Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 24-hetes kismama vagyok!...

24-hetes kismama vagyok! Anyukámnál lakunk a párommal! Közös kaja rezsi! Ti mennyivel szálnátok be? Ti hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés
Arra gondoklok,hogy mi havi 50-ezret adunk bele!szerintetek elég? Van még valaki igy?
2009. febr. 28. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
hát, szerintem 2 emberre 50eFt kevés közös kajára, rezsire, stb. de mindez inkább azon múlik, hogy állapodtok meg.
2009. febr. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Anyunak adom az 50-et és ö vásárol ö ossza be.Vagy szerinted hogyan lehetne másként csinálni,hogy mindenkinek jó legyen?
2009. febr. 28. 09:09
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Először is a rezsit ki lehet számolni,hogy mennyi jut egy főre. Vagyis adjátok össze és osszátok el 3mal. Így tudjátok majd mennyi esik a rezsiből rátok. S kajapénznél is szerintem is kevés amit adtok. Nem tudom összesen mennyi a jövedelem, de ha megszületik a pici tuti kevés lesz.
2009. febr. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

A legkorrektebb az lenne, ha kiszámolnátok 1 hónap átlagos kiadásait, majd annak a kétharmadát fizetnétek ti. Hisz ti ketten vagytok (hamarosan hárman), míg anyukád egyedül.


De fontos az is, hogy anyukád mennyit kér, én biztos nagyvonalú lennék a lányommal és a leendő unokámmal.

2009. febr. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Nos Én 2,5 évig éltem Anyósékkal.A rezsit főre osztottuk,akkor is amikor megszületett a kicsi,ő is 1-nek számított.Jó is volt ez így.A kaját úgy oldottuk meg,hogy felváltva főztünk,és vásároltunk be hozzá.Mi igényesebb kajákat szerettük,nem várhattam el,hogy úgy főzzön Nekünk.Olyasmit mint zsák krumpli,hagyma,25 kg cukor 10 l olaj,felesbe fizettünk.

Sosem volt gondunk,még most is együttélnék vele bármikor..

Azt javaslom Neked,hogy sürgősen osszátok szét a rezsit,és a feladatokat is,mert a jövőben ebből tuti baj lesz.Akármilyen segítőkész is Anyu,nem várhatod el,hogy Ő viselje gondját a családodnak.Kezdj el tanulgatni főzi.

A hugom lakik Anyuval,ők egyfolytában vitáznak,mert nem tisztázzák le,hogy kinek mikor mi a feladata.Már unom hallgatni a panaszkodásukat,és egyre csak mérgesedik a helyzet közöttük.

2009. febr. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi úgy csináltuk, hogy itthon voltam apáméknál, voltunk 3-an, jött párom lettünk négyen. A villany havonta 14ezer, a víz 7ezer, gáz nincs,fűteni szénnel fűtünk. Kajára havi 20 ezer megy max mert van itthon háziállat(tyúk stb.). Ennek a költségnek a felét apámék felét mi fizetjük, illetve ha veszünk tüzelőt, annak is a felét, de havi szinten így se egetrengető. Szerintem minden hónapban számoljátok össze a kaját meg a rezsit és ahányan vagytok annyifelé menjen és akkor egyenlő lesz, mert hiába vagytok ti ketten attól még nektek ott lesz kiadásnak a baba is. Szóval nálunk kb a havi összköltség annyi amit ti részösszegnek fizettek anyukádnak. De Ti tudjátok megítélni a pénzt a ház nagyságához képest, meg hogy miket főztök miket vesztek.
2009. febr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Utóbbi vagyok. Szóval mi főre osztva (mivel négyen vagyunk így felesben) fizetjük a rezsit a kaját a takarmányt az állatoknak meg minden nagyobb kiadást ami közös "érdek".
2009. febr. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyukaddal gondolom van olyan a kapcsolatod, hogy megbeszeljed vele, mi mennyibol jon ki, mennyibe kerul. Szerintem ezt mindenkepp beszeljetek meg, te is nezd meg a szamlakat, lathatod, hogy mennyi a rezsi, es mondd meg neki, hogy minden bevasarlaskor is vigye haza a szamlakat. Nezd meg te is, es akkor tisztan latod, hogy mennyibe kerul az "elet".

Ezt nem lehet igy eldonteni, hogy eleg-e ez az 50000 Ft, mert valaki pl. koltekezosebb, valaki viszont odatud figyelni minden fillerre. Lehet hogy anyukadnak boven jo ez a penz amit adtok, viszont mas nagyon keveselne.

2009. márc. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!