Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hagyjam rájuk, hátha elfelejtik?

Hagyjam rájuk, hátha elfelejtik?

Figyelt kérdés

Júniusban születik meg az első közös babánk a párommal (neki már van egy 12 éves fia,de nem találkoznak valami sokat...).

De viszont az anyja bele akar szólni a név kérdésbe.A párom azt mondta,hogy döntsek én,jobban értek ehhez.Nekem a "dorottya" név már régóta tetszik és eldöntöttem,hogyha lesz egy lányom,akkor így fogják hívni.De a nagyinak ez nem tetszik,erősködik,hogy a második neve Inez legyen,mert hogy a családban már nem tudom,hány 100 éve ez a szokás...De ez a név szerintem borzalom.

Volt egy Inez nevű osztálytársam,hát szinte mindennap piszkálták emiatt...Én nem akarom,hogy a lányunkat ezért piszkálják a társai.

23N


2011. ápr. 6. 15:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
28%
Mint ahogy mar hasonlo kerdeshez irtam, a bekesseg kedveert, legyen az Inez a masodik nev. Nem kell hivatalosan hasznalni, de ha mar a csaladban van ez a nev 100 eve... Majd kislanyod eldonti, ahogy no, hogy akarja e hasznalni. lehet, addigra nagy divatnev lesz.
2011. ápr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
21%
Én is második névként a béke kedvéért ......
2011. ápr. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez egy idióta csalàdi szokàs...én nem tenném meg..nem a nagyi gyereke hanem a tiéd
2011. ápr. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem masodik nevet ugysem fogja hasznalni hacsaknem a gyerek akarja majd hasznalni. En adnam masodik nevnek, ha nincs neked masodik nevre javaslatod, csak az elso fontosabb neked, mivel azt fogja hasznalni. Nem tudom, hogy mi a vezeteknev, de a Dorottya Inez nem hangzik rosszul es az Inez rovid nevkent egyaltalan nem hangzik fellengzosen a vegen.


*szomoru, hogy a parod nem tartja a gyerekevel a kapcsolatot, inkabb ezzel kellene foglalkoznia a nagyinak meg a parodnak, nem a nevadassal*

2011. ápr. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
57%

Inez: az Ágnes név spanyol formája. Az Ágnes pedig azt jelenti, hogy szent, tiszta, szűz, szűzies. Szerintem jó név. Második névként simán adnám a gyerekemnek. Úgyis csak a hivatalos papírokon fog szerepelni...


Mondjuk szerintem szomorú, hogy a párod rád hagyta a döntést. Én mindig úgy gondoltam, hogy a névválasztás közös dolog.

2011. ápr. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
58%
Most nem bántásból, de van náluk egy családi hagyomány, amit szeretné, ha ti is tovább vinnétek. Még ha azt kérné, hogy ne Dorottya legyen, hanem Inez, de csak annyit kér, biggyesztd már oda azt az Inezt is, az után, amit csak akarsz, még használni sem kell, csak náluk ez a szokás már olyan rég megvan. Most ebben mi fáj neked? Amúgy szerintem szép név.
2011. ápr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%
A te gyereked!!!! Csak te dontsel,ne a nagyi!
2011. ápr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
48%
Nem értek egyet azokkal, akik a békesség kedvéért ezt adnák második névnek. Szinte mindenki utálja a második nevét, neked nem is tetszik már most, egy életen át bánni fogod, mikor a lányod majd rádnéz, és felháborodva kérdezi, hogy miért kellett ezt a nevet adni neki, mert cikizik miatta. Különben is, ez a Ti gyermeketek, Ti döntsétek el, mi legyen a neve, a kedves mama meg majd megnyugszik. A párodnak kéne kiállni melletted és megvédenie, nem pedig kivonni magát a dologból és hagyni, hogy Te örlődj ezen a dolgon és majd Te légy a hibás, ha nem adod neki az Inez nevet. Beszéld meg a pároddal, hogy álljon ki melletted és közösen válasszatok nevet, az Inez pedig ha ne tetszik, ne legyen a neve, csak mert a mama ezt mondta. Nekem ez a véleményem.
2011. ápr. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
61%

Alternatíva: anyakönyveztesd csak Dorottyának és (ha kersztények vagytok vagy egyáltalán akartok keresztelőt) kereszteltessétek Dorottya Inez-nek.


Nekem is így van második nevem és áldom érte anyámékat, mert utálom.

Ha anyakönyveztetitek, az egy dolgo, hogy nem fogja minden bemutatkozásnál használni, de minden hivatalos helyen így kell majd aláírni, meg minden. szerintem hülyeség a második név.

A legfontosabb pedig, hogy a te gyerekedről van szó! Te döntessz!

2011. ápr. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon kevesen használják a második keresztnevüket,így semmi jelentősége nincs,hogy az milyen név.

Ilyen apróságból pedig kár családi háborúságot csinálni!

Azért van a sok anyós-meny vita,mert a menyek a jogaikat hangoztatják,ahelyett,hogy néha engednének.

2011. ápr. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!