Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egykori legjobb barát, akivel...

Egykori legjobb barát, akivel megszakadt a kapcsolat, de szeretnétek helyre hozni, ki volt ilyen helyzetben már?

Figyelt kérdés

Volt egy gyerekkori legjobb barátom, akivel különböző okok miatt megszakadt a kapcsolat már 4 éve. Viszont nagyon hiányzik a társasága, ahogy telik az idő egyre többet gondolok rá, sajnálom, hogy úgy alakult.

Viszont rettentő nagy félelmeim vannak, hogy az ilyet helyre lehet e hozni, ugye régen tudtuk egymás minden lépését, mindig volt közös pont, közös téma.

Vajon, ha találkoznánk ennyi idő elteltével lehet ugyanolyan kapcsolatunk, mint régen, vagy az már lehetetlen? Úgy félek, hogy kínos csend lesz, 10 perc alatt kimerítünk minden témát és kész...


Szóval arra lennék kíváncsi, ha vboltál ilyen helyzetben akkor hogy alakult a későbbiekben? Végül ugyanolyan jó barátok lettetek vagy el lett felejtve az ügy?


2011. ápr. 6. 11:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sosem lesz olyan, mint régen, hiszen az elmúlt, változtatok mindketten.

Folytatni, felmelegíteni, előlről kezdeni nem lehet. Új barátságot kötni ugyanazzal a személlyel - azt igen. De nem a múltra építve, hanem a jelenre.

2011. ápr. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az első válasz jó és pontos, csak annyit tennék hozzá, hogy amennyiben ez egy valódi, mély és szilárd alapokon nyugvó barátság volt, és nem csak a körülmények alakították ki, akkor az egyben azt is jelenti, hogy a ti értékrendszeretek akkoriban eléggé egybevághatott. Mivel az emberek alapértékei általában csak keveset változnak és azt is lassan, minden a mellett szól, hogy most is jól megértenétek egymást, hacsak valakinél nem történt sorsfordító változás az életében.
2011. ápr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ, hogy váltatok el. Ha úgy szépen kihűlt, mindketten másfelé mentetek mindketten, egy próbát megér. Lehet, hogy ugyanúgy hiányoztok egymásnak.

Viszont, ha csak egyikőtök próbálta már lerázni a másikat, akkor cifrább a helyzet.:-/

2011. ápr. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én voltam ilyen helyzetben. Gimiben volt egy legjobb barátnőm, mindig együtt voltunk, mindent tudtunk egymásról. Ötödéven már megromlott a kapcsolatunk, aztán meg is szakadt 4 évre. Mind a ketten más városba költöztünk, nagyon néha összefutottunk a szülővárosunkban,volt hogy beszélgettünk,de volt hogy csak köszöntünk egymásnak. Aztán négy év múlva én írtam neki egy levelet, hogy szeretnék kibékülni vele. Válaszolt és találkoztunk. Azóta megint barátnők vagyunk és ugyanúgy mindent tudunk a másikról. Van olyan, hogy 1 évben egyszer találkozunk, mert ő külföldön él,és egy időben én sem itthon laktam. Nálunk minden ott folytatódott, ahol abbahagytuk.Azóta lettek új barátnőim, akikkel később találkoztam és velük is mindent meg tudok beszélni, de a legeslegjobb barátnőm a gyerekkorim,ő tud rólam a legtöbbet. Teljesen ismeri a múltamat, tudja honnan jöttem és milyen voltam, és én is tudom ezeket róla, hiszen együtt éltük át! Egyszer beszélgettünk erről és ő is így gondolja.
2011. ápr. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

lányok vagytok?


kor kb?


jelenlegi távolság? szerinted ő nyitott lenne, tehát alapvetően kedves, barátságos típus?

2011. ápr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Tinker Bell ***** válasza:

Jártam már én is így. Viszont mi még mindig nem beszélünk azóta. Nekünk is körülbelül 4 éve tart, de olyannyira, hogy a végén már nem is köszönt nekem.


Gondoltam már rá, hogy vajon mi lehet vele, de sajnos nagyobb annál a büszkeségem, hogy felkeressem, mellette nem én voltam az aki a barátságunkat földbetiporta.


Sajnos más barátaimmal is csak msn-en és facebook-on tartom a kapcsolatot, valószínűleg nem nagyon lenne időm vele sem találkozni. Bár ha megkeresne, az jól esne és szakítanék rá annyi időt, hogy személyesen beszéljük meg a dolgokat.


Nem veszítesz semmit azzal, hogy felkeresed, hiszen a barátodat már elveszítetted. Itt valóban új barátság születhet ezután. Keresd fel és beszéljétek meg a régi nézeteltéréseket!

2011. ápr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jó volt olvasni, hogy igenis újra lehet kezdeni!:) Legjobb barátok voltunk,egyhúron pendültünk csak a körülmények alakították úgy, hogy megszakadt a kapcsolat. 22 éves lányok vagyunk, közel lakunk egymáshoz!
2011. ápr. 6. 13:15
 8/13 A kérdező kommentje:
Nálunk már nincs harag, elég barátságos, közvetlen is. Szóval ilyen jellegű akadályok nincsenek, egyedül attól félek nagyon már nem lesz meg az a közös pont, hiszen mindketten sokat változtunk azóta, pont ez az idő és kor amikor sokat változik még ez ember. Na de ki tudja, lehet jó irányba változtunk és még jobban kijövünk majd...
2011. ápr. 6. 13:20
 9/13 Tinker Bell ***** válasza:

Szóval most beszélőviszonyban vagytok?


Akkor semmi gond! Az első lépések meg vannak! Ebből nagy eséllyel lehet újra barátság!

2011. ápr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért fontos, hogy miért szűnt meg a kapcsolat.


Nekem is volt ilyen, voltak konfliktusok, aztán a lány ismeretlen helyre távozott az akkori pasijával (börtön elől szöktek). Én próbáltam kicsit visszarántani a realitások talajára mikor még itthon volt, dehát egy szerelmes kamasznak hiába beszélsz.


Elmentek és egy évig nem hallottam róla semmit. Aztán megeresztett egy telefont, hogy él. A pasi négy év alatt végig ellenem hergelte hajmeresztő storykkal. Aztán mikor a srácot lecsukták felhívott, hogy megadja a barátnőm számát, beszéljek vele.


Hazajött. Azóta minden úgy van, mint régen. Csomót röhögtünk a srác hazugságain, és ott folytattuk ahol abbahagytuk. Nagyon szeretem.


A másik legjobb barátommal is volt mosolyszünet, talán két év is. Vele is csak annyi volt a kulcs, hogy az egyikünk (már nem is tudom ki) kicsit lejjebb vett a gőgösségből és felhívta a másikat.


De próbáld meg mindenképpen! Ha tényleg jó barátok vagytok, akkor nem lesz semmi gond. Ha pedig nem lesz már érdekes a társasága, akkor legalább nem gondolkodsz többet azon, hogy bánnod kellene-e.

2011. ápr. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!