolgot. A cipős dologról meg annyit, hogy anyukáddal élsz, ő adta rá a pénzt. Apukád élettársa minek szól ebbe bele?
2011. ápr. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
86%
szerintem 3000 forint igen kevés egy kettő meg az üneplő cipőt nem csak egyszer lehet hordan szóval azt máskor is feltudod majd venni nem csak arra a farsangra amúgy meg nem gondolkodtál arról hogy leüljél apukádal és az élettársával beszélgetni? mert lehet hogy úgy meglehetne oldani a problémát
2011. ápr. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Szerintem beszélj apukáddal és mond meg neki hogy nem szimpi a barátnője. meséld el neki hogy miket szokott mondani és így. Vagy kérd meg őt hogy ne otthon találkozzatok hanem menyetek el egy fagyizóba vagy valahova ahol csak ketten lehettek! :)
2011. ápr. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt drága a cipő 3ezer forintért!

Semmi köze hozzá, hogy ha édesanyáddal élsz, és ad rá pénzt, hogy mit veszel magadnak és mit nem. Az édesanyád mondhatja, de ő nem! Én megtépném, ha a gyerekem elmenne az apjához és az új anyuka a gyerekemet szekálná! Csak egyszer próbálná meg, garantáltan többet nem! Szerintem ne menj el apukádhoz ezen a hétvégén. Ha megkérdezi hogy miért nem akarsz, mondd el hogy miért nem. Kell egy kis gondolkodási idő neki, hogy rájöjjön, nincsen ez rendjén. Egyébként a hétvége kihagyása után, elmennék természetesen hozzá, de levegőnek nézném a szipirtyót!

2011. ápr. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

pfff én biztos nem hagynám! Ki ő neked? Senki, csak egy nő akivel apukád él. Mi jogon pofázik neked? Talán az anyád? Nem!!

Én régen mikor a tanárom bántott valamiért, jogtalanul persze, akkor azt mondtam neki: "nekem egyetlen egy ember dirigálhat, és az nem más, mint az édesanyám, rajta kívül engem ne oktasson senki, és ne kössön belém igazságtalanul. Van, aki neveljen engem, köszönöm szépen"


igaz kaptam érte egy osztályfőnökit, de jól esett neki megmondani, mert egy olyan tanár volt, aki mindenkibe belekötött, csak mások nem mertek szólni, hanem a háta mögött ugattak. Egy ideig én is ezt tettem, de betelt a pohár.

Tehát, én ezt mondanám neki az biztos.


És mi az a 3000ft egy szép cipőért? Nehogy már sokallja, mikor mások tizenezrekért vásárolnak cipőt pfff


23L

2011. ápr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne engedd, hogy szekàljon. Nagyon aranyos vagy, hogy azt irtad 3000 Ft.-os cipõ dràga. Egyàltalàn nem dràga!

En nem mennék addig, amig apukàd nem neveli meg az élettàrsàt.

Semmi köze hozzàd!

2011. ápr. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 kisnita ***** válasza:
100%
Ülj le Apukáddal kettesben és beszéljétek meg, ha úgy gondolod akkor hármasban a barátnőjével is megbeszélhetitek. Mond el nyugodtan, hogy mi bánt és min szeretnél változtatni, de tiszteletlen semmiképpen ne legyél Apukád barátnőjével. Egyrészt mert illetlenség, másrészt pedig ha Apukád ezt látja rajtad akkor a barátnőjének fog igazat adni akkor is ha neked van igazad! Szóval csak okosan! Aranyos lány lehetsz, nem lesz itt gond szerintem.:)
2011. ápr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De az a baj, hogy apukámnak nem merem elmondani, mert nem akarom apukám boldogságát tönkretenni! Tavaly nyáron még apukám élettársa haza is küldött, mert nem álltak jól anyagilag, de amikor én mondtam neki, hogy én nem akarok még haza menni ő erre azt mondta, hogy nem baj majd még jössz máskor, úgy is eleget vagy itt, és a mamám is kiállt mellettem, de amikor apukám élettársa ezeket a szavakat mondta, akkor apukám hallgatott mint a sír, és ahelyett, hogy kiállt volna a saját lánya mellett inkább hallgatott, hát ennyit érek neki, még a nevelőapukám is többet törődik velem, mint az igazi apám!
2011. ápr. 5. 19:02
 9/13 anonim ***** válasza:
Nyugodtan beszéld csak meg apukáddal,hogy ez a dolog zavar téged.Ettől szerintem nem fogod elrontani a boldogságát.Ha az előbbiért is hallgatott akkor valószínűleg ezt is elengedi a füle mögött...de egy próbát megér:)Sok sikert!
2011. ápr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. ápr. 5. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!