Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy nők a...

Miért mondják, hogy nők a beszédesek amikor családi meg társasági rendezvényeket szinte mindig férfiak a hangadóak?

Figyelt kérdés
Sokszor elnyomóan, meg a nők ha mondanak valamit nem is veszik figyelembe a véleményére se adnak, főleg nem túl értelmes társaságoknál láttam ezt. De akkor miért a nőkre mondják, hogy mennyire harsányak meg beszédesek amikor a pasik azok inkább.
2011. ápr. 6. 13:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Attól még lehet valaki harsány és beszédes, ha nem is veszik figyelembe, amit mond. Ez most arról jutott eszembe, amit írtál. Nem zárják ki egymást ezek.


Nem járok mondjuk sok társaságba, de én eleve férfiak között mozgok, és ott ők a hangadók. Ha meggondoljuk, a standup comedy-sek is mind férfiak, nem véletlen. Valahogy férfitól természetesebben jön le. Én jó humorúnak tartom magam és mások szerint is az vagyok, de hangadó nem tudnék lenni, ehhez nincs merszem.

Az lenne az alapigazság, hogy a nők cseverészni szeretnek, de az igazi jódumások a férfiak.

22L

2011. ápr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem is jó a szövegük, tök unalmas amiket nyomatnak sokszor, megy ugyanazt. Nem vettem észre, hogy a férfiak humorosabbak lennének.

Stand up meg azért férfias amiért a nőket sokszor nem veszik komolyan, nehezebb egy nőnek, mert ha kiáll egy nő, hogy most humoros lesz akkor sokkal kritikusabban állnak hozzá. A férfi stand uposok, nagyon unalmasak tudnak lenni, gyakran olyan a poénjuk, hogy nőket fikáznak meg sértegetnek (anyós, feleség, barátnő), ha egy nő fikázná a férfiakat azt kevesen vennék poénra, ha mondjuk olyan viccek mennének, mennyire jó ha az após végre meghal.

2011. ápr. 6. 13:58
 3/17 A kérdező kommentje:

Autokrata férfiaknak nincs sokszor humora, meg a nősoviniszta nőknek meg a besérültek egy részének.


Kevés a jó stand upos. Nők önbizalmát elveszik az ilyesmihez nálunk, nyugaton gyakoribb a nő és ott jobban emberszámba veszik őket. Nálunk (fél)meztelenül jelennek meg sokszor csak a médiában.

2011. ápr. 6. 14:01
 4/17 anonim ***** válasza:

Én régebben mindig fiúk társaságában lógtam, csak pár lány volt a körben, mégis mindig is nagy dumás voltam és hallgattak is a szavamra.

Szóval szerintem ez egyénfüggő, de nyilván az én esetem nagyon ritka, ezért sincs túl sok lány haverom/barátom.

2011. ápr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nincs merszed, mert a nemed miatt meg vagy félemlítve valahol.


Nők problémáikat jobban megbeszélik, mint a férfiak, ez is az egyik ok ami miatt tovább élnek a nők.

2011. ápr. 6. 14:05
 6/17 A kérdező kommentje:
Én is lány vagyok, néha hangadó is, és tapasztalom, hogy sok lánynak eszméletlenül jó humora van, amit nem is sejtenek sokan és csak nekem meg a mellettük ülőknek nyomatják, miközben a férfiak nyomatják az unalmas poénjaikat gyakran ugyanazt amit 3 hete is és a legtöbbször valakire nézve sértő szöveget.
2011. ápr. 6. 14:08
 7/17 A kérdező kommentje:
Olyat is tudok, hogy emberek röhögnek a poénokon, majd kiderül csak amiatt mert ez az elvárás, ők se tartják poénnak.
2011. ápr. 6. 14:10
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a társaság összetételétől függ elsősorban. Az én gimis osztályomban öten voltunk fiúk, húszan meg voltak a lányok. Egész nap az ő hangjukat lehetett hallani, míg mi öten a sarokban kussoltunk.

Egyébként ettől feltűnőbb is volt, ha időnként beszéltünk. A lányok végig levelezték, pletykálták az órákat különösebb következmény nélkül, ha viszont mi egyszer hátrafordultunk mondani valamit, a tanár rögtön szólt, hogy "be nem áll a szánk".

2011. ápr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hát én csak saját tapasztalatomat tudom megosztani. Anyósom, nem egy iskolázott ember, de becsülöm, mert 5 gyermeket nevelt fel, és vezeti a háztartást nagyon szépen. Apósom pedig tanult embernek vallja magát.

Hát minden összejövetelen megkapom, hogy a nőknek kuss..

Amikor anyósom akar érdemben hozzászólni a témához, akkor erősen ráförmed, hogy mit képzel.

Nah rólam ne is beszéljünk, igen olvasott ember vagyok, magamat nem vallanám butának. És nagyon nem tetszik neki, hogyha más véleményen vagyunk,+ én érvelek, és ez is új számára. Ilyenkor megkapom, hogy hülye vagyok, meg, hogy hogyan képzelem, és, hogy a fia megérdemel engem, de ennyi, semmi ellenérv, csak a leszólások hada... Hát igen, ilyenkor mosolygok, és a fejemben mindig megjelenik az a mondat: " a kultúra beli különbségek..."

Egyszerűen nem vita partner. A nőnek kuss, ez az irányelv. Hihetelen. Az ilyen embert szánom, de komolyan. Annyi értelmes férfi van. És az ilyen férfiak meg áááááh említésre sem méltók, nem szabad velük foglalkozni. Én már felveszem a fa arcot ha találkozunk, és ráhagyom, mert komolyan! nem tudsz mást csinálni. Kioszthatod, de akkor lesüllyedsz a szintjére.

2011. ápr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Osztály az más, ott sokszor van idő kibontakozni ott jobban merik önmagukat adni.

Sok kivétel van, de a gyakoribb, hogy a nőkkel érdektelenebbek.

Ismerősömék tábort szerveznek, a lány ugyanúgy mint a fiú, milliós tételek voltak szóban, tehát nagyobb dologról van szó és a lányt semmibevették azok akik az egyik lehetséges helyet biztosítják mintha ott se lett volna, amit mondott nem számított kezet amikor nyujott nem nyújtották vissza, mondjuk ez salgótarján vagy ózd környékén volt egy apró helységben.

2011. ápr. 6. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!