Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámékkal hogy beszéljem meg...

Anyámékkal hogy beszéljem meg veszekedés nélkül, hogy dohányzom? Vagy ne mondjam el? 17

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

ez attól is függ,hogy hogy viszonyulnak a dohányzáshoz általában.nálunk mindkét szülő dohányzik (anyám ráadásul láncdohányos),és már az elején megmondták,hogy nem tiltják meg,mert akkor jön a "csak azért is".Ez volt kb.12 éves koromban.Azóta is azon a véleményen vagyok,hogy anyám szívja a cigit helyettem is,így én nem dohányzom :)

17L

2011. ápr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Igazából intézheted úgy a dolgokat, hogy meglássák a cigidet, vagy öngyújtót találjanak mondjuk mosás előtt a nadrágodban. Igazából nemsokára nagykorú leszel, elmondhatod nekik, ha veszekednek veled, nem tudnak akkor sem mit csinálni, mert úgysem fogod abbahagyni.

Én a saját sztorimat mondanám el: 15 éves korom óta dohányzom, sosem kérdezett rá se anya, se apa hogy dohányzok-e, csak mikor hugom is rászokott. Egyszer megkérdezte tőlem anya, hogy rágyújtunk-e én meg mondtam, hogy igen. Nem volt belőle feszkó pedig nem mondtam el.

Igazából attól függ ez az egész, hogy a szüleid milyen vérmérsékletűek, hogyan viszonyulnak egyéb dolgokhoz. Ha úgy gondolod, hogy elbírják ezt a hírt, akkor oszd meg velük. Előbb utóbb úgyis kiderül... cigi szagú pulcsi, naci, haj stb.

2011. ápr. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Elmesélek neked egy történetet, hátha tudsz belőle valamit hasznosítani.


Nálunk a családban soha senki nem dohányzott. Jómagam életemben nem szívtam el egy szál cigit sem. Az öcsém egyszer általánosban megpróbálkozott vele, apánk rájött, és úgy elfenekelte, hogy arról koldult.

Aztán eltelt jó pár év, apánk akkor már nem volt velünk (elváltak), öcsém már régen elmúlt 18 (már nem emlékszem, pontosan mennyi volt, de felnőtt ember). Születésnapot ünnepeltünk, együtt volt az egész család (apánk nem), mikor öcsém egyszer csak megkérdezte, rágyújthat-e? Pupillázott mindenki nagyokat, öcsém meg szépen elővett egy pipát, komótosan megtömte, majd szívni kezdte.

Anyám mire szóhoz jutott, elképedve mesélte, hogy nemrég egyszer arra jött haza, hogy minden ablak tárva nyitva, pedig öcsém magától soha nem szellőztet... végül csak nevetett a dolgon, hogy öcsém akkor gyakorolt a pipával.

Aztán öcsém jó pár évig szívta a pipát, mindig kulturáltan csinálta, nem fújta senki orra alá a füstöt, azt az ominózus születésnapot leszámítva a lakásban nem is gyújtott rá. Gyakran meg sem gyújtotta egyáltalán a pipát, csak úgy rágta. Végül megunta, és leszokott róla.


Szóval van olyan, hogy totál dohányzásellenes családban is megfér ilyesmi. Viszont fontos, hogy az öcsém akkor már felnőtt ember volt.


Hogy milyen tanulságot vonsz le az elmondottakból, rád bízom!


N32

2011. ápr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy barátnőm 15 évesen kezdte el, most 22. A szülei mái napig sem tudnak róla. Vagy talán csak ugy tesznek mintha nem tudnánk mit csinál a lányuk. Mindenesetre a barátnőm ugy tudja hogy a szülei még nem vették észre. Mindig dugdossa előlük, ha ott vagyok nála akkor kint a hátsó kertben gyújt rá. Eléggé kiakadnának állítása szerint, ezért ennyire óvatos. Pedig ő már 22. Szerintem a legjobb a lenne, ha leszokna róla. De azt nem fogja, mondta is. Véleményem szerint az ő esetében legjobb is, ha nem tudják meg. Igy nem idegeskednek feleslegesen, hisz ha meg is tudnák, és kiakadnának az se érne sokat, mert nem fog leszokni akkor sem. Az ő szülei ezen azt hiszem nehezen lépnének át, de ha a tieidnek menne, még ha lenne kis veszekedés, én biztos elmondanám.
2011. ápr. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Cigiztem 15-19 éves koromig. Anyám megtudta háát kaptam rendesen. A szüleim nem cigiznek és anya nagyon tiltja. Most 24 éves vagyok nem cigizek, de ha cigiznék is hatalmas veszekedések lenne belőle. Előtte tuti nem cigizhetnék és mindent megtenne, hogy leszokjak.
2011. ápr. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!